BamseMums80 Skrevet 6 timer siden Skrevet 6 timer siden Hva slags headset er det som har best bass? Er det fortsatt Skullcandy Crushers?
oldboy Skrevet 5 timer siden Skrevet 5 timer siden 10 minutes ago, BamseMums80 said: Hva slags headset er det som har best bass? Er det fortsatt Skullcandy Crushers? Best eller mest? Tvilsomt at Skullcandy har noe som kan kalles god lyd.
vidor Skrevet 5 timer siden Skrevet 5 timer siden Tror jeg ville valgt nyeste Porta Pro varianten over gamerheadset. 2 minutes ago, oldboy said: Tvilsomt at Skullcandy har noe som kan kalles god lyd. Dette er ikke et typisk lavkvalitets gamerheadset, så tror ikke det kan dømmes som det, men generelt er headset med mye bass sjeldent godt balansert lydmessig, rett og slett fordi for mye bass gjør dem ubalanserte. Mye moderne musikk bruker psykoakustisk bass høres ut som bass uten å være det, så slikt hjelper jo litt.
BamseMums80 Skrevet 5 timer siden Skrevet 5 timer siden (endret) 19 minutes ago, oldboy said: Best eller mest? Tvilsomt at Skullcandy har noe som kan kalles god lyd. Vel,har prøvd mange forskjellige og hva er egentlig "best" Slik jeg oppfattet det sist jeg kjøpte,så var det definetivt best bass med Crusher settet. Er jo klar over at lydbildet ikke kan sammenlignes med langt høypriset sett. Nå tenker jeg kun bass og punch. Men la meg spille med: Er det noen som har MER bass en Crusher settet? Endret 5 timer siden av BamseMums80
Gouldfan Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden BamseMums80 skrev (2 timer siden): Hva slags headset er det som har best bass? Er det fortsatt Skullcandy Crushers? Skull candy??? Var ikke det noe for ungdommen? Ala drikken Prime? Hva som er bra bass kan diskuteres.. boomy og bloomy vs detaljert bass med masse dynamikk.
BamseMums80 Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden 2 minutes ago, Gouldfan said: Skull candy??? Var ikke det noe for ungdommen? Ala drikken Prime? Hva som er bra bass kan diskuteres.. boomy og bloomy vs detaljert bass med masse dynamikk. Føler enkelte svarer bare for oppfattes smartere en det de behøver å være.eller er. Det er vel også litt elitistisk å kalle Skullcandy noe for ungdommen. Du hadde flippet fullstendig om jeg begynte å marginalisere Apple,som du helt sikkert har masse av. Er en ærlig sak å si at du ikke har prøvd det. At du har masse med dyre greier er jeg jo heller ikke tvil om,jeg trør jo inn i en tråd som først og fremst tiltrekkes audiofile. Bass er trøkk. Grøtete bass er ikke bass. Det er støy. Det er heller ingen fra min barndom av som har forvekslet høy grøtete lyd med masse trøkk (bass) Så så enkelt kan det jo faktisk gjøres. Det er ikke noe Audio-technica lyd,der man kan høres vanvittige nyanser. Det er jo laget for bass. Lyden ellers er helt grei. Men tolker det dithen at de færreste vet hvordan et Skullcandy Crusher sett høres ut,og vet dermed ikke om det finnes noe med enda mer punch på markedet. At hvilket som helst Sony eller Audio Technica sett til 3000+ har et mer nyansert lydbilde,eller høres mer Hifi ut er riktig. Men det er ikke det jeg er ute etter.
dTd Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden Nå var vel skull candy relativt langt unna audiofile hodetelefoner og definitivt rettet mot gaming/yngre garden. Men akkurat crushers er vel faktisk ganske decent, og de har en heftig bass ut i fra hva jeg mener å ha lest.
Apathy Skrevet 2 timer siden Skrevet 2 timer siden 7 minutes ago, BamseMums80 said: Føler enkelte svarer bare for oppfattes smartere en det de behøver å være.eller er. Det er vel også litt elitistisk å kalle Skullcandy noe for ungdommen. Du hadde flippet fullstendig om jeg begynte å marginalisere Apple,som du helt sikkert har masse av. Er en ærlig sak å si at du ikke har prøvd det. At du har masse med dyre greier er jeg jo heller ikke tvil om,jeg trør jo inn i en tråd som først og fremst tiltrekkes audiofile. Bass er trøkk. Grøtete bass er ikke bass. Det er støy. Det er heller ingen fra min barndom av som har forvekslet høy grøtete lyd med masse trøkk (bass) Så så enkelt kan det jo faktisk gjøres. Det er ikke noe Audio-technica lyd,der man kan høres vanvittige nyanser. Det er jo laget for bass. Lyden ellers er helt grei. Men tolker det dithen at de færreste vet hvordan et Skullcandy Crusher sett høres ut,og vet dermed ikke om det finnes noe med enda mer punch på markedet. At hvilket som helst Sony eller Audio Technica sett til 3000+ har et mer nyansert lydbilde,eller høres mer Hifi ut er riktig. Men det er ikke det jeg er ute etter. Mitt bass-headset er Z-reviews Eris. Ingen over eller ved siden. Tåler altså nærsagt hva som helst av både power og tilhørende EQ. https://www.linsoul.com/products/harmonicdyne-x-z-reviews-eris 1
Apathy Skrevet 2 timer siden Skrevet 2 timer siden En ting du trolig må gjøre med Eris though er å kjøre litt EQ for å få frem dypbass med noen db. De har en klar fremhevet mellombass tuning. Men tåler som sagt ekstremt med både power og faktisk bass langt under hva jeg kan høre. Spesielt tydelig når en ser enkelte filmer med skikkelig lydtrack.
