Gå til innhold

XP2100+ boxed


jensfs

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har sett at andre har skrevet om "for høye" temperaturer på sin AMD 2100+ BOXED, men jeg tror jeg vinner.

 

Installerte en XP2100+ for noen dager siden. Nå kjører den på 79 grader mens tempen inne i kabinettet er 36 grader. Det er latterlig høyt. Har en XP 2000+ på den kassa jeg bruker nå. De kjører på 54 grader ved 36 i kabinettet. Er dette et kjent fenomen? Er det ok eller burde jeg klage?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, XP2100+ er den varmeste (palomino) du får tak i. Men 85grader C?

 

Jensfs: gjør noe med kabinetttemperaturen din, du får den nok ned 10grader med et par kabinettvifter. Dette vil også hjelpe på CPU.

Skrevet

Var hos en venn netopp som har samme og CPU og vifte. Han hadde det varmt han og gitt. Men det biter meg, så her skal det lekes med et par kabinettvifter og en monster CPU kjøler. Den så direkte pingelete ut den kjølern som fulgte med.

Skrevet

Hva slags hovedkort har du? Nøyaktig hvilken CPU har du? Sammenligner samme prosessor på forskjellige hovedkort for å se på varmeforksjellen/forskjeller i måling.

 

Jeg har hørt at målerne i de nye hovedkortene med XP-proserrorer er rimelig nøyaktige. Men jeg er ikke sikker.

Det at ribba bare var lunka kan være veldig bra, for det betyr at sensoren er feil og at CPU'en ikke er så varm. Eller det er utrolig kjipt, for det beytr at varmen ikke blir ledet ut til ribba, og kjølen. Og at kjernen er fritvarm. Jeg går inn i en personlig safe-mode og anntar det verste. Nå skal jeg prøve med en feet vifte og se hva som skjer. Holder den fremdeles høy temp skal jeg drite i målern og kjøpe separat termometer.

 

Ironisk nok er det når PC blir moro at ting går i stykker! :roll:

Skrevet

Hva ER det dere har av kjølere? Spare et par små lapper, og ofre så mye i høyere temperatur? Min CPU ligger under 40 grader med en GlobalWIN TAK 68 på fullt. Med Q-Fan på kommer den ikke over 45 grader.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...