Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Mye gøy her, men for meg? State of Decay 3 er på toppen av lista 🙂 Koser meg fortsatt med toeren. Nytt Crazy Taxi gjør meg og glad 🙂
  3. I dag
  4. Röyksopp - Poor Leno
  5. Veldig hårete kamp i lengere perioder, men ganske greit resultat å spille uavgjort mot et lag som kom til semien forrige VM.
  6. I går
  7. Filosofisk overbevisning er ikke basert på overtro, i hvert fall ikke hos alle. De som mener at Pride ikke hører hjemme i skolen, er ikke en homogen gruppe. Ja, en god del er nok konservativt kristne, men mange, om ikke de fleste, er trolig ikke spesielt religiøse.
  8. Pride er ikke et skolefag. At enkelte har en tolkning av kompetansemål dithen at de kan gjennomføres ved å markere eller feire Pride på skolen, må de nesten stå for selv, men det rokker ikke ved fritaksretten slik den er formulert i den europeiske menneskerettskommisjonen. Å lære OM Pride og homobevegelsen er en helt annen sak og helt klart innenfor kompetansemålene, men å markere eller feire vil utløse fritaksretten for elever hvis foresatte har sagt nei til deltakelse og de subjektivt opplever tvang som krenkende. Norge er allerede dømt for brudd av menneskerettighetene i menneskerettighetsdomstolen for krenkelse av fritaksretten, riktignok i forbindelse med innføringen av RLE-faget, men den aktuelle lovbestemmelsen omfatter også foreldres rett til å bestemme egne barns opplæring også basert på filosofisk overbevisning. At Utdanningsdirektoratet (Udir) og kunnskapsministeren har snudd i fritaksspørsmålet tyder på en juridisk vurdering som ikke gir rom for å nekte fritak fra feiring eller markering av Pride. Det er ikke noe som tyder på at verken ministeren eller Udir har endret oppfatning av Pride ut over spørsmålet om fritaksrett.
  9. Hva går denne ideologien ut på, mener du?
  10. Hva går denne kjønnsideologien ut på?
  11. Burde ikke være det. Overtro er irrasjonelt tøv.
  12. Rart jeg ikke akkurat er positive til dere østligkultutrelle?
  13. Retten til å bestemme at ens barn ikke skal delta i aktiviteter eller feiringer som bryter med ens religiøse eller filosofiske overbevisning er nedfelt som en menneskerett.
  14. Lakrispastiller Litago smak... ...theam Jordbær eller theam sjokolade?
  15. Ser du på tv2 nyhetskanalen nå?
  16. Nå hører vi to på: Tomorrow Never Knows - The Beatles.❤️❤️❤️❤️
  17. Det der ser drit heftig ut. 🥰🤩😍
  18. Vi koste oss også med streamen din i går.🎮🎮🥰🥰 Vi har drukket vann nå.💧💧
  19. Fin og god natt 🥱🥱💤💤😴😴
  20. Banner SprengeMobil, for sånne rampestreker gjorde vi sammen da vi var barn.😉😉
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...