Gå til innhold

Delvis

Medlemmer
  • Innlegg

    20 220
  • Ble med

  • Dager vunnet

    2

Alt skrevet av Delvis

  1. Leste nettopp dette. https://www.h-avis.no/mann-bortvist-fra-haugesund-sjukehus/s/5-62-1953172 Har stusset litt på det ganske lenge, at på sykehus (hvertfall sykehuset i linken) er det fritt fram for hvem som helst å bare gå rett inn. Og man kan gå inn i hvilken som helst avdeling, der det ligger pasienter overalt, uten at noen kontrollerer deg. De ser nesten ikke på deg en gang . Er ikke det ganske skummelt, når man vet hvor mange psykotiske og farlige personer der er rundt omkring i dag? Vet ikke hvordan det er på andre sykehus. Et sykehus er da veldig sårbart flere måter, hvis personer med skumle hensikter tar seg inn. Og de kan altså gå rett inn og rundt overalt der. Syns det burde være en slags sjekk på de som kommer inn dørene.
  2. Ja det er absurd hvordan den fyren kan få holde på. For en skam for Usa og de som var teite nok til å stemme på noe sånt.
  3. For hver dag som går uten at noe spesielt skjer, så beveger Usa seg nærmere et diktatur.
  4. Den dagen vi ikke kan regne med amerikansk støtte lenger, så blir vi farlig utsatte.
  5. Ingen dum ide. Tror det kunne vært et passende nytt prosjekt for KK. Så kunne Helstrup sikkert fint overtatt Glimt. Er en alt for god trener til å bare lunke rundt som assistent der oppe. Start kan sammenlignes med Bodø Glimt på flere sett. Det ville blitt bra for Norsk fotball å få dem opp i toppen igjen.
  6. Dere utklasset hvertfall Uruguay 5 - 1 i natt. privat kamp, men likevel. Er ikke så mange som klarer det.
  7. Får håpe det. Men når man i 26 år har bygget opp et sånt regime rundt seg, så kan man regne med at de har gardert seg om noe sånt skjer.
  8. Spørs om det hjelper. Andre er nok rede til å steppe inn, de har nok planene klar om det skjer. Det kan hende det blir enda verre og da.
  9. Der er delte meninger, om hvorvidt laget er best med eller uten Ødegaard. Noen mener at spillet går raskere og mer effektivt gjennom midten uten Ødegaard. Ser den, men er usikker hva som er best. Tror nok Martin har en del å tilføre.
  10. Så lenge Østigård fortsetter i nåværende klubb ser det bra ut for han. Har kommet langt på vei tilbake til sitt tidligere beste nivå. Husk at vi også har en Langås tilbake, og en Helland som er på trappene. Bjørtuft har også stor kapasitet om det trengs. Guddal bør nok gå til en bedre klubb snart. Men håper absolutt Ajer og Heggem kommer seg velberget gjennom til Vm
  11. Kanskje Usa er gode nok til å vinne på hjemmebane nå?
  12. Nå er det "bare" 8 mål de må slå oss med. Det umulige er ikke fullt så umulig lenger. Men tror ikke der er stor fare for at de klarer det. Edit: de må visst ha 9 mål likevel selv om de vant 0 -2.
  13. Er enig med Drillo, at vi har god mulighet til å ta poeng i Italia.
  14. Vi bør nok vente ja. Kunne vi slå Moldova 11 - 0, så kan Italia også. Og da vil de nok se muligheter mot oss
  15. Ja det er sånn. Det har egentlig ligget i korta lenge. Men helst er det vel bare maksyke mennesker som spiller på ideologi.
  16. https://www.vg.no/sport/i/0VM6xg/avkrefter-solskjaer-rykter-vi-har-ikke-hatt-kontakt
  17. Nei tenkte ikke sånn. Bare kom på at jeg hadde lest det, det var alt egentlig. Og forstår sjølsagt godt den forskjellen du peker på her. Liker ekorn jeg, og syns det er tragisk at noen vil skyte dem.
  18. Har forstått det sånn, at ekorn og rotte opprinnelig er samme art, og at de skilte lag ved at noen valgte å holde seg oppi trærne.
  19. Ja da håper vi det skjer 👍Og det tror jeg er et godt poeng for hva som kanskje skal til. Det var det som skjedde i Jugoslavia, og det har jo fungert noenlunde hvertfall? Men det var mye stygt man måtte gjennom der før det ble sånn
  20. Ikke snev av håp om at positive krefter kan få kontroll over landet? 😟
  21. ah. Papillon er en råbra film 👍 får lyst å se den igjen med en gang
  22. Hofteskudd: Gandhi? Sikkert ikke riktig 🙄
  23. Eyes without a face? Edit: Det var nok bom gitt 🙃
×
×
  • Opprett ny...