Gå til innhold

onkel_jon

Medlemmer
  • Innlegg

    1 996
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av onkel_jon

  1. https://www.finn.no/mobility/item/417749057 A6 allroad kan dra 2.5 tonn
  2. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Interiøret er forskjellig ja men de er ganske like i kjørefølelse unntaket er kanskje alfa med topp model men tipper 208 gti blir ganske lik, Norge er awd land nr 1 og så er nesten et must å kunne levere en awd versjon her, når stellantis lanserer ny bil 3008/5008 og venter et år med å levere awd og i tillegg når de ikke er villig å kunne tilby awd med stort batteri så sier sjøl at salget blir ikke så bra her, er og problemer med lanseringen av long range versjonen, har hørt at flere er frustrert at bilen de bestilte 7-8 måneder siden enda ikke er blitt bygd, mulig noe produksjons problemer med det store batteriet eller at de ikke får tak i nok batteri og heller prioterer biler med lille batteriet for å selge mest mulig.
  3. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Chery kommer bare under nytt merke, de har sikret seg ny avtale med forhandler. https://www.bilnytt.no/subscriber/showArticle.aspx?articleID=13303 https://www.tv2.no/broom/til-norge-na-er-prisene-klare/17699875/ https://www.bilnytt.no/subscriber/showArticle.aspx?articleID=13290
  4. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Zeekr har designstudio i gøteborg, geely er ganske store så er relativt trygge og.
  5. Hva med Trine Grei Skande? Tok noen år før hun trakk seg etter å groomet en 18 åring
  6. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Skjønner godt hvorfor Ford må kutte, id bilene dems koster jo mer enn tilsvarende vw og Skoda.
  7. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Artikkelen er jo litt feil og, model y produseres ikke i usa for Europa 😝 Men bor sjøl på Østlandet og skal ha ny familie bil, budsjettet er maks 450. Vil helst ikke ha brukt bil, awd er ikke så viktig her. Vurderer nye g6 men standard range kommer senere samt at de ikke har noe tilbud med lav rente heller på den nye.
  8. Som over sier, hvis det er puter som kan taes av så finnes folk som kan trekke om men sjansen at de finner matchende farge er vel ikke så stor, da må du trekke om hele sofaen og blir nok nesten dyrere enn ny sofa. Hvis putene er bare flekkete og ikke hull i så kan du jo prøve å levere de til rens, kanskje de får av flekkene, vet i Oslo har de proffe sofa rensere.
  9. Nei vi ender opp som Frankrike og England dessverre. Syns til og med frp begynner å bli stue rene og er noe helt annet enn da Carl i var leder.
  10. Vel det samme sa folk om Høyre og frp, blir Rødt stort nok så må ap ta de med men ender da nok opp som sp og trekker seg ut og så er det ap mindretalls regjering igjen
  11. Ser ganske riktig ut, er vel hovedservice, husk at hybrid har to kjøresystemer som må vedlikeholdes
  12. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Ev6 har jo lignende pris som ioniq 5 så det logiske blir at ev5 blir billigere men så har du grådigheten til bos/kia, ev3 blir jo fort en halv mill med stort batteri og utstyr.
  13. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Høvik har vært stengt en stund nå
  14. Spørs hvem av de du har testa, cupra skal jo være ganske sporty samt vrs utgaven til Skoda
  15. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Er det ikke rundt 400 på i4? sjekket flere https://www.vegvesen.no/kjoretoy/kjop-og-salg/kjoretoyopplysninger/sjekk-kjoretoyopplysninger?registreringsnummer=EF62412
  16. Enyaq eller id4 https://www.finn.no/mobility/item/413568416
  17. Kjøp en med wifi 7 støtte så er du litt fremtidsretta når du skal oppdatere ruteren. denne f.eks https://www.kjell.com/no/produkter/nettverk/tradlost-nettverk/tradlose-nettverkskort/tp-link-archer-tbe400uh-nettverkskort-p66277?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=NO | P - PM | Standard Shopping&gad_source=1&gad_campaignid=22408336751&gbraid=0AAAAADcA9cx0efmHgiopik5AZxMAdoyKb&gclid=Cj0KCQjw953DBhCyARIsANhIZoYyDvv__FtVDf_epuzBzLnnT0SHWD9gfO05CzqtBi7_N6sXm5Yha5kaAhI2EALw_wcB
  18. Det finnes sameier som har in ordning og forsikring mot konkurs. Når vi etablerer IN-ordninger for borettslag, etableres det også en sikring av borettslagets fellesutgifter. Dette tilbyr vi gjennom vår samarbeidspartner Gjensidige Forsikring. Sikring av fellesutgifter er en ordning hvor boligeiere er forsikret mot å bli ansvarlig for naboenes fellesutgifter, dersom naboer ikke betaler disse til boligselskapet https://agioforvaltning.no/2021/04/08/in-ordning/
  19. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Har ikke prøvd de, trenger en familie bil i y klassen, BYD sealion 7 kunne vært aktuell men nyttelasten er for lav. https://www.tek.no/test/i/JbAyAJ/byd-sealion-7?srsltid=AfmBOorQhgv18Bc1XIAFP5dZEzVjHbGNM6Z0AGa82ZcZemRzqQmJCtbz for 469 000 er jo et godt kjøp
  20. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Toyota forhandlere kanskje? Sjeldent man hører noe negativt derfra
  21. onkel_jon

    Elbil-tråden

    https://www.tv2.no/broom/100-kroner-billigere-enn-tvillingmodellen/17862055/ kommer nok til å selge bra samt izuzu er vel ute med el pickup selv om den er dyr og Specsa ikke er så mye å rope hurra for, tipper byd kommer til å selge bra.
  22. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Forhandler kutter Peugeot - starter med BYD, Suzuki og Isuzu https://www.bilnytt.no/subscriber/showArticle.aspx?articleID=13263 Skjønner godt, byd er jo allerede større enn flere tradisjonelle merker her som bla peugeot. Tipper vi ser mere av dette fremover, etter å ha testkjørt flere elbiler i det siste så var ikke peugeot øverst på lista
  23. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Vel bra at så lenge man ikke har ti tommeltotter så kan man gjøre service på Tesla sjøl uten at garantien ryker 😝
  24. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Id3 first får man og for rundt den prisen for 100 000+ kjørt km.
  25. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Ariya har vel mere plass og på elroq bør du helst legge på utstyr til rundt 50 000 ellers så er den veldig basic med manuele seter, manuel bagasjeluke, ikke varmepumpe.
×
×
  • Opprett ny...