Gå til innhold

Panasonic lanserer nytt speilrefleks


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I alle fall er det kult at det nå også er alternativer til Olympus til en overkommelig pris på markedet nå. Fourthirds trenger flere produsenter i en prisklasse som passer for vanlige fotoamatører, men som er litt mer avansert enn E-510. Nå kommer jo snart E-3, men den blir jo mer i