Gå til innhold

Megaoctane

Medlemmer
  • Innlegg

    2 752
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av Megaoctane

  1. Jepp. Samme erfaringen jeg har gjort.
  2. Noen som har erfaring med Aqara G4? Ser de har kommet med ny klokke nå i juli. G410
  3. Grattis
  4. Hva med Triumph Tiger? Hentet denne for en uke isden...
  5. The Bear for min del ga meg ingenting. Så to sesonger, og skjønner ikke hvorfor det er så mye hype rundt denne serien.
  6. Jeg har brukt Peak Design. Jeg kjøpte fra Eplehuset. https://eplehuset.no/products/peak-design-mobile-motorsykkel-styrefeste https://www.peakdesign.com/eu/products/motorcycle-bar-mount Veldig fornøyd. Litt dyr i innkjøp, men design og brukervennlighet er verdt det. Enkelt å feste mobilen, enkelt å ta av. Dekslene for mobil er ikke så tykke heller. Har innebygd vibrasjonsdemping
  7. Såpass ja... Nei, jeg skjønner at dette er fånyttes.
  8. Normal Finkelstein sa det i mai mens han var hos Piers. Og det ser vi Israel gjør i dag. Fra 34:47
  9. "The IDF, most moral army in the world" https://www.nrk.no/urix/svolt-1.17504595
  10. "The IDF, is the most moral army of the world" https://www.nrk.no/urix/svolt-1.17504595
  11. Følger denne. Har også lyst til å bytte fra Nest doorbell.
  12. https://www.nrk.no/urix/norsk-statsborger-dod-i-israel-1.17499236 Trist sak uansett. https://www.i24news.tv/en/news/israel/defense/artc-norwegian-lone-soldier-dies-after-suicide-attempt-during-idf-training Men sånn er det når man kjemper for en terrorstat. Hadde en «norsk statsborger» dødd for Iran/Syria/Jemen hadde man tenkt: Skitt au…
  13. Slitt med det samme selv. Har brukt muckoff, og den griser noe jævlig Leste den testen her: https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/reviews/products/motorcycle-maintenance-and-servicing/best-motorcycle-chain-lube bestilte XCP lube. https://rustcheck.no/products/XCP-Chain-Lubricant-p401880632 Kjempefornøyd. Start med nyvasket rengjort kjede, smør på, og tørk av. La stå over natta. Kjør av gårde.
  14. Bruker Alpine Touring ørepropper. De er hule i midten, slik at noe lyd slipper inn.
  15. Alle så dobbeltmoralen til Israel og hvordan USA danser etter pipa til Israel. Begge land har tapt anseelse blant folk flest.
  16. Angrepet på Iran har vært planlagt i lang tid, og de begynte allerede under Biden administrasjonen. Hegset gikk ut og sa at dette var «resultat av uker og måneder med planlegging». Målet har alltid vært å angripe Iran. Er dette for å hindre Kina tilgang til billig olje samtidig som man er lei av å ha et land som taler USA imot? Iran vil gjøre alt de kan nå for å utvikle atomvåpen. Uansett hva de gjør eller hva de godtar av sanksjoner og kontroll, så har det endt med bombing. Sånn sett var hele bombingen en total fiasko. At Iran støtter Hamas eller Yemen er ikke noe annerledes enn hvordan USA har gjort det samme i årevis i andre land. Proxy krigen i Afghanistan og nå i Ukraina er gode eksempler. Det er egentlig ikke krig mellom Ukraina og Russland. Det er USA og NATO mot Russland. Skal Russland legge planer for å angripe USA, og vi vil godta det?
  17. Nei ikke i det hele tatt. Men jeg kjøper heller ikke propagandaen som Israel og AIPAC spyr ut. Spør igjen, er det ingen som ber Israel slutte med folkemord i Gaza, slutte å hisse opp til krig, og som er troverdige? eller er jeg i feil tråd?
  18. Noen som er til å stole på og som snakker USA og Israel i mot?
  19. Det er ikke noe mål å tvinge dem til en avtale. Målet er regimeskifte, og sette inn svak leder som gjør Israel og USAs bidding.
  20. Sett See. Serie med masse potensiale, ødelagt av en jævlig dronning og grinete guttunge.
  21. Lykke til
  22. Spillet Last of us 2 fikk også veldig mye kritikk i sin tid. Har kunnspilt nr 1, droppet nr 2. man burde ha lært av historien enn å gjenta den. De dreit seg ut igjen ved å ikke ta til seg kritikken som spillet fikk.
  23. Mangfold for mangfoldets skyld gir meg ingenting. Jeg har lest alle bøkene, og de første 4 bøkene har jeg lest flere ganger. Tv serien var helt jævlig i forhold til bøkene. De eneste karakterene jeg likte var Lan og Moiraine. Resten var for svake.
×
×
  • Opprett ny...