Gå til innhold

ili

Medlemmer
  • Innlegg

    580
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

ili vant dagen sist 26. juni 2018

ili hadde mest likt innhold!

1 følger

Nylige profilbesøk

9 738 profilvisninger

ili sine prestasjoner

540

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg har hatt game pass i mange år. Men når de nesten doblet prisen for noen måneder siden så avsluttet eg. Men kommer til å ta en måned her og der når de har fått 3-4 spill eg ønsker å spille. Har gjort det samme med alle streaming tjenestene også. Er så mange nå så blir for mye å ha abb. på alle hele tiden. Men en måned her og der for å få med meg de beste TV seriene funker fint.
  2. Eg liker Helly Hansen Stockholm 28 Liter. Den har et stort hoved rom. Et som er forran som er vanskelig å komme inn i og 1 laptop lomme mot ryggen. Brukt den mye på reise til utlandet og offshore. Og bruker den som fast sekk når eg handler matvarer som er litt tunge. https://www.amazon.co.uk/Helly-Hansen-Unisex-Stockholm-Backpack/dp/B073RP8DQ5?th=1&psc=1
  3. Ja eg har tenkt å anmelde min kone for voldtekt. Hun har begynt å lekt med mine private deler når eg har sovet noen ganger. Kåte kvinnfolk. Min 8 år gamle sønn kommer kanskje til å savne henne litt. Og eg likte jo at hun lekte med mine private deler. Meeeen nei. Hun får ta sin straff. Jeg hadde ikke sagt det var greit på forhånd.
  4. Prøv å få deg noen hobbyer, sport eller annet. Se om du får noen venner igjennom det? Reising? Dating apper? Tilrettelagt arbeid igjennom NAV? Er mye du kan ta. Baby steg.
  5. Ta en prat med lederen din og si din mening. Skal selvsagt ikke måtte jobbe på fritiden. Men se om dere kan ha litt gi og ta. Feks i min jobb har sjefen hintet til at det hjelper jobben veldig om vi i krise tilfeller kan bli kontaktet på fritiden og gjøre en liten jobb. Og at dersom det skjer kan vi ta oss god fri etterpå. Dvs sånn 10 minutter jobb på fritiden er 1-2 timer fri på vanlig arbeidsdag. Han sa og at det ikke var forventet at vi skulle gjøre det, men om vi ønsket så hadde det vært fint. Så da sa eg at det var helt greit. For min del er det veldig flott å kunne ta et par timer fri av og til pga familien osv.
  6. Trur nok dette i hendene på kreative spillutviklere kan lage fantastisk gode og store spill. Nå blir det litt mye klipp og lim der de bruker samme ansikter på flere karakterer (KCD2) eller huler som er nesten identiske (dragon age 2 osv). Trur fremtiden for oss spill nerder blir veldig bra. Og kanskje vi kan få et nytt spill i en serie hvert år istedenfor hvert 10. år
  7. Etter det jeg kan forstå, så har aldri Steam gått for monopol. De har bare vært best over veldig lang tid, og de er ikke engang billigst, verken for utgivere, og ofte ikke for forbrukerne heller. Likevel fortrekker folk å bruke dem, f.eks. fremfor Epic Games Store. Da er det ikke et monopol. Jeg foretrekker Steam pga mod-support, forumet, hvor enkelt det er å bruke ellers. Og etter at jeg kjøpte VR headset, så foretrekker jeg fortsatt Steam, fordi da kan jeg ta med meg det jeg har kjøpt videre til et annet VR headset om jeg skulle finne på å bytte det senere. Hele saken baserer seg jo på at steam "tvinger utgivere til å signere strenge avtaler som hindrer lansering på andre plattformer enn Steam". Det er typisk monopol taktikk når den største aktøren motarbeider fri konkurranse. Og skjønner ikke at noen som liker pc spill ikke vil ha fri konkurranse og lavere priser. Jeg har flere hundre spill på steam, epic og gog og er 100% for fri konkurranse og lavere priser på pc spill.
  8. Tomt svada? Har du lest artikkelen? De viser til et søksmål. De har ikke funnet opp tull selv. Det er innholdet og status i søksmålet....
  9. Tanken er vel at alle skal være likestilt. Ikke ha noen få som bestemmer over resten. Er det som har skjedd med for mange organisasjoner. Noen få med veto rett. Og da skjer det ingenting.
  10. Anbefaler alle til å sjekke ut talen til Canadas statsminister fra Davos. Veldig bra og beskriver situasjonen godt. Bygge opp selv ja, men og knytte gode bånd til andre mellomstore nasjoner. Slutte å tenke på at vi bare skal være nikkedukker til USA. EU er sterke og kan bli sterkere, men sammen med andre mellomstore som Canada, Australia og mange andre så kan vi bli så mye mye mer.
  11. Anbefaler alle å lese talen hans. Veldig bra. Håper flere andre statsledere er like tøff, inkludert vår egen.
  12. Begynner å bli ekstremt lei alt Trump hysteriet. Trump elsker å sjokke. Og avisene biter på. Dagbladet.no hadde 28 saker med bildet av Trump på første siden. Nrk.no hadde 9. Det er ekstremt mye. Mye bra har blitt sagt i Davos, men NRK feks som kunne gitt oss god og bred dekning fokusere bare på Trump. Flere enn meg som synes det blir litt vel mye?
  13. 1: Troika. Har likt den hele livet, og er nok noe med at det minner meg om gamle dager. En liten sjokolade når eg er alene og vil ha noe godt. Er uten tvil min mest kjøpte sjokolade. Har de tilbud blir det kjøpt litt for mange. 2: Chips med Holiday dip Hvilken som helst chips, og helst med seter rømme, men lett rømme går. Har alltid vært sånn felles lørdagskos. Eller spillkveld kos. Og er fortsatt min favoritt når vi samles en gjeng eller familien. 3: Nesten alt annet. Snop er snop og alt går ned
  14. Silksong er et spill som koster en brøkdel av kcd2 og "gratis" med xbox game pass. I tillegg kan du spille det på en brødrister. Så det er naturlig at det er flere som spiller det og igjen flere som kan stemme på det. Kcd2 er dyrt og spiller best på et beist av en maskin.
×
×
  • Opprett ny...