annejohn Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Væpnede tyver kom seg inn i Francis Ford Coppolas studio i Buenos Aires og fikk med seg skript, filmer, familiebilder, tekster og mye annet av verdi. Les mer
Dan-Levi Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Dette er rett og slett forferdelig! Måtte tyvene bli tatt for så og få en runde med avbiteren så de ikke har sjangs til og gjøre noe som dette mer. Forkastelig!
Thlom Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Synd. Dette understreker bare viktigheten av å ha gode backuprutiner. Og gode backuprutiner er mer enn å bare ta backup. Det er også å låse backuptapene/disken inn i en brann-, vann- og tyverisikker safe. Alt for mange tror det holder å bare ta backup, men det viser seg gang på gang at det ikke er nok. Alle helst bør man også lagre tape/disk på en annen lokasjon i tilfelle jordskjelv, flom, vulkanutbrudd, meteornedslag eller invasjon.
Simen1 Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Moralen er: - Raid1 gir ingen tyverisikkerhet. - Backup som ligger i det samme kontoret/bygget er ikke tyverisikkert - Det eneste som er tyverisikkert er lagring på to helt forskjellige steder. F.eks hjemme og på jobb. Det samme kan forsåvidt også sies om flom, lynnedslag, flystyrt, brann og en rekke flere hendelser.
Hopperesque Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Moralen er vel også å holde seg langt unna Sør-Amerika
MrLee Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Egentlig ikke, slike ting kan forekomme overalt i verden. spesiellt om det er målrettet industrispionasje
Simen1 Skrevet 1. oktober 2007 Skrevet 1. oktober 2007 Moralen er vel også å holde seg langt unna Sør-Amerika 9614002[/snapback] .. og Mellom-Amerika, Nord-Amerika, Europa, Afrika, Asia, Australia, Havet osv. Det er skurker over alt og lynet kan slå ned over alt. Det kan bli brann over alt osv. Men flytter du backupen til månen eller sender den i bane rundt jorda så fjerner du jo noen av disse farene, men da skaffer du samtidig andre farer. Moralen er fortsatt: Ha backupen et annet sted enn originalen.
Anbefalte innlegg