Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Spill virker ikke etter operativsystems- og HDD-skifte


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, jeg har to harddisker, nr 1 og nr 2. Nr 1 hadde XP installert og mange spill og programmer. Men plutselig en dag sluttet XP å virke. Derfor formaterte jeg nr 2 og installerte Windows 7 på den. Men nå kan jeg ikke spille noen av spillene på nr 1 gjennom operativsystemet på nr 2... For eksempel kan jeg ikke spille spillene på Steam som er installert på nr 1,fordi Steam ikke kan startes. Dette gjelder mange programmer og spill. Hva er galt? Er er det noe jeg kan gjøre?

 

EDIT: Når jeg starter Steam på nr 1 så står det

Steam.exe (main exception): Unable to write to the current Steam application folder.

Please move Steam to a folder where you have write privileges.

Endret av Obi von Knobi
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Noen spill krever at de er registrert i registeret, eller har filer installert på XP HDD'en som kreves at ligger ett annet sted. Du kan høyreklikke på steam og kjøre som administrator, funker på noen spill. Du kan også kopiere over steam mappa fra XP til Win7 HDD'en, og det skulle fungere glatt.

 

EDIT:

Steam.exe (main exception): Unable to write to the current Steam application folder.

Please move Steam to a folder where you have write privileges.

 

1. Finn Steam mappa

2. Høyreklikk og velg Egenskaper

3. Velg tabben Sikkerhet

4. Velg din brukerprofil og klikk på Rediger

5. Kryss av det du trenger, og lagre settingene

 

Hvis ikke det funker, kopier over Steam mappa til Win7 HDD'en.

Endret av Foereaper
Skrevet (endret)

Ja, du kan installere det på HDD Nr. 1, så lenge du gjør det ut ifra Win7 OS'et, men annbefaler å prøve det jeg sa i forrige post

Endret av Foereaper
Skrevet

Steam skal nå fungere uansett hva du gjør omtrent. Jeg har steam instalert på program disken min. Reinstalerer jeg xp eller kjører win 7 så fungerer det samme hva.

Skrevet

Hvis han ikke har read/write access på den andre harddisken, som mest sansynlig har arvet accessen fra XP brukeren, så kan det føre til noen få problemer..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...