Gå til innhold

Snikpellik

Medlemmer
  • Innlegg

    45 063
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    297

Alt skrevet av Snikpellik

  1. Clinton-ekteparet ønsker å vitne om Epstein-saken, og de vil gjøre det i en offentlig høring med kameraer. Hva prøver Comer og republikanerne i Oversight Committee å skjule? Bill and Hillary Clinton in a standoff with House Republicans over Epstein testimony https://www.nbcnews.com/politics/congress/bill-hillary-clinton-standoff-house-republicans-epstein-testimony-rcna257273
  2. Mulig lag, med dekning: Nyland (Selvik) Ryerson (Sjøvold) – Ajer (Helland) – Heggem (Østigård/Langås) – Wolfe (Bjørkan) Ødegaard (Aasgaard/Thorstvedt) – Berge (Berg) – Aursnes (Thorsby) Sørloth (Bobb/Dønnum) – Haaland (Strand Larsen) – Nusa (Schjelderup) Dette må man vel kunne kalle tidenes norske landslag spiller for spiller. Litt over halvparten har spilt i Champions League denne sesongen. Svakhetene er de som ikke spiller (som Nyland) og Wolfe som ikke spiller fast. Det er også betydelig nivåfall dersom det blir skader i enkelte posisjoner, som på høyreback og stopperplass. Flere spillere er også i bakhånd her for en mulig rolle; Evjen, Hauge, Heggebø, Arnstad, Tangvik, Egeli, Pedersen osv. Sikkert noen jeg har glemt her.
  3. Et enkelt eksempel på hvordan MAGA-oligarken Musk påvirker verden ved å pushe pro-russisk, Trump- og ytre-høyre-propaganda: I opened a new Twitter account and selected football as the only subject I’m interested in. I followed one account, Fabrizio Romano (fotballjournalist til de som ikke vet). This is the For You feed. Kilde Flere skjermbilder: EDIT: Obs, feil tråd. Ganske relevant her også dessverre.
  4. MDG samarbeider og har samarbeidet med høyresiden en rekke steder i landet, og er mer blokkuavhengige enn Sp er. Det er derfor naturlig at MDG er plassert i midten. De fleste grønne partier i Europa er også tilsvarende. Som et eksempel har MDG i Oslo hatt mer til felles med Høyres økonomiske politikk enn den andre siden har. Her er Googles forklaring: MDG plasseres ofte i sentrum fordi de kombinerer grønn ideologi med både venstre- og høyresidepolitikk, og prioriterer miljøvern over økonomisk vekst {Store norske leksikon, {Miljøpartiet De Grønne - MDG https://mdg.no/politikk/forskjellen}}. De er pragmatiske og samarbeider med den blokken som best fremmer deres klimamål, og er verken rendyrket sosialistiske eller liberale. Hvorfor MDG oppfattes som sentrumsorientert: Tredje vei: Partiet utfordrer den tradisjonelle høyre-venstre-aksen ved å fokusere på økologi snarere enn kun fordeling eller markedsliberalisme. Fleksibelt samarbeid: MDG definerer seg som blokkuavhengige, noe som gjør at de kan støtte både rødgrønne og borgerlige regjeringer basert på miljøpolitisk gjennomslag. Ideologisk blanding: De kombinerer gjerne sosial rettferdighet (venstreside) med markedsorienterte miljøløsninger som forurensingsavgifter (høyreside).
  5. Et parti i blokksamarbeid med Høyre, Krf og Frp er åpenbart ikke på venstresiden i norsk politikk.
  6. Det vet jeg ikke, tar de feil? Hvorfor spør du meg om det?
  7. Forsvarsministerens årlige tale fikk litt mindre oppmerksomhet i år på grunn av det vanvittige nyhetsbildet i disse dager. Men den er virkelig verdt å gi litt tid, for Tore O. Sandvik sa noe jeg er veldig glad han gjorde. Han satte søkelys på russisk propaganda- og desinformasjonsspredning i Norge. Forsvarsministerens tale i Oslo Militære Samfund 26. januar https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/statsradens-tale-i-oslo-militare-samfund-26.-januar/id3147386/ Utdrag: "Putin søker ikke stabilitet. Han ønsker dominans over Ukraina. Han ønsker å dekomponere den europeiske sikkerhetsarkitekturen. Han ønsker å splitte Europa og USA. Vi greier ikke å endre Putins ambisjoner, men gjennom å stå opp for Ukraina, kan vi endre hans vurderinger og kalkulasjon om krigens gang. Og det er greit å minne om at også i Norge, hører vi nå russisk propaganda mer høylytt. Både i kommentarfelt og med koseprat hos ledende podkast-verter, som opptrer som mikrofonstativ for Putins fortellinger. Det er grunn til å være på vakt. " – Sandvik ble etterpå bedt om å utdype dette av pressen, og han dro spesifikt frem Wolfgang Wee og Danby Choi og nevnte episodene deres med Glenn Diesen som eksempler på ukritiske mikrofonstativ for Putins fortellinger. Forfriskende og bra. Forsvarsministeren ut mot Danby Choi og Wolfgang Wee: – De er ukritiske mikrofonstativ https://www.altinget.no/artikkel/forsvarsministeren-ut-mot-danby-choi-og-wolfgang-wee-de-er-ukritiske-mikrofonstativ I sin store tale sa forsvarsminister Tore O. Sandvik (Ap) at russisk propaganda spres i Norge, blant annet som koseprat hos ledende podkastverter. Sjefredaktør i Subjekt, Danby Choi, anklager forsvarsministeren for å oppføre seg som Russlands president, Vladimir Putin.
