Gå til innhold
Trenger du tips og råd? Still spørsmål anonymt her ×

Dere som bor alene/med kjæreste, hvor mye bruker dere på mat i måneden?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Maks 800 kr måneden (uten å regne med proteinpulver). Mest går det med til melk. Eller så kjøper jeg en del produkter fra AXA som varer en stund, f. eks. havregryn og rosiner (begge deler veldig billige og varer i en uke ca). Også eter jeg en del fisk som jeg kan ha to dager + ris (også veldig billig). + frukt og annet selvsagt. Og ja, jeg trener aktivt og får i meg akkurat det jeg skal få i meg og litt til :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Matbudsjettet vårt er ca tusen kroner uken, så går vel rundt 4-5000kr i måneden om vi regner med godteri også.

 

Vi er 2 voksne og 2 barn.

Skrevet

Vi har en regningskonto. På den setter vi inn 3000 kr hver, dvs 6000 til sammen. Av dette går 4100 kr i husleie, resten til mat. Vi lever ganske godt på dette, dvs rundt 2-3000 kr i mnd på mat for to personer, men vi har ofte kun én dag i uken som vi handler inn, og vi har noen viktige regler som vi følger for å spare mest mulig og fremdeles kunne spise godt;

- Kjøper store kvantum, f. eks 2 kg kjøttdeig fra First Price er billigere enn småpakkene fra Gilde.

- Kjøper First Price og andre billigprodukter. Kyllingfiléter og andre produkter vi bruker mye er ofte like gode som f. eks produkter fra Prior.

- Setter opp ukemenyer med oversikt over middag for hele uken. Gjør at vi som oftest ikke kjøper inn masse unyttig hver uke, og vi holder oss til det.

Skrevet (endret)

Tror det er nøkkelen til ett billig matbudsjett, kjøpe inn det man trenger og ikke alt det unyttige.

 

Selv kaster vi alt alt for mye halvspiste produkter... / middager som aldri ble noe av og gikk ut på dato. Samme med pålegg egentlig.

Endret av mreinha
Skrevet

Bor alene, bruker vel 1500 kr på mat, rundt regnet. Kjøper oftest inn for 1 uke om gangen, så noen dager blir det finfin restafest med gryterett alla "hva har man i kjøleskapet i dag som ikke har død, igjen".

  • 4 måneder senere...
Skrevet

Blir rundt 4000kr i måneden på mat for meg. Før var jeg mye mer sparsom og brukte kanskje 1500-2000 kr på mat, men da jeg begynnte å gå ned i vekt skjerpet jeg meg.

Gjest Slettet-EkRmMDKFIU
Skrevet

Mja. Vi ligger temmelig høyt, ca. 6000-7000 i mnd vil jeg tro. Student + mamma med persmisjon + guttunge på 3 mnd.

Skrevet

Vi er to og bruker mellom 3000 - 3200 kroner i måneden. Vi spiser variert og godt, prøver ikke å spare noe, men sløser ikke heller:)

Skrevet

Vi er to og bruker 3-4000 kr. på dagligvarebutikker i mnd. Dette inkluderer all mat, husholdnings-/renholdsprodukter, magasiner og snacks.

 

Vi trener begge to, spiser relativt suntog spiser hva vi vil (i form av f.eks bedre middager på hverdager).

Skrevet

bor alene, går vel et par tusen tenker jeg på mat... hvordan dere klarer dere på 1600 med 2 stk personer i boligen er vel ganske bra??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...