Gå til innhold

Dragavon

Medlemmer
  • Innlegg

    11 661
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    20

Alt skrevet av Dragavon

  1. https://www.dagbladet.no/video/seks-dode-etter-ukrainsk-storangrep/C0HhB7wU
  2. https://www.formel-1.no/2026/03/11/helgen-som-gir-flere-svar/
  3. https://www.dagbladet.no/studio/80616-angrepet-mot-iran/11249583-irans-forsvarskommando-endrer-strategi
  4. No når amerikanerene ser at deres egne baser blir angrepet og truffet av Shahed-droner så kan vi trygt gå ut i frå at produksjonsstedene blir først på angrepslista 💥
  5. https://www.vg.no/nyheter/i/Okooeb/britisk-containerskip-i-brann-etter-prosjektiltreff-i-hormuzstredet Ser ut som samme artikkel som blei linka til tidligere men er blitt oppdatert med nye opplysninger no.
  6. https://www.dagbladet.no/nyheter/trump-handler-pa-impuls/84326588
  7. https://www.vg.no/nyheter/i/L4lVG1/krigsraadgiveren-mener-usa-har-gaatt-i-en-felle-som-kan-vare-i-maanedsvis
  8. Det forutsetter at Trump ikkje klarer å stoppe frie og rettferdige valg i USA. Han gjør alt han kan for å få det til no.
  9. https://www.nrk.no/urix/ukraina_-den-ekstreme-endringen-skyter-fart_-_-det-har-blitt-mye-verre-1.17771134
  10. https://www.digi.no/artikler/it-eksperter-ser-ny-skremmende-tendens-etter-russisk-hackerangrep-mot-energiselskap/569231
  11. USA / Trump har aldri sendt noe sykehusskip til Grønland. USA har for tiden 2 slike skip, begge ligger i dokk på eit verft i Alabama. https://www.ms.now/rachel-maddow-show/maddowblog/trump-reportedly-isnt-sending-a-hospital-ship-to-greenland-after-all
  12. Dette er semantikk, men batteriet er ikkje "tomt", det som skjer er at dei må ta mere av energien frå motoren til å lade batteriet til neste akselerasjonsfase. Då synker hastigheten. Så i praksis er det feil å seie at batteriet er tomt, men så er det litt rett likevel 🤔🧐 Det som gjer dette ekstra tydelig på Albert Park er at det er lite harde nedbremsinger der. På baner med mange harde nedbremsinger, slik som Montreal så blir dette mye mindre synlig, fordi bilene der gjennvinner mere energi i nedbremsinger.
  13. Det kjem alt ann på om dei oppdager at dei blir angrepet. Med både AWACS og F-35 i lufta er det ikkje ein iransk fis som ikkje blir oppdaget.
  14. Sannsynligvis for aggresive energy recovery settings, slik at bakjulene låste seg når han bremset.
  15. Trump veit at om han klarer å få russland inn i varmen igjen så vil han kunne stappe mye russiske penger i egen lomme igjen. Det er det einaste han bryr seg om.
  16. https://www.dagbladet.no/nyheter/sju-drept-i-russisk-angrep/84335019
  17. https://www.formel-1.no/2026/03/06/aston-martin-oppdaget-honda-svakhet-for-sent/ Heilt utruleg at Honda igjen dummer seg ut i F1. Spesielt med den racing-historien Honda har. Ein skulle jo tru dei aldri hadde laga ein motor før 🙄
  18. Akkurat det er heilt utruleg. Som om muslimer skulle tilbedt ein gris.
  19. https://www.vg.no/nyheter/i/7p6eBK/giftig-strid-mellom-ungarn-og-ukraina-naar-nye-hoeyder-truslene-hagler
×
×
  • Opprett ny...