  8. Uhm, jeg prøver ikke å kverulere, jeg lurte bare på hvilken rapport du siktet til. Det er ikke noen rapport denne tråden handler om, tråden handler om artikkelen der Frp har kommet med påstander og sine tolkninger om tall som er tilgjengelig hos SSB. (Trådstarter hevder forøvrig feilaktig i førstepost at artikkelen dreier seg om en "spådom fra SSB", men det gjør det altså heller ikke. Det står klart og tydelig i artikkelen som lenkes til i første at dette er Frps påstand om SSBs tall, at SSB ikke vil kommentere Frps påstander om tallene, og at SSB mener slike framskrivninger er svært usikre.)
  9. Tråden handler vel ikke om noen rapport. Rapport fra hvem?
  10. Hvilken rapport?
  11. En ny rapport fra CATO Institute ble publisert i går, som tar for seg de finanspolitiske effektene av lovlig og ulovlig innvandring de siste tre tiårene i USA. Den viser at innvandrere skapte overskudd hvert år, på til sammen 14,5 billioner dollar, selv om de statlige underskuddene økte. Innvandringen har med andre ord vært svært positivt for den amerikanske økonomien de siste tre tiårene, stikk i strid med Trump og Millers påstander. Immigrants’ Recent Effects on Government Budgets: 1994–2023 https://www.cato.org/white-paper/immigrants-recent-effects-government-budgets-1994-2023
  12. Ser ut til at New York Citys nye ordfører Mamdani er veldig populær så langt. Trump truet med å ta statlig kapital fra byen dersom Mamdani ble valgt, og for noen dager siden sa Trump at Mamdani burde gå av, etter at falske AI-generte bilder av Mamdanis mor på en Esptein-fest sirkulerte på Twitter.
  13. Kanskje du heller skulle grave frem et eksempel fra tråden da, og et faktisk argument på at påstanden om at noen her mener "alla kulturerer, etnisiteter eller folkslag er viktigare än norsk eller mer generellt vestlig kultur" enn å komme med personangrep. For jeg ser ikke at noen her har hevdet noe slikt, eller en gang hintet om det.
  14. Ifølge artikkelen er det funnet våpen som terrorister har gjemt inne i pakker med UNRWAs logo på. Det står ingenting om at UNRWA "driver med" dette, eller at dette er noe UNRWA har ansvar for. Hamas og de andre terroristene har alltid forsøkt å infiltrere hjelpeorganisasjoner og utnytte slikt, det samme har vi sett med både IS og andre terrororganisasjoner andre steder også. IS infiltrerte Røde Kors, uten at det betyr at man sa Røde Kors "ikke bare driver med nødhjelp". Det er derfor bra at de vestlige landene har gjenopptatt, og i flere tilfeller nå også økt støtten til UNRWA, slik at de får flere ressurser til sikkerhet og klarert personell.
  15. Bare svarene og oppførselen i dette klippet alene ville felt nærmest enhver annen statsleder.
  16. Jeg ber deg simpelthen om å forklare og argumentere bak påstanden du kom med, det er ikke å spille dum, det er et forsøk på å forstå hva du mener i det som bør være en mer anstendig debatt enn slike svar.
  17. Det er vidt forskjellige oppfatninger blant nordmenn om hva som er "norsk kultur", så uttrykket "den såkalte norske kulturen" som @kilik brukte er jo passende som retorisk grep i en slik diskusjon fordi dette ikke er noe som er definert. Poenget er jo at den norske kulturen er et produkt av en rekke kulturelle elementer fra både inn- og utland, og den endrer seg hele tiden, det samme gjør oppfatningene av den. Berit fra Finnmark og Johan fra Agder kan ha totalt forskjellige syn på hva som er norsk kultur, men begge har like "rett" - det samme kan gjelde to naboer som bor vegg i vegg. Det betyr jo på ingen måte at @kilik mener "alla kulturerer, etnisiteter eller folkslag er viktigare än norsk" (!?), som er en stråmann.
  18. Du klarer ikke forklare påstanden din? Disse "mange" du har truffet som angivelig mener at alle kulturer, etnisiteter og folkeslag er viktigere enn norsk, hva er det som gjør at du tror de mener det?
  19. Nei, jeg er ute etter eksempler på påstanden om at det finnes folk som mener "alla kulturerer, etnisiteter eller folkslag er viktigare än norsk eller mer generellt vestlig kultur". Det burde være en smal sak å oppdrive et eksempel, eller i det minste en forklaring, dersom det visstnok er en utbredt oppfatning blant folk at "alla kulturerer, etnisiteter eller folkslag er viktigare än norsk". Jeg personlig tror ikke det er noen vanlig mening i det hele tatt, og ser det som en stråmann.
  20. Hvilke da? Har aldri hørt om noen som mener eller argumenterer for at "alla kulturerer, etnisiteter eller folkslag er viktigare än norsk eller mer generellt vestlig kultur". Du har kanskje noen eksempler?
  21. Er det virkelig noen som mener dette, eller er det bare en problemstilling du finner på?
  22. Får Nixon til å se ut som en helgen. Trump Had Unusual Call With F.B.I. Agents After Election Center Search https://www.nytimes.com/2026/02/02/us/politics/trump-fbi-phone-call-georgia-gabbard.html Tulsi Gabbard, the director of national intelligence, brokered the call and President Trump directly questioned frontline agents on the inquiry, The Times has learned. By any measure, the F.B.I.’s search of an election center in Fulton County, Ga., last week was extraordinary. Agents seized truckloads of 2020 ballots, as President Trump harnessed the levers of government to not only buttress his false claims of widespread voter fraud, but also to try to build a criminal case against those he believes wronged him. What happened the next day was in some ways even more unusual, The New York Times has learned. Behind closed doors, Tulsi Gabbard, the director of national intelligence, met with some of the same F.B.I. agents, members of the bureau’s field office in Atlanta, which is conducting the election inquiry, three people with knowledge of the meeting said. They could not say why Ms. Gabbard, who also appeared on site at the search, was there, but her continued presence has raised eyebrows given that her role overseeing the nation’s intelligence agencies does not include on-site involvement in criminal investigative work. What occurred during the meeting was even further outside the bounds of normal law enforcement procedure. Ms. Gabbard used her cellphone to call Mr. Trump, who did not initially pick up but called back shortly after, the people said. The president addressed the agents on speakerphone, asking them questions as well as praising and thanking them for their work on the inquiry, the three people said. The supervisor of the squad, which investigates allegations of public corruption and civil rights violations and developed the evidence for the search, primarily fielded Mr. Trump’s queries, the people said. One U.S. official said the call was fairly short, perhaps just a minute long, and compared the conversation to a pep rally or a coach giving an encouraging halftime speech to his players. That person said the president gave no substantive direction to the investigators. In a letter to lawmakers who were pressing for more details, Ms. Gabbard denied that Mr. Trump asked questions or issued directives during the call. Mr. Trump personally ordered Ms. Gabbard to go to Atlanta for the search, and coordinated her actions with Andrew Bailey, one of two deputy F.B.I. directors, according to the U.S. official. Even for a president who has radically transformed the Justice Department and the F.B.I. by trampling over their political independence and using them as tools for personal retribution, Mr. Trump appears to be taking that kind of involvement to a new level. Rather than going to senior department or F.B.I. officials, Mr. Trump spoke directly to the frontline agents doing the granular work of a politically sensitive investigation in which he has a large personal stake. A White House spokesman, Davis Ingle, defended the administration’s efforts in Georgia. “President Trump pledged to secure America’s elections, and he has tasked the most talented team of patriots to do just that,” Mr. Ingle said, adding, “President Trump has full confidence in his entire team.”
  23. Fantastisk at Solbakken fikk overtalt Aursnes tilbake, og at han er med. Ifølge media er spillerne også veldig glade for å få han med igjen, og han er veldig populær i troppen. Aursnes er bankers i førsteelleveren til Norge i den formen han er i nå, så dette er ordentlig godt nytt før VM. En brikke vi har manglet på midten og en spiller som kan spille i flere posisjoner. Har full respekt for at spillere må prioritere hvis kroppen og huet ikke er med på det ekstreme kampprogrammet. Da er det riktig valg å bremse. Aursnes er en ydmyk kar som garantert hadde sine grunner. https://www.tv2.no/sport/jeg-foler-det-er-pa-sin-plass-at-jeg-forklarer-meg/18530293/
  24. Er det noe som tyder på at nordmenn blir en minoritet i eget land?
  25. Hvem har sagt at "nordmenn blir i mindretall i eget land"? Er man nordmann med en utenlandsk-født besteforelder?
×
×
  • Opprett ny...