TMB Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Heisann. Jeg byttet i går ut de vanlige blinklyspærene i min Passat 3BG med disse. De fungerer fint, men når jeg setter på blinklys til høyre eller venstre veksler reléet med dobbel hastighet (på alle blinklys, ikke bare foran). Når jeg setter på nødblinken derimot, blinker alle over hele bilen med vanlig hastighet. Hva i all verden kan dette komme av? Det skal sies at de nye pærene ikke passet 100% i sokkelen, selv om de i likhet med de som satt i fra før er merket med P21W.. det er sånn bajonettfeste på de, men den ene "bajonetten" passer ikke i sporet på sokkelen...kan det komme av dette mon tro, at det blir noen form for feil kontakt?
Hårek Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 (endret) Det kommer av funksjonsmåten til slike releer. Hastigheten er avhengig av hvor mye strøm pæren trekker. LED trekker mindre strøm enn en glødepære. Ser ut som det er mulig å fikse ved bytte til et annet rele: http://bilbelysning.no/produkt/led-parer/tilbehor-motstand/led-flasher-rele Endret 6. oktober 2013 av Hårek
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 (endret) Se der ja.... kanskje det er et slikt som må til. De pærene jeg kjøpte har innebygget motstand som det står, men det er kanskje ikke nok Endret 6. oktober 2013 av TMB
sedsberg Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Mange luringer på eBay selger vanlige LEDs uten motstand og påstår de er "error free". De kalles svindlere.
Hårek Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Det er også en annen grunn til å ha motstand. Mange biler har deteksjon av defekt pære, det krever også at pæren trekker en viss mengde strøm. Mange opplever at de får feilmelding når de bytter til LED pære. Antar det er der begrepet "error free" kommer inn.
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 Bilen min har ikke deteksjon av defekte pærer.. Noen som vet hvor blinklysreléet sitter i min bil? Så kan jeg sammenligne og kjøpe det i linken over evnt.
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 (endret) EDIT: Ser ut som at Biltema også har. http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Elektrisk-og-Belysning/Blinkrele-LED-42200/ EDIT 2: Ser ut som at blinkreléet og varselbryteren er en og samme del på min bil....hvordan skal jeg løse det da? :S Endret 6. oktober 2013 av TMB
Hårek Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Kanskje øke strømmen ved å sette en motstand i parallell med pæren. Typisk blinklyspære er vel 5W? Da trekker den 0.4A, tilsvarende en motstand på 30 Ohm.
Andrull Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Hvorfor er raskere blinking et problem? Det er jo lettere å se for andre, og raskere å oppfatte synes jeg også.
Andrull Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Ok. Ikke at jeg ser at det en skulle tro var mer tydelig skal være mer problematisk, men greit nok å holde seg innenfor regelverket.
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 (endret) Kanskje øke strømmen ved å sette en motstand i parallell med pæren. Typisk blinklyspære er vel 5W? Da trekker den 0.4A, tilsvarende en motstand på 30 Ohm. De er på 5W ja. Så hvilken mostandsverdi burde jeg sette i parallell med pæren for å elliminere problemet? Har en haug med motstander så kan prøve det med en gang egentlig. Hvis jeg setter en 30 ohms motstand der så vil det jo være som om to pærer blinker samtidig (og det er jo det som skjer ved nødblink, og da blinker de jo riktig så...) Endret 6. oktober 2013 av TMB
madammim Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 De "vanlige" motstandene takler bare 1/8 - 1/4 watt per stykk, så hvis det er slike du har bør du paralellkoble minst 10 stk (1/4 wattere). De skal da takle 2,5W som kanskje er et gjennomsnitt for blinklyset
Andrull Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 (endret) I linken du kom med så er LED-pæren på 5W Highly efficiency, Low power consumption (5W LED instead of 21W filament) Mens normale er på 21W, kan dette stemme? I såfall så ønsker du å trekke 21W for å simulere en slik pære. Ergo: 21W-5W = 16W (12-13,5 V)^2 / 16W = ca 9-11 Ohm Dette fordi spenningen vil være litt forskjellig. En 10 Ohms motstand (som da må kunne tåle over 16W belastning) vil da duge. Edit: Man taper jo dog hele effektivitetspoenget, men vinner fortsatt på levetid- og hurtighetspoenget. Endret 6. oktober 2013 av Andrull
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 Jeg tenkte på akkurat det, to sekunder før du posta Men hvordan ser man på motstanden hvilken effekt de tåler?
Andrull Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 De må være effektmotstander, og da står det som regel oppgitt. Ellers kan man jo også ta litt kvalifisert gjetting etter størrelse og materiale.
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 (endret) Da har jeg antakelig ikke slike på "lager". Får man kjøpt disse i vanlige forbrukerbutikker, eller må jeg gå via elektrogrossist? Jeg kan sistnevnte men vil helst slippe EDIT: Slik? http://biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Elektrisk-og-Belysning/Motstand-for-diodeblinklys-42202/ Endret 6. oktober 2013 av TMB
Andrull Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Biltema har vel i teorien noe, som faktisk er ment for akkurat denne problemstillingen til og med: f.eks: http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Bil-tilbehor/Styling/Elektrisk-og-Belysning/Motstand-for-diodeblinklys-42202/ Stod dog ingenting om hvilken motstand eller effekt de tåler, men de er i detm inste ment for bruken.
sedsberg Skrevet 6. oktober 2013 Skrevet 6. oktober 2013 Jeg tenkte selv på å bytte til LED-blinklys men siden vanlige pærer bare koster 40kr. paret så gadd jeg aldri styre med det. Det er ikke så ofte de ryker. Og de fleste bruker de jo aldri uansett.
TMB Skrevet 6. oktober 2013 Forfatter Skrevet 6. oktober 2013 Grunnen til at jeg har byttet er at det ser mye stiligere ut, mye klarere og sterkere lys. Muligens ikke i originallykter, men jeg har disse og her er det veldig forskjell Blir innkjøp av de motstandene fra Biltema i morgen så får vi se om det hjelper
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå