dup Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Hei! Har endelig fått oppgraderingsdelene mine i posten. Sitter å skrur sammen nå. Jeg har en Intel E6750 jeg prøver å montere. Men trodde jeg aldri skulle spørre om det her, men hvordan i alle dager skal man feste denne? Tenker da på vifta som følger med. Makan til krøkete opplegg! De skruene man skal trykke ned og vri på, men det var da vitterlig ikke så enkelt?! Sikkert en rotete post dette her, men er frustrert! Noen tips?
Dan-Levi Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Hei! Har endelig fått oppgraderingsdelene mine i posten. Sitter å skrur sammen nå. Jeg har en Intel E6750 jeg prøver å montere. Men trodde jeg aldri skulle spørre om det her, men hvordan i alle dager skal man feste denne? Tenker da på vifta som følger med. Makan til krøkete opplegg! De skruene man skal trykke ned og vri på, men det var da vitterlig ikke så enkelt?! Sikkert en rotete post dette her, men er frustrert! Noen tips? Hvordan vifte har du? har du mulighet til å ta noen bilder?
SirAmp Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 skru? riktignok en stund siden jeg monterte min q6600, men kan ikke huske å ha skrudd noe. enkleste kjøleren jeg noengang har montert, var bare å presse de 4 pinnene ned i hullene på HK og så sneppet de på plass, men man måtte ta i litt
dup Skrevet 9. april 2008 Forfatter Skrevet 9. april 2008 Kameraet har forduftet, så vanskelig å få tatt noen bilder. Men den vifta er den standard-vifta som følger med prosessoren. Typen jeg har kjøpt: http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=338082
Pastafarian Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 http://www.hardware.no/artikler/guide_bygg...en_selv/45552/3 Det følger vel også med instruksjon.
Nobrains Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Hvis det er stock kjøleren så skal de 4 pinnene bare trykkes ned, du vil høre et klikk. Du skal bare vri på de når du skal ha den ut igjen. Dersom du ikke får den neddi nå må du vri de tilbake til standard posisjon og dra utover slik at den "krok" mekanismen er liten igjen...
Caliber Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 De fire festene skal bare trykkes ned i hvert av de fire hullene rundt cpu'en, man skrur for å løsne kjøleren hvis den skal av!
dup Skrevet 9. april 2008 Forfatter Skrevet 9. april 2008 Ok, da får jeg prøve det. Står nemlig i bruksanvisningen på hovedkortet at man skal skru i tillegg. Men står ikke noe om dette i bruksanvinsningen til cpu'en. Da gjelder det bare å finne standardposisjonen. Merkelig at det bare er jeg som sliter med dette. Har da skrudd sammen en del maskiner opp gjennom årene, men aldri knotet slik som dette! Takk for hjelpen folkens!
Big_JT Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Høres ut som det samme jeg slet med når jeg monterte vifta på min q6600. Følte meg lit noob når jeg satt et kvarter for å montere en vifte..... Mener feilen min er lik din. Skrudde rundt når jeg hadde puttet pinnene nedi.
dup Skrevet 9. april 2008 Forfatter Skrevet 9. april 2008 Hehe! Ja føler meg ikke så lur nå. Viste seg at dere hadde rett. Etter at jeg fikk skrudd dem tilbake til standardposisjon, så trykket jeg dem rett inn. Og nå sitter den fint. Selv om jeg ikke hørte noe klikk på den ene skruen?! Men satser på at det holder Men kan alikevel ikke si jeg likte denne løsningen. Stoler liksom ikke helt på at den sitter... Men takk for hjelp og støtte!
Dan-Levi Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Hehe! Ja føler meg ikke så lur nå. Viste seg at dere hadde rett. Etter at jeg fikk skrudd dem tilbake til standardposisjon, så trykket jeg dem rett inn. Og nå sitter den fint. Selv om jeg ikke hørte noe klikk på den ene skruen?! Men satser på at det holder Men kan alikevel ikke si jeg likte denne løsningen. Stoler liksom ikke helt på at den sitter... Men takk for hjelp og støtte! Det skal være ett lite klikk på hver, viktig at den sitter godt.
NewGUY Skrevet 9. april 2008 Skrevet 9. april 2008 Høres ut som det samme jeg slet med når jeg monterte vifta på min q6600. Følte meg lit noob når jeg satt et kvarter for å montere en vifte..... Mener feilen min er lik din. Skrudde rundt når jeg hadde puttet pinnene nedi. Hehe samme her, satt en stund på den første vifta, skjønner ikke hvorfor de ikke har en vanlig løsning ala AM2.
Nobrains Skrevet 10. april 2008 Skrevet 10. april 2008 Hehe! Ja føler meg ikke så lur nå. Viste seg at dere hadde rett. Etter at jeg fikk skrudd dem tilbake til standardposisjon, så trykket jeg dem rett inn. Og nå sitter den fint. Selv om jeg ikke hørte noe klikk på den ene skruen?! Men satser på at det holder Men kan alikevel ikke si jeg likte denne løsningen. Stoler liksom ikke helt på at den sitter... Men takk for hjelp og støtte! Bare prøv og dra i hvert hjørne av kjøleren utover, du skal ikke klare og rikke på kjøleren. Den skal bare løsne dersom du vrir.
Spirre Skrevet 10. april 2008 Skrevet 10. april 2008 du ser også om låsepinnene har festa seg riktig. ta en sjekk. dersom en ikke sitter som den skal så kan det skape problemer
fflex Skrevet 10. april 2008 Skrevet 10. april 2008 Viktig å plassere vifta sånn at pinnene ligger rett ovenfor hullene før du begynner å presse ned på noe. Sjekk at de svarte pinnene mellom hvite plasten er dratt opp, og at de hvite "vingene" ikke stikker langt ut til sidene. Ellers skal det bare være å presse de rett ned til du hører klikket. Good luck
Toset Skrevet 10. april 2008 Skrevet 10. april 2008 Huff, har slitt med dette selv. Udugelig løsning Intel har laget her, var jo fryktelig enkelt å bøye de knottene, og da var jo helvete løs. Endte vel opp med at jeg dro den svarte tappen helt opp, presset den hvite tappen nedi, så skrudde rundt. Aner ikke om det faktisk ble rett, men satt no noenlunde ok fast. Forresten, helt utrolig udugelig at viften ikke har noe form for beskyttelse rundt... Har opplevd flere ganger at kabler og kontakter har kommet inni viften og stoppet den fra å snurre rundt. Ene gangen stod den drittviften fast i nesten et døgn mens jeg testet en maskin for en kompis. Litt flaks at den ikke ble brent i fillebiter. Hadde det kostet så fryktelig mye med en tynn plastikkramme rundt selve viften, slik at ikke noe kom inni viftebladene Intel?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå