Har i dag en Suzuki GSX-8S som jeg har kjørt mye mer enn jeg trodde jeg kom til på gjøre, da også på langturer. Kjørte blant annet Kristiansand-Førde-Oslo-Kristiansand over en helg, og merker det at det er ganske tungt på en mellomklasse nakensykkel, selv om gliset jeg har mens jeg kjører overgår smerten i baken 😛
Har derfor bestemt meg at jeg skal bytte ut sykkelen til fordel for det som mest sannsynligvis blir en 2020-2023 Honda Africa Twin. En sykkel som det virker som er ganske god på det meste, men samtidig også kan kjøre litt utenfor allfarvei. Tenker det blir noen turer nedover Europa (kanskje også Asia?) de neste årene, og vil da også prøve å være innom litt forskjellig type veier, så da tenker jeg det blir en veldig fin sykkel for akkurat det!
Også vurdert BMW GS, men boxer motoren er bare ikke helt min greie og synes det florerer av dem på veien (selvfølgelig av god grunn).