Oook Skrevet 17. juli 2008 Skrevet 17. juli 2008 Heisann. Tenkte jeg kunne prøve å få noen tips og kommentarer om en laptop jeg har sett litt på, før jeg kjøper den. Maskinen jeg har sett på er en Multicom Xishan M740 Centrino 2. Skjermen er 14", noe som egentlig passer meg veldig bra. Maskinen skal brukes hovedsakelig til studiearbeid, men også til litt spilling av og til. Her er innmaten: - INTEL CORE 2 DUO P8400 2.26GHZ 1066MHz 3MB cache 25W - 160GB SATA 5400RPM 2.5" - 4GB 800Mhz DDR2 (2x2GB) - NVIDIA® GeForce® 9400M GS 256MB (kan økes til 512MB fra system-minne) - 14,1" Widescreen WXGA+ 1440x900 skjerm Prisen er på 6795. Hva tror dere om denne laptopen? I mine øyne ser den veldig bra ut, men så vet jeg svært lite om byggekvalitet og generel kvalitet på multicom-maskiner.
Tunky Skrevet 18. juli 2008 Skrevet 18. juli 2008 (endret) Alt jeg kan si er at den ser veldig bra ut til den prisen. EDIT: Blir jo strengt tatt 7595 med mindre du har operativsystem liggende. Fortsatt ikke gal pris, da. Endret 18. juli 2008 av Knewt
Oook Skrevet 19. juli 2008 Forfatter Skrevet 19. juli 2008 Operativsystem skal man vel klare å få tak i =). Hvordan er erfaringene til folket med multicom da? Er hovedsakelig byggekvaliteten jeg tenker på. Maskinen skal holde ut i minst 3-4 år.
Killer_DT Skrevet 21. juli 2008 Skrevet 21. juli 2008 (endret) Fortsatt ingen som har fått tak i denne maskinen? Jeg skal anbefale den for en som skal kjøpe laptop nå. Så om ca 14 dager så har jeg fått sett på den i hvertfall. Den skal hovedsaklig brukes til skolearbeid. Ting jeg har bitt meg merke i er at den ikke kan bestilles med 9-cellers batteri slik Multicom Compal JFT02 gjør. Det som jeg syns er litt dumt er at jeg (eller den jeg bestiller for), gjerne vil ha både en skjerm som har høyere oppløsning enne 1280x800 OG 9-cellers batteri. Endret 21. juli 2008 av Killer_DT
Oook Skrevet 21. juli 2008 Forfatter Skrevet 21. juli 2008 Hvordan er det å bestille maskiner uten operativsystem? Tenker da på drivere til hovedkortet i hovedsak
Pastafarian Skrevet 21. juli 2008 Skrevet 21. juli 2008 Følger sikkert med en driver CD evt kan du laste de ned. Finnes lenker hos support.
Killer_DT Skrevet 21. juli 2008 Skrevet 21. juli 2008 Følger sikkert med en driver CD evt kan du laste de ned. Finnes lenker hos support. Det er ikke lagt ut noen nedlastbare filer til denne maskinen på multicom sitt ftp område enda.
Killer_DT Skrevet 22. juli 2008 Skrevet 22. juli 2008 I løpet av de nærmeste dagene blir jeg nødt til å kjøpe en pc, da skolestart er 13. august. Er det noen andre pc'er i denne kategorien med de nye prosessorene? tenker da på 12-14". Eh, hva er grunnen til at du spør etter "andre pc-er" i en produkt-spesifik tråd?
Oook Skrevet 22. juli 2008 Forfatter Skrevet 22. juli 2008 I løpet av de nærmeste dagene blir jeg nødt til å kjøpe en pc, da skolestart er 13. august. Er det noen andre pc'er i denne kategorien med de nye prosessorene? tenker da på 12-14". Eh, hva er grunnen til at du spør etter "andre pc-er" i en produkt-spesifik tråd? Bedre?
