Gå til innhold

Dual core yter bedre i Quake 4!


blackbrrd

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kikka på et review idag og kom over følgende:

amdlow.gif

http://www.firingsquad.com/hardware/quake_...mance/page9.asp

 

Mao,

FX-57 (2,8ghz, 1mb L2 cache) og

Amd x2 4400+ (2x2,2ghz, 1mb L2 cache)

yter faktisk likt!

 

Utfra hva jeg forstår så er dette pga at grafikkdriveren er multithreadet.

 

Amdx2 3800+ kommer også bedre ut enn 4000+ (single core), så for min del ser jeg nå ingen argumenter for å kjøpe single core hvis det ikke er pga budsjett. Dual core vil tydligvis gi mer ytelse for pengene.

 

Hva tror dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Leste testen hos Firingsquad jeg også her om dagen. Ja Quake4 (og Doom3) er ett godt eksempel på optimaliseringer for dual core. Vet ikke om det er bare skjermkort driveren som står for alt dette. Kan hende Id Software har noe med dette å gjøre :hmm:

Skrevet

Spill industrien pleier vel ikke å ligge på latsiden, så lenge de får en mulighet til å gjøre spillene enda bedre grafikkmessig..... dual core er nok fremtiden, men for en gang skyld var hardware produsentene ute først, og ikke motsatt.... :thumbup:

Skrevet (endret)
hjvem bryr seg om hva de yter på 1024x768...uten aa og af...ser man på den 1600x1200 med aa of af..så yter jo alle cpuene likt der.

5087587[/snapback]

 

 

Conversely, up at 1600x1200, Quake 4 seems to be limited by graphics performance

 

 

Lurer forresten på hva en dualcore FX prosessor kommer til å få her(når den kommer).

Endret av Ozelot
Skrevet

Putta 2GB i min her om dagen og beholdt min ene gamle 512 så det er nå 2,5GB i burken.

FPS er ikke påvirket overhodet, men det er veldig mye annet man merker det på. Vesentlig mindre HD-aktivitet og jeg har satt opp en RAM-disk som cacher opera/explorer + all inngående nedlasting i f.eks DC++.

Så godt som alle større programmer og XP avsluttes med en gang mot noe ventetid tidligere. Lastetider er også redusert, årsaken er vel mindre skriving til pagefila.

Skal man merke bedring i spill må det være utrolig krevende greier og da har jeg nok andre flaskehalser som trer inne før rammen..

Skrevet (endret)
Klarer dere å kjøre spillet på fullt? Lagger MYE hos meg ved 1600x1200 alt på max og ultra quality :/

5090455[/snapback]

Ultra Quality er for 512MB skjermkort bare så det er sagt, selv om det funker på 256MB kort.

 

Selv kjørte jeg Quake4 i 1600x1200, High Quality og ingen AA. Da fikk jeg bra flyt, men klart det hakket noen få ganger. Men spillbart var det.

 

Se profil for hardware

Endret av Betroz
Skrevet (endret)

Ok. Klarer og spille flytende på 1600x1200 og ultra, men lagger litt når den autosaver Men på den testen de har kjørt har de bare brukt 256 mb kort, og de har jo likevel mellom 50 og 60 fps med 8xAA.. mystisk

 

Edirt: kjører da ut AA

Endret av stinger82

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...