Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Dere vet ikke hva det er i esken da tar dere opp jeg tar opp de gjett plz først
  3. Venuspassasje på både Ciaran & Ciara Solskinn eller Måneskinn??
  4. Slike lastebiler har kjørt rundt i mange år. ASCO har flere. 1000kWh batteri Om økonomien er veldig bra vites ikke
  5. Jeg skal reise 3 ganger de neste ukene frem til 27 desember, så da har de det bedre på senteret. Men dersom noen trenger det kommer de til meg 😁
  6. Og fleste lastebilsjåfører køyre 630 til 965 km dagen også i følge kjapt søkt på Google, så det er jo nesten eller hel arbeidsdag i lastebilen. Samtidig så skal dei ha lunsj, dasspauser, kvilepauser, osv.
  7. Så trist da en puseløs jul ? ☹️
  8. Nei, kanskje over jul, hvis ikke det er behov før, vi får se....
  9. Så fint 😀 har du ingen puser nå da ? ☹️
  10. Ja, jeg er helt enig 😁
  11. Flere timer på å lade? Tesla Semi truck kan kjøre 800 km og lade 70% på 30 minutter og kommer til å være lang billigere å kjøre i form av drivstoff og drift. Det er ikke mer en en liten kaffepause for en truck sjafør. Alt er ikke løst enda, men dette går fort og problemene du nevner kommer til å bli løst.
  12. 🥵🥵nei ikke tørt det da har du kjøpt SUSHIA er bare jeg å @Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) som liker sushi her da 40 sushi bet da 😃
  13. Det er nok eit snev av sanheit i dette, men det blir veldig overforenkla. Reint praktisk så er det jo gjerne slik at det blir vanskeleg å kome i posisjon til å bli såra, om ein ikkje er villig til å opne seg. Eg gjer meg også nokre tankar om at det er ulike gradar av å blottlegge seg også. Det er tross alt forskjell på å være open om eigne usikkerheiter og kjennsler, og det å øse over med alle sine psykiske problem tidleg i eit forhold. Det er sjølvsagt ikkje nødvendigvis ein fordel å være alt for open alt for tidleg, og det gjeld nok begge kjønn. Det er nok ikkje spesielt attraktiv at dama i forholdet blottlegger sine psykiske problem heller. For sjølv om det tradisjonelt sett har vært meir akseptabelt for kvinner å viser kjennsler, så er det ein vesentleg forskjell mellom å la tåra renne nedover kinnet under ein trist film og det å rulle rundt på golvet fordi ein ikkje taklar at du har brukt den blå salatbollen til smågodt.
  14. Kraftbransjen, en festlig gjeng. Fra en hjørnestein i enhver kommune til en børsnotert griskhetshierarki preget av mange aktører som forsøker å få et sugerør ned i en stor kontantstrøm og hvor effekt og energimangelen vokser. Et resultat av dagens energilov, Stoltenbergs famøse stopp i utbygging og EUs naive veivalg og grønne skifte. Og sist men ikke minst en politisk styrt reguleringsmyndighet som både er en bremsekloss, som vil få folk flest til å spare slik at man kan slippe inn enda flere kraftsluknde datasentere og utenlandskabler.
  15. Ja den er det et viktig rettesnøre som skillet mellom rett og galt husk at for kristne kommer godhet fra hjerte nei mulig den ikke er positiv men men noe må ha skapt menneskene og verden ikke sant @Tussi ?
  16. Det er framleis oftest tilgjengelig, men i økende grad mindre og mindre. Veit at hos f.eks Volvo kunne man kjøpe allverdens fossilbiler, skjønt dei har ganske aggressivt byttet lineup no da.
  17. Som selges av forhandlere i Norge?
  18. Joda, for all del er elektrisitet ein proxy, men det er ein agnostisk proxy som er ekstremt effektiv. Det betyr at enten me bruker kull, olje, gass, vind, sol, vannkraft, atomkraft, osv, så kan det brukes uten å ha eit unikt leveringssystem for kvart individuelt system. Samtidig så betyr det at disse andre energikildene kan utnyttes på den tryggeste og mest effektive måten uten plasskrav verdt nemne. Me treng ikkje lengre at olje, bensin eller diesel forbrennes i ein ramme på ein V6 motor stappet inn i ein Honda Odyssey, men kan heller køyre arbitrært store eller små maskiner som kan konvertere det meir effektivt. Dette er og eit generelt nødvendig steg for å eskalere utviklingen til menneskehetens energibehov.
  19. For folk flest er forholdet kost/nytte-forholdet det viktigste ved kjøp av bil. Og der vinner elbilene praktisk talt alltid. For de som er over gjennomsnittet interessert i forbrenningsmotorer, så har de muligheten til å kjøpe en slik bil. Men når elbil-salget er tilnærmet 100 %, så tror jeg vi kan slå fast at folk flest foretrekker elbil.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...