Killer_DT Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 Jeg sendte en epost med noen spm til Multicom som kanskje noen har interesse av. Så jeg bare copy/paste-r korrespodansen inn her: ----------------------------------------------------------------------------------- Hei Det skal følge med driver-CD til både Windows XP og Windows Vista. Jeg mener det også skal ligge en brukermanual på denne CD-en. Drivere kan også lastes ned fra produsentens hjemmesider: http://www.clevo.com.tw/en/e-services/download.asp Vennligst ta med all foregående korrespondanse når du svarer på denne e-posten. Mvh. Morten Homdal Teknisk avdeling Multicom Norge AS http://www.multicom.no -----Opprinnelig melding----- Fra: Daniel Sendt: 21. juli 2008 11:49 Til: [email protected] Emne: Xishan m740 driverstøtte Hallo. Jeg har allerede tilgang til operativsystemlisens via jobb, både vista og XP pro. Når jeg kjøper en Xishan m740 (uten opsys fra dere), hvilke drivere følger da med pc-en? Og er det et sted der jeg evnt. kan laste ned og få tak i drivere/manualer o.l. til denne PC-en ? Mvh. Daniel - potensiel kunde ------------------------------------------------------------------------------------
Oook Skrevet 23. juli 2008 Forfatter Skrevet 23. juli 2008 Høres veldig bra ut. Blir nok til at jeg bestiller denne pcen. Hadde helst sett at det var glossy skjerm, men ser ikke ut som det er det.
Zimmen Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 Det begynner å bli en stund siden jeg var helt oppdatert på pc-fronten, så jeg har noen spm angående denne PCen: 1. Er det verdt 718,- for å kjøpe P9500 fremfor P8600? Hvor mye har doblingen av cachen å si? 2. Tror dere skjermkortet er kraftig nok til å spille Diablo 3? Hvor mye kraftigere er det enn f.eks geforce 7300? 3. Hvordan er Windows Vista idag? Har kun testet det på min nåværende PC med 1gb minne når det var relativt nytt, og det gikk veeeldig sakte. Det ser ut til at denne pcen gir veldig mye for pengene, ivertfall dersom byggekvaliteten er ok.
Tunky Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 (endret) Det begynner å bli en stund siden jeg var helt oppdatert på pc-fronten, så jeg har noen spm angående denne PCen: 1. Er det verdt 718,- for å kjøpe P9500 fremfor P8600? Hvor mye har doblingen av cachen å si? 2. Tror dere skjermkortet er kraftig nok til å spille Diablo 3? Hvor mye kraftigere er det enn f.eks geforce 7300? 3. Hvordan er Windows Vista idag? Har kun testet det på min nåværende PC med 1gb minne når det var relativt nytt, og det gikk veeeldig sakte. Det ser ut til at denne pcen gir veldig mye for pengene, ivertfall dersom byggekvaliteten er ok. 1. Vet ikke. EDIT: Er ikke bare cachen. Du får også raskere prosessor. 2. Jepp. I massevis. Veldig mye kraftigere enn 7300. Kommer an på hvilket du velger, men alle er kraftigere. EDIT2: Man kan visst ikke velge. Kraftig nok til Diablo, og nyere spill og forsåvidt. 3. Med 4 GB RAM går Vista smooth. Går med 2 GB også, men det går tregere. Jeg har 3 GB og det funker bra. Jeg har skrudd av unødvendig tull som Aero og sånn, da. Endret 23. juli 2008 av Knewt
Lukilock Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 Tror ikke du merker noe forskjell mellom 2 og 4 GB RAM i vista om du ikke kjører noen programmer som krever mye minne. Vista bruker ca. 1GB ram så tror du merker lite forskjell på 2 og 4GB ram.
Undified Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 forskjellen på 2 og 4 gb minne er som dag og natt. Vista bruker så mye minne som det kan. Min stasjonære maskin med 4b minne kommer lett opp i 2-2,5gb minne i bruk ved 10 firefox tabs og windows messenger.
Oook Skrevet 24. juli 2008 Forfatter Skrevet 24. juli 2008 Er dette en maskin fra Clevo? Heter den i så fall Clevo M740, eller heter den Clevo Xishan M740?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå