Gå til innhold

Samsung 730U3E - Erfaringer?


CurSe

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med 900X3E? Går for 6995,- hos Komplett, og er et mye bedre kjøp etter min mening. Men jeg ville nok ventet på Haswell. Skal visstnok komme mange Ultrabook-er med Haswell nå i august/september, så de er rett rundt hjørnet.

Skrevet

Ah, men kanskje jeg bare små smøre meg med litt tålmodighet da. Fikk inntrykk av at 730UE var en kraftigere maskin siden den har eget skjermkort sammenlignet med 900X3E som har Intel HD4000. Det er ikke kritisk at jeg skaffer bærbar med det første, så på det viset har jeg ikke noen problemer med å vente.

Skrevet

Hvis du skal spille på den vil 730U3E være ett bedre valg, hvis ikke ville jeg gått for 900X3E. Men det er nok lurt å vente på Haswell, ja.

Skrevet

Selv om 900X3E skal være "high-end" modellensyns jeg 730U3E er et bedre valg. 900X3E er penere og tynnere og lettere, men der stopper også fordelene.

 

Minne kan ikke oppgraderes og er maks 4Gb

Den støyer mer enn 730U3E.

730U3E har dedikert grafikk.

 

Men som nevnt så er det ikke dumt å vente på haswell, selv omdisse nokkommer til å ha en høyere pris.

Skrevet

Tilsvarende Haswell-maskiner vil nok være litt dyrere siden butikkene nå senker prisene på modellene med Ivy Bridge for å få solgt dem unna.

Skrevet (endret)

Tipper haswell modellene vil få omtrent samme pris som det 730U3E hadde når den ble lansert. Dvs rundt 9000,- opp til 11000,- for modellen over (den som tilsvarer dagens 900X3E).

 

Som allerede nevnt; prisfallet nå på ivy bridge skyldes at lagrene alt fra produsent til selger skal tømmes for å gi plass til haswell modeller utover høsten

Endret av OC-Freak

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...