Gå til innhold

Filmorganisasjon mobbet ut av Facebook


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Slike interesseorganisasjoner har kun sine egne interesser i tankene - ikke artistene eller filmskaperne etc.

 

Så det er ikke rart de ikke når frem.

  • Liker 8
Gjest Gjest slettet-ld9eg7s96q
Skrevet

Disse "interesseorganisasjonene" trenger penger like mye som igler trenger blod

Skrevet

Det er tydelig at SMAIS har et plass i hjertet til mange nettbrukere [...]

Håhåhå tror nok den ikke ble tatt så godt i mot nei.

  • Liker 3
Skrevet

Jeg klarer å tolke hva Ómar Egill mente om saken, men hva er kommentaren til SMÁÍS etter dette igjen? :D

 

Google translate says: "hvis bare kunne legitimt visdom"

 

Skrevet
Jeg klarer å tolke hva Ómar Egill mente om saken, men hva er kommentaren til SMÁÍS etter dette igjen? :D
Google translate says: "hvis bare kunne legitimt visdom"

 

 

Det betyr "hvis vi bare hadde din visdom"

  • Liker 1
Skrevet

Disse "interesseorganisasjonene" trenger penger like mye som igler trenger blod

 

så du seier når vi matter dei nok penger så gir deis eg og legger seg ned på bakken for go dø? :p

Skrevet

"angivelig skal nemlig SMAIS aldri ha betalt for programvare som brukes til å rangere film og spill – en programvare de kjøpte fra nederlandske NICAM allerede i 2007."

 

 

Mulig det er mangelen på morgenkaffe som gjør at hjernen min ikke tolker dette riktig men sier dere ikke her at de allerede har kjøpt programvaren de beskyldes for å aldri ha betalt for?

Er det kjøpt men ikke betalt? 0o - Can not compute before morgenkaffi

Skrevet
Det er interessant å se hvordan noen frihetskjempere mener at bare noen stemmer skal høres på Facebook

Håper ikke de med dette mener de blir "stilnet" ved at folk kritiserer dem? At alle stemmer skal høres betyr ikke nødvendigvis at de skal få stå uten kritikk.

  • Liker 1
Skrevet

Nei så rart!

Deres søster-organisasjoner sørger for å føre privatpersoner ut i personlig ruin med gigantiske søksmål. De bruker mafialignende metoder for å presse folk for penger, og de er bare en eneste stor kjepp i hjulet for alt som kunne vært et velfungerende marked på internett.

Kanskje ikke rette organisasjonen til å komme med sarkastiske kommentarer om "frihetskjempere" på internett ... Er det noen i dag som fortjener å bli hetset, så er det slike organisasjoner! Skulle gjerne deltatt i spyttinga i selv ...

  • Liker 2
Skrevet

"angivelig skal nemlig SMAIS aldri ha betalt for programvare som brukes til å rangere film og spill – en programvare de kjøpte fra nederlandske NICAM allerede i 2007."Mulig det er mangelen på morgenkaffe som gjør at hjernen min ikke tolker dette riktig men sier dere ikke her at de allerede har kjøpt programvaren de beskyldes for å aldri ha betalt for?Er det kjøpt men ikke betalt? 0o - Can not compute before morgenkaffi

 

Utfra artikkelen som Hardware.no linker til (og med litt hjelp fra Google Translate), tror jeg at jeg har forstått saken litt bedre her. SMAIS har tydeligvis bestilt og brukt lisens på denne programvaren fra NICAM, og dette var da avtalt i kontrakten at den skulle betales i to omganger, men SMAIS har da ikke betalt det de var pålagt å gjøre (ifølge artikkelen). Etter at kontrakten var inngått og signert (og produktet ble levert), ble det fullstendig stille fra SMAIS, ifølge direktøren i NICAM, og innbetalingene som var avtalt uteble. Det er ikke spesifisert hvor mye det totale beløpet var på, men det er snakk om minst 18.000 Euro fra den første (og største) delen av betalingen.

  • Liker 1
Skrevet

Håper ikke de med dette mener de blir "stilnet" ved at folk kritiserer dem? At alle stemmer skal høres betyr ikke nødvendigvis at de skal få stå uten kritikk.

 

Jeg reagerte også på den. Personlig synes jeg hele uttalelsen bare er en fraskrivelse av ansvar. De sier de ønsker debatt, men legger åpenbart skylden på "de urimelige" som kritiserer dem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...