Joachim_F Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Planlegger Kickstarter-kampanje senere i år. Les hele saken
Godsaker Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Må få satt meg ned med GOG-spillene snart. Tror bare det er treeren jeg har spilt, om det i det hele tatt er et Quest For Glory spill jeg tenker på, så lenge som det er siden nå.
radiohodet Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Vi får se om dette blir noe bra. School for Heroes er vel noe LARPegreier (Er det et ord? ) som de har kjørt på websiden deres siden 2003. Ser RPGCodex frykter (regner ) med facebookkvalitet på dette, men vi får jo se når Kickstarteren åpner. Nå har vi jo allerede fått en ordentlig Quest for Glory-kickstarter i år, da.
KayAU Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Der var nokon som skreiv på eit av Kickstarter-foruma, at dei kom til å støtte Cole-paret sitt nye prosjekt om det so var ein tannkrem dei skulle utvikle. Eg trur eg ikkje er so langt unna. Quest for Glory-serien er noko av det beste som har komt til PC. Når dei no igjen skal blande rollespel og eventyr, blir det veldig spennande. Kay
bjornhelge Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 glad jeg gjorde fra meg 'Quest for Glory' i amiga tiden. så jeg slipper å gå tilbake til det der. nå er det 2012 og det er på tide å move on folkens! 1
Kharan Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Ser gjerne at det kommer nytt fra Quest for Glory-skaperne. Skal vurdere å støtte dem slik som jeg har gjort med andre Kickstart-prosjekter.
Stig79 Skrevet 27. august 2012 Skrevet 27. august 2012 Nerden i meg må bare påpeke at screenshotsene i artikkelen er fra det første spillet i serien, som faktisk IKKE het Quest for Glory. Det het Hero`s Quest, men navnet måtte skiftes pga copyright krøll med et populært brettspill av samme navn.Quest for Glory tittelen kom først da spill 2 ble introdusert. Senere, derimot, kom en nyversjon av det første spillet. Det spillet fikk da Quest for Glory tittelen.
Joachim_F Skrevet 27. august 2012 Forfatter Skrevet 27. august 2012 Nerden i meg må bare påpeke at screenshotsene i artikkelen er fra det første spillet i serien, som faktisk IKKE het Quest for Glory. Det het Hero`s Quest, men navnet måtte skiftes pga copyright krøll med et populært brettspill av samme navn. Har en original kopi av Hero's Quest, så er klar over navnesituasjonen. Men spillet ble omdøpt til Quest for Glory I, noe du blant annet kan se på dette Mobygames-coveret: http://www.mobygames.com/game/heros-quest-so-you-want-to-be-a-hero/cover-art/gameCoverId,2448/ Det er ikke nyversjonen, men originalen med ny tittel. Du kan også se den oppdaterte tittelen i selve spillet: http://www.mobygames.com/game/dos/heros-quest-so-you-want-to-be-a-hero/screenshots/gameShotId,591/
MartinGM Skrevet 28. august 2012 Skrevet 28. august 2012 glad jeg gjorde fra meg 'Quest for Glory' i amiga tiden. så jeg slipper å gå tilbake til det der. nå er det 2012 og det er på tide å move on folkens! Quest of Glory på Amiga <3 <3
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå