aklla Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 skulle starte bilen min her om dagen, jeg setter meg inn, vrir om nøkkelen og trykker på start-knappen. så hører jeg bare en svak summing fra noe jeg antar er startern, ingen lyd fra motoren. prøvde en 4-5 ganger til før jeg fikk start på bilen. senere prøvde jeg vel 2 ganger før den startet. testet vel 5 ganger etter jeg hadde parkert, alt ok. noe slikt har aldri skjedd meg før. høres ut som om drevet på starteren bommer på drevet på motoren, men er ikke helt sikker. hva kan være galt?
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Dersom startmotoren summer uten å få tak, er det enten innslagsmagneten, bendix-drevet på starteren eller startkransen på svinghjulet som er dårlig.
aklla Skrevet 16. september 2008 Forfatter Skrevet 16. september 2008 (endret) noe summer, om dette er startmotoren vet jeg ikke. er en ganse svak summing, tenkte ikke over den første gangen jeg prøvde uten at den startet. men, må starteren eller noe byttes? er vel ikke noe fare å starte den selv om denne er dårlig? edit: bilen har gått ca litt under 20.000, burde vel ikke skjedd enda dette? Endret 16. september 2008 av aklla
larschroe Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Det kan være så enkelt som at innslaget på starteren må smøres. Hvis bilen bare har gått 20.000 er den vel kanskje så ny at det fortsatt er noe garanti på den, og dette burde vel være en garantisak. Startere holder ofte ut levetiden på bilen.
L O G I M A N Skrevet 16. september 2008 Skrevet 16. september 2008 Om bilen er så ny at den ikke har runda 20K enda, så antar jeg den også er under 5 år. I såfall er det bare å reklamere på saken og la forhandler løse det problemet.
aklla Skrevet 16. september 2008 Forfatter Skrevet 16. september 2008 (endret) den ble kjøpt i tyskland og importert til norge, er ganske sikker på at garantien fra tyskland har gått ut. er forresten en 2005 modell Endret 16. september 2008 av aklla
aklla Skrevet 17. september 2008 Forfatter Skrevet 17. september 2008 sjekket mer på bilen i dag. sleit med å starte den i dag også, så dyttet jeg den litt frem, merket at den tok litt tak med en gang, dyttet den litt til, så startet den. er snakk om at jeg dyttet den 10cm eller noe. hadde tidligere prøvd å dytte den 5 meter uten at det gjorde noe forskjell, virker som om det er riktig "hakk" motoren må stå i for at den skal starte nå. testet også ca 20 ganger senere, starte, flytte 10cm, starte osv. startet alle gangene da.
Gjest Slettet-fsaSP0zV Skrevet 18. september 2008 Skrevet 18. september 2008 Antar at du flyttet bilen med manuellkassen i gear, slik at motoren dreide litt for hver gang? I så fall er det tydeligvis startkransen på svinghjulet som er dårlig. Dersom den er importert privat har du ikke reklamasjonsrett, men dersom dette er gjort gjennom et firma, ville jeg gått på dette dersom bilen ikke har fabrikkgaranti som dekker.
aklla Skrevet 18. september 2008 Forfatter Skrevet 18. september 2008 Antar at du flyttet bilen med manuellkassen i gear, slik at motoren dreide litt for hver gang? I så fall er det tydeligvis startkransen på svinghjulet som er dårlig. Dersom den er importert privat har du ikke reklamasjonsrett, men dersom dette er gjort gjennom et firma, ville jeg gått på dette dersom bilen ikke har fabrikkgaranti som dekker. har ikke manuell-kasse og hadde den heller ikke i gir, så motoren skulle ikke ha blitt flyttet. Den ble importert av ett firma og solgt til meg, altså ikke importert direkte til meg. altså, jeg sa jeg skulle ha bilen, forhandleren importerte den og solgte den. dette er ca 1 år siden. får ikke til å fremprovosere det som skjer heller, har prøvd ca 20 ganger, starter hver gang.
aklla Skrevet 22. september 2008 Forfatter Skrevet 22. september 2008 har funnet en liten løsning, trykk på start og gå bak å dunke litt i motoren, så kommer den men, skal ha den på verksted straks, koster vist trolig ca 500 å fikse det etter det jeg har sjekket.
Woods Skrevet 17. juli 2009 Skrevet 17. juli 2009 Det er innslagsmagenten i starteren som er feilen. Hadde nettopp denne feilen på min Coupe 06 brabus xclusive. Kostet omlag 5 k å fikse, til tross for det er en designer feil på starteren.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå