Gå til innhold

Verstingprosessor ventes fra Intel i fjerde kvartal


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
One thing to keep in mind is that the server versions of Sandy Bridge (Sandy Bridge-EP and Sandy Bridge-EX) are not supposed to be available until around the middle of 2011. I have heard that there may not be as much of a delay between the two-socket EP version and the four (or more) socket EX version of Sandy Bridge as has been the case for Nehalem and Westmere.
Fant dette ved å Google. Så EX betyr 4 eller flere CPU-sokler på hovedkortene?

 

Se på disse værsting-greiene:

http://hothardware.com/Reviews/Intel-Unveils-10Core-Xeons-MissionCritical-Servers/

Skrevet

Her tenker jeg vi snakker i 10000 kr klassen. Men er fortsatt spent på hvor mye den yter ;)

Nåværende Extreme Edition-prosessorer koster rundt 7500 kroner. Det er ingen grunn til at denne skal bli dyrere.

Skrevet

Er det ikke enda slik at Intel selger sine toppmodeller til 999 dollar for hver ved kjøp av 100 eller 1000 enheter?

 

Sluttbruker må altså ut med enda mer.

Skrevet

Her tenker jeg vi snakker i 10000 kr klassen. Men er fortsatt spent på hvor mye den yter ;)

Nåværende Extreme Edition-prosessorer koster rundt 7500 kroner. Det er ingen grunn til at denne skal bli dyrere.

 

 

Ehh, jo? Nåværende prosessorer av entusiast-slaget har fått en sterk prisreduksjon de siste månedene og når nye prosessorer kommer med enda bedre kraft vil dem komme til å koste ca. like mye som nåværende cpu-er, når dem kommer ut :)

Skrevet

Samtlige Extreme Edition prosessorer, fra Pentium 4, via Core 2 til Core i7, har hatt en lanseringspris på $999. Prisen i norske nettbutikker har gjenspeilet dette. Prisene på disse prosessorene blir ikke satt ned fra Intel, prosessorene blir bare langsomt erstattet av neste modell i rekka. Derfor vil du heller ikke se en særlig endring i pris på disse i norske nettbutikker. Det er også grunnen til at f.eks. i7-980X og i7-990X har en prisforskjell på bare 400 kroner på komplett.no: inn-prisen på disse (eller i det minste prisen ut fra Intel) er identisk.

Skrevet

6 Kjerner med SB arkitektur og sikkert >4GHz på luft kommer nok til å sparke fra seg, men jeg kommer til å vente på 8 kjerner (eller ok priset dual socket) før jeg vurderer det. Fram til det får det jeg har holde :)

Skrevet

Vi får se om vi får en Core i7 920 variant på denne sokkelen.

Blir overrasket om ikke Intel lanserer en lignende CPU da de vil jo selge både CPUer og ikke minst sitt dyre brikkesett. (Var jo rundt 70 USD per X58 brikke for HK produsentene)

Riktignok blir vell dette en CPU som deler dual socket segmentet slik som 1366 hvor entusiastene får en billigere variant med muligheten for dual socket avskrudd.

Skrevet (endret)

@007CD

Dette brikkesettet er basert på sandy bridge. Det er ikke noen grunn til at de skal gå ned i ytelse når 2500k/2600k allerede slår de fleste 'tradisjonelle' i7ene på markedet. LGA2011 vil være for entusiaster, slik som 970/975/980 og 990X var/er.

 

Prisene vil mest sannsynligvis ligge på ~9k ved lansering.

 

Det er ikke snakk om en ny prosessorserie, som sikkert mange tror, da må dere nok vente til ivy bridge.

Endret av phen0m
Skrevet

@GullLars

Litt OT: Har begynt å tenke på en dual cpu plattform for en ny pc til videoredigering. Har ikke mekket pc på 6år, så jeg er 'litt' blank. Hvor finner jeg info om slike hovedkort? Finnes det dual cpu hovedkort med støtte for desktop cpuer ala den omtalte Sandy Brigde prosessoren, eller er det bare serverkort og Xeon som er aktuelt?

Skrevet (endret)

@GullLars

Litt OT: Har begynt å tenke på en dual cpu plattform for en ny pc til videoredigering. Har ikke mekket pc på 6år, så jeg er 'litt' blank. Hvor finner jeg info om slike hovedkort? Finnes det dual cpu hovedkort med støtte for desktop cpuer ala den omtalte Sandy Brigde prosessoren, eller er det bare serverkort og Xeon som er aktuelt?

Du har 2 aktuelle løsninger, EVGA SR-2 for Intel (Xenon prosessorer og støtter overklokking) og low-end server for AMD som gir fler kjerner men ikke støtter overklokking. Det var en diskusjon i F@H tråden der det kom fram at man kunne finne AMD socket G34 hovedkort med 2 sockets og 2x 8-kjerner Magny-cours ( 2,2-2,5Ghz) til ca $800 EDIT: og 2x 12-kjerner 2,0Ghz fra ca $1200. Om du ikke skal overklokke får du masse kjerner og regnekraft for pengene med AMD løsningen.

Endret av GullLars
Skrevet

@GullLars

Takk for info! Har ikke tenkt å klokke, så jeg får ta en titt på AMD-løsningen du skisserer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...