Gå til innhold

Mars2029

Medlemmer
  • Innlegg

    425
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Mars2029

  1. Det vil kjapt bli så ille for verdensøkonomien at det må nesten komme en løsning før det går flere måneder. Er bare vanskelig å se den komme med det første. Det sitter jævlig langt inne for narsissisten Trump å gå på et nederlag og Iran har egentlig ikke noe annet valg enn å gjøre ting så ille for USA at de ikke vil prøve seg igjen. I tillegg vil de nok ha kreve erstatning for skadene de har blitt påført.
  2. Nei nå må du slutte å tulle. Leser jo på forum om folk som har mange iranske venner og alle er helhjertet for krigen. Kan man ikke stole på random folk på nettet nå engang..
  3. I går natt så steg den nok noe voldsomt på grunn av margin calls, altså folk som hadde satset på at den falt ble tvunget til å dekke seg inn. Så falt den etter at Trump sa at han snart så slutten på krigen. For min del tror jeg det ikke er opp til Trump og at oljeprisen vil begynne med klatringen igjen etterhvert som tiden går og Hormuz fortsatt er stengt.
  4. Oljeprisen har definitivt ikke stabilisert seg. Vært oppe på 95 og nede på 80 bare i dag etter markedsmanipulasjon fra energiministeren i USA.
  5. Skulle gjerne tatt ut bandittstaten USA jeg, men det blir veldig risikofylt.
  6. Ja det er det som ville vært nødvendig. Men det er heller ikke så lett å få til. Amerikanerne har også null interesse av å bli dratt inn i en ny forever war.
  7. Hvordan skal de ta kontroll over Hormuzstredet tenker du da? Trusselen ligger i at de skyter missiler på skip som seiler gjennom. Ja i en ideell verden hadde ikke drittregime i Iran hatt dette utpressingsmiddelet og drittregimene i USA/Israel hatt den militære makten de har, men verden er nå som den er. Og ja, USA tapte krigen i det de drepte Ayetollahen og det ikke førte til kollaps av regime.
  8. Oljeprisen oppe i 109 dollar fatet nå. Går veien for Trump dette.
  9. Er jo et spørsmål om hvor mye skattebetalerne skal betale for dumskap. Har vært klart lenge at det kunne bli ustabilt der nede. Hadde alle muligheter til å ta et tidligere fly hjem. Så at det er en egenkapital syns jeg bare er helt på sin plass hvertfall.
  10. Får bare håpe det er noen der borte som sier at nok er nok om det går for langt. Veldig få som har interesse av at det går i den retningen. Selv de fleste pro-Israelske regner jeg med.
  11. Finnes vel ikke noe større prestisjenederlag enn å måtte ty til atomvåpen.
  12. Bare en mini Einar Aas det her
  13. Eneste regime trenger å gjøre er å holde ut og samtidig opprettholde nok slagkraft til å holde Hormuz effektivt stengt. Jo mer tiden går jo mer upopulær vil Trump være, både blant hans egen befolkning og blant gulf statene. Vi ser allerede at europeiske ledere trekker tilbake sin tidligere entusiasme. Bombingen av sivil infrastruktur som vi ser i Iran nå vil også bare gjøre at befolkningen samler seg rundt myndighetene. Det er ingen tegn til at regimet vil bli styrtet av et opprør blant lokalbefolkningen. Tviler på at Iranerne genuint trodde at marinen deres kunne være en trussel mot verdens største militærmakt. Styrken til Iran har alltid vært landområdene som er veldig vanskelig å invadere og missilene som blir skutt derfra. Når det gjelder han Khamenei så tipper jeg han ønsket å være en martyr. Han var 86 år og hadde kreft. Å ta han ut tror jeg var det dummeste USA kunne gjøre når det viste seg at dette ikke førte til en kollaps av regime.
  14. Dag 8? Propagandaen ligger litt i forkant her eller?
  15. Jeg er fullstendig klar over det. Bare litt artig å høre unnskyldningene fra de som later som om dette handler om friheten til det iranske folket
  16. Hvis det viser seg at presteregimet består da, bare et som er mer vennligsinnet ovenfor USA/Israel?
  17. Begynner dere å bli motstandere av krigen nå som det blir mer og mer åpenbart at USA har null interesse av å skape demokrati i Iran? Siste nå er at Trump sier at han fint kan godta en religiøs leder uten demokrati, det viktige var han oppførte seg bra mot USA og Israel.
  18. Ja det gir mening.
  19. Hehe, nei er faktisk ikke veldig glad i Dagbladet selv. Så skal vel ikke stole blindt på han. Men er meldt av CNN og.
  20. Hvor har du det fra? Dagbladets reporter sa det var 50 missiler mot israel bare i en runde i går kveld?
  21. Jeg har ingen tro på at det er på agendaen å befri det iranske folket. Og selv om det hadde vært det er ikke det her en måte å gjøre det på som vi har sett utallige ganger før. Så det blir bare irrelevant å snakke om hva det er verdt. Det kommer ikke til å skje.
  22. Ja det er ikke grenser på hva dere er villig til å se mellom fingrene på. Pete Hegseth og Lindsay Graham har allerede gjort det klart at det her ikke handler om å frigjøre det Iranske folk, MAGA har null interesse av en ny forever war. De skal prøve å eliminere trusselen fra Iran. Hva som skjer etter det er ikke deres ansvar. Så å si direkte sitat.
  23. Etter hva jeg har forstått hadde han en høy posisjon i selve sjia religionen.
  24. Blir spennende å se hvordan EU reagerer på dette.
  25. Den europeiske gassprisen har når steget over tilsvarende 100 dollar fatet og viser ingen tegn til å bremse økningen. Dette kommer nok en gang til å fucke opp Europas økonomi. Flaut å se på politikere fra EU, Tyskland. Frankrike etc heia på deres egen økonomiske katastrofe.
×
×
  • Opprett ny...