Gå til innhold

Massiv vekst for «ukjent» YouTube-konkurrent


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Med tanke på at youtube er blokkert i kina å har vært det i over 5 år så er det ikke rart at det er en kinesisk versjon som er ekstremt populær i et av de mest befolkede landene på planeten.

Men å kalle noen av dem en konkurrent er å ta mer enn hardt i.

  • Liker 5
Skrevet

Fint alternativ dette hadde det ikke vært for kinesiske myndigheters sensur av innhold. Sensuren har også økt i takt med populariteten til tjenesten.

Skrevet

sensuren har gjort tjenesten pop i kina.

sensuren vil også gjøre at tjenesten ikke har en sjangs til å konkurrere på det internasjonale markedet.

Skrevet

 

Kan du ikke bare søke opp svaret på spørsmålet ditt på nett??

Kan du ikke bare slutte å komme med totalt meningsløse kommentarer på nett?

 

 

Vel, egentlig ikke...

 

my-life-is-meaningless-make-a-bunch-of-s

 

:(

Skrevet

Har sett mye på Youku selv fordi kjæresten min er fra Shanghai, og jeg vil ikke kalle Youku direkte for en konkurrent til YouTube grunnet:

1. YouTube er blokkert i Kina

2. Youku har en bredere portefølje enn YouTube, eller med andre ord de tilbyr hele tv serier og filmer (både fra østen og vesten/Hollywood) i likhet med netflix, MEN utvalget er langt bedre enn det Netflix kan stille opp med, iallfall når det gjelder filmer, både nye og gamle.

  • Liker 1
Skrevet

Selv med over en milliard innbyggere klarer ikke Kina å finne på sine egne ideer.

 

Vittig, men finnes det egentlig ANDRE måter å bygge en slik tjeneste? Det blir litt som hjulet.. man kan ikke bare lage firkantede hjul fordi man ønsker å finne på noe nytt :-]
  • 2 måneder senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...