Kone Skrevet 2 timer siden Skrevet 2 timer siden BamseMums80 skrev (54 minutter siden): Føler enkelte svarer bare for oppfattes smartere en det de behøver å være.eller er. Det er vel også litt elitistisk å kalle Skullcandy noe for ungdommen. Du hadde flippet fullstendig om jeg begynte å marginalisere Apple,som du helt sikkert har masse av. Er en ærlig sak å si at du ikke har prøvd det. At du har masse med dyre greier er jeg jo heller ikke tvil om,jeg trør jo inn i en tråd som først og fremst tiltrekkes audiofile. Bass er trøkk. Grøtete bass er ikke bass. Det er støy. Det er heller ingen fra min barndom av som har forvekslet høy grøtete lyd med masse trøkk (bass) Så så enkelt kan det jo faktisk gjøres. Det er ikke noe Audio-technica lyd,der man kan høres vanvittige nyanser. Det er jo laget for bass. Lyden ellers er helt grei. Men tolker det dithen at de færreste vet hvordan et Skullcandy Crusher sett høres ut,og vet dermed ikke om det finnes noe med enda mer punch på markedet. At hvilket som helst Sony eller Audio Technica sett til 3000+ har et mer nyansert lydbilde,eller høres mer Hifi ut er riktig. Men det er ikke det jeg er ute etter. I hva slags prisklasse er du i? Det spiller jo også inn. FiiO FT1 skal ha mye bass, og koster ikke all verden. https://www.komplett.no/product/1314111/tv-lyd-bilde/hodetelefoner-tilbehoer/hodetelefoner/fiio-ft1-hodetelefon-med-ledning-over-ear
vidor Skrevet 1 time siden Skrevet 1 time siden 42 minutes ago, Apathy said: En ting du trolig må gjøre med Eris though er å kjøre litt EQ for å få frem dypbass med noen db. De har en klar fremhevet mellombass tuning. Men tåler som sagt ekstremt med både power og faktisk bass langt under hva jeg kan høre. Spesielt tydelig når en ser enkelte filmer med skikkelig lydtrack. Filmlyd som er normalt (Dolby) mastret legger som regel mest energi rundt 70 Hz. Selv om en støtter helt ned til 20 teknisk Hz er det veldig sjeldent det ligger særlig mye energi der. Under 50 Hz er det som det aller meste ryddet bort fordi det bare oppfattes som å grumse ting til og forhindrer at lyden kan spilles av høyt nok siden slike frekvenser er kostbare for gjengis av høyttaler og amp. Det du sier om mellombass-boost gjøre på ganske mange hodetelefoner og er noe jeg virkelig hater i lydbildet. På enkelte hodetelefoner kan du gå amok med en EQ uten å få dette bort.
Apathy Skrevet 1 time siden Skrevet 1 time siden 33 minutes ago, vidor said: Filmlyd som er normalt (Dolby) mastret legger som regel mest energi rundt 70 Hz. Selv om en støtter helt ned til 20 teknisk Hz er det veldig sjeldent det ligger særlig mye energi der. Under 50 Hz er det som det aller meste ryddet bort fordi det bare oppfattes som å grumse ting til og forhindrer at lyden kan spilles av høyt nok siden slike frekvenser er kostbare for gjengis av høyttaler og amp. Det du sier om mellombass-boost gjøre på ganske mange hodetelefoner og er noe jeg virkelig hater i lydbildet. På enkelte hodetelefoner kan du gå amok med en EQ uten å få dette bort. Er relativt enkle å eq`e dit en ønsker de. Men jeg legger ikke bort mine andre langt bedre sett med det første på musikk. Til film og spilling er de gode å ha. Ikke minst som følge av ekstremt god komfort. Og de trenger på mine ører ikke eq for å funke til film. Men som jeg har nevnt før; ørene våre er veldig individuelle så det er nok bl.a. grunnet denne bumpen i mellombass en elsk eller hat hodetelefon også når det kommer til dette. Men jeg har altså nærsagt forsøkt å kverke de med å ha de på feil gain, og høyt volum ved flere anledninger og de er ikke mulig å sprenge. Tåler dermed mye bass (også når en drar opp dypbass). Noe jeg har slitt med at andre headset ikke takler like godt på mitt hode (og mine ører). Og btw mine Beyerdynamic Custom One Pro har ikke blitt brukt siden jeg kjøpte disse. De hadde lenge tronen min mtp film og spill (og bass heavy). Da med sliderene på maks åpning for maks bass.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå