JoanTheMan Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Hei! Kom i dag til å tenke på at før så likte jeg å spille uten lyset på, altså med mørket rundt meg. I dag er dette uaktuelt. Lurer på hva andre mener om dette? Snakker både PC og konsoll LYSET AV ELLER PÅ?
Crazy Joe Davola Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Jeg liker best å ha det litt mørkt når jeg spiller. Spesielt hvis jeg spiller skrekkspill. Så har det som oftest av, eller nesten av. Har en dimmer på lyset, det er veldig greit.
JoanTheMan Skrevet 13. november 2009 Forfatter Skrevet 13. november 2009 Ahh, det kan jo tenkes at jeg tenkte tilbake på den tiden jeg var dum nok til å spille slikt som Silent Hill i mørket, hmm... dimmer er jo helt klart det beste da^^
Vistula Uhlan Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Viss det er lyst ute, så har eg lyset av, er det mørkt ute er lyset på. Så enkelt er det. Eg har allereie nok vondt i augo, til at eg ville gjere det verre ved å spele data når det er mørkt rundt meg.
Error Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Spiller med lyset på. Sitter selvsagt ikke i flombelysning Hvis jeg har det mørkt får jeg vondt i hodet raskt, og jeg synes at det er generelt sett værre. Fra et medisinsk perspektiv (avanserte ord her ) så er det lurest å ha det lyst rundt seg når man ser på en skjerm.
cavumo Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 (endret) Spiller med dimmer dimmet på det svakeste, mener det er best for kropp og sjel! Endret 13. november 2009 av nypis
Gjest Bruker-127711 Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Det er egentlig det samme for meg, selv om mørket er mest behagelig. Spesielt på tven oppe i stua med Ambilight.
AltF4 Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 (endret) Lyset skal være på. Trenger ikke fokusere så fælt på skjermen, dessuten har jeg hørt at å se på skjerm med mørket på ikke er bra for øynene. Og skikkelig svaksynt som jeg er tør jeg ikke løpe risken å bli enda mer svaksynt. Endret 13. november 2009 av AltF4
Bruker-163290 Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Dempet belysning. Stearinlys gjør jobben Jeg liker å kunne ha lysstyrken på skjermen lav, så jeg får skikkelige sortfarger.
Cloudemyx Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 (endret) Jeg har øgså hørt at det ikke er bra for øynene å spille i et rom som er mørkt. Jeg spilte alltid i mørket før. Nå spiller jeg med lyset på, så lenge det ikke er lyst ute og rommet er lyst av den grunn. Endret 13. november 2009 av Cloudemyx
Jikla Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Jeg har øgså hørt at det ikke er bra for øynene å spille i et rom som er mørkt. Jeg spilte alltid i mørket før. Nå spiller jeg med lyset på, så lenge det ikke er lyst ute og rommet er lyst av den grunn. Samme her. Vil beholde mitt gode syn.
NoobCannon Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Lyset mitt er på. Vil ikke få svakere syn pga noe så simpelt som å ha et lys på. Uansett er jeg for oppslukt med det som foregår på skjermen at jeg ikke legger merket til lyset
hvo91 Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 En poll hadde kanskje vært fin? Jeg har uansett nesten alltid lyset på når jeg er på PCen.
Cyberfrog Skrevet 13. november 2009 Skrevet 13. november 2009 Lyset er så og si alltid på her. Blir litt for ubehagelig å ha det helt mørkt, særlig over lang tid.
Lakus Skrevet 14. november 2009 Skrevet 14. november 2009 Jeg har vel lyset på som regel. Iallefall om jeg ikke våkner midt på natta av akutt spillmangel, noe som skjer sjeldent. Synes det blir slitsomt i lengden med skjermen som eneste lys i rommet, og jeg liker å se hvor jeg har fjernkontrollere og andre dingsebomser liggende.
MrLee Skrevet 14. november 2009 Skrevet 14. november 2009 Lyset på. Av er for vondt for øynene i lengden.
Bebeluv Skrevet 14. november 2009 Skrevet 14. november 2009 Før kl 20 er lyset som regel på, etter det er den av. Mer avslappende å spille i mørket når det er kveld, selv om jeg har på følelsen at det er dårlig for øyet
Bruker-163290 Skrevet 14. november 2009 Skrevet 14. november 2009 Det er en myte at det er farligere å sitte foran en skjerm med lite belysning, det som er sant derimot er at det er anstrengende pga kontrastene. Så man kan få vondt i hodet. Kilde: Dinside Helse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå