RBW Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Viften NF-S12B skal ta over for Noctuas storselger NF-S12. Les mer
Munty Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Hmm... Må nok få kjøpt meg et par av disse! Hvor mye kommer de til å koste tro? rundt 150,- som de forrige? Jeg bare digger Noctua sine vifter. TOTALT lydløse. Hjelper egentlig de sporene på tuppen av hver "finne" noe i det hele tatt?
zaqqoZeq Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Ja, blir nok 3 stk av disse i antec P182 mitt ja
-Tommy Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Ja, blir nok 3 stk av disse i antec P182 mitt ja Tror nok at det blir det samme her
funkweb Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Hva er det som gjør denne tuppen på bladet så spesielt? Dessuten syns jeg egenskaper ved denne viften er bra og vurderer selv å kjøpe dette.
pululf Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tuppene på bladene er det som gjør viftene så lydløse. Vanligvis blir det små hvirvelvinder bak bladene, og det er disse som danner den "blåselyden" som vanlige vifter lager. Hakkene er laget slik at det ikke lages hvirvelvinder.
Munty Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tuppene på bladene er det som gjør viftene så lydløse. Vanligvis blir det små hvirvelvinder bak bladene, og det er disse som danner den "blåselyden" som vanlige vifter lager. Hakkene er laget slik at det ikke lages hvirvelvinder. Og det hjelper faktisk?
pululf Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tuppene på bladene er det som gjør viftene så lydløse. Vanligvis blir det små hvirvelvinder bak bladene, og det er disse som danner den "blåselyden" som vanlige vifter lager. Hakkene er laget slik at det ikke lages hvirvelvinder. Og det hjelper faktisk? Ja, jeg har en noctua-vifte, og jeg hører den kun hvis jeg tar øret helt inntil den. Helt utrolig lav lyd!
SVD Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Skulle ønske jeg valgte noe annet enn de Antec viftene, PCen min høres værre ut enn en støvsuger
Gjest Slettet+9871234 Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg har tre slike Noctua vifter, men bruker bare en av dem nå. Synes de som fulgte med mitt Cosmos S kabinett er bedre faktisk. Vurderer å kun bruke en 120mm vifte for å blåse ut varmluften siden jeg har såpass åpent kabinett. (Hull i taket på kabinettet og hull i sidedøra).
ATWindsor Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tuppene på bladene er det som gjør viftene så lydløse. Vanligvis blir det små hvirvelvinder bak bladene, og det er disse som danner den "blåselyden" som vanlige vifter lager. Hakkene er laget slik at det ikke lages hvirvelvinder. Og det hjelper faktisk? Ja, jeg har en noctua-vifte, og jeg hører den kun hvis jeg tar øret helt inntil den. Helt utrolig lav lyd! Det gjelder egentlig også vanlige vifter på et lavt turtall sålenge de ikke er inntil noe. Men disse er vel noe stillere ihvertfall. Noen som vet hva som er forskjellen når det kommer til denne nye versjonen kontra den gamle. AtW
meg0709 Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tja kansje jeg skal vurdere å bytte mine tre kabinett vifter, de der dytter jo 100,6 m³ i timen og det er en del mer enn de jeg har nå. Får gå til innkjøp av de når jeg skal fjerne støv i pcen og slenge de inn da når pcen alikevel skal ligge i små deler pga noe annet også.
Imsochobo Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Tja kansje jeg skal vurdere å bytte mine tre kabinett vifter, de der dytter jo 100,6 m³ i timen og det er en del mer enn de jeg har nå.Får gå til innkjøp av de når jeg skal fjerne støv i pcen og slenge de inn da når pcen alikevel skal ligge i små deler pga noe annet også. Noctua er en av de merkene som er best på kjølere, artic cooling har noe bra her og der de og. men noctua kan sakene sine
Breidablik Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg har to av de forrige viftene i serien og er veldig fornøyd. Men jeg kan ikke si at jeg ser noen forskjell på viftene. Hva er forskjellen egentlig?
Gjest Slettet-IHWlGMJn Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 (endret) Tuppene på bladene er det som gjør viftene så lydløse. Vanligvis blir det små hvirvelvinder bak bladene, og det er disse som danner den "blåselyden" som vanlige vifter lager. Hakkene er laget slik at det ikke lages hvirvelvinder. Og det hjelper faktisk? Mener at dette også blir brukt på ubåter(Uten at jeg vet veldig mye om ubåter). Også for å gjøre dem mer støysvake i vannet. Dette gjelder vel mest for krigsubåter... Når de brukes der så tviler i alle fall ikke jeg på at det ligger noe i det, men disse "rillene" må nok lages på riktig måte, ellers vil jeg gå ut ifra at det hele kan bli verre. Kjapp google ga meg dette: http://farm1.static.flickr.com/6/5889404_258b64ba8a.jpg Endret 21. april 2009 av Slettet-IHWlGMJn
CosmoK Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 (endret) Nja, Noctua vifter er greie nok de, men etter å ha gått over til Delta sin EFB1212 serie koblet til en god viftestyring tror jeg det blir lenge til jeg prøver noe annet... ialtfall med tanke på hvor overpriset jeg synes Noctua vifter er her til lands. Endret 21. april 2009 av CosmoK
whitespace Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg er veldig fornøyd med mine Noctua vifter...men hvorfor så grelle farger!?
zaqqoZeq Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg er veldig fornøyd med mine Noctua vifter...men hvorfor så grelle farger!? Mange kjedelige kabinetter har godt av litt farge:P
pululf Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg er veldig fornøyd med mine Noctua vifter...men hvorfor så grelle farger!? Grelle farger?! Det er jo fine farger! Og så lett å kjenne dem igjen på tumbnailene i prisguider Det er jo smart gjort. Folk kjenner dem igjen med en gang.
OndApe Skrevet 21. april 2009 Skrevet 21. april 2009 Jeg har to av de forrige viftene i serien og er veldig fornøyd. Men jeg kan ikke si at jeg ser noen forskjell på viftene. Hva er forskjellen egentlig? Det må vel bli som folk har påpekt her; taggene på kanten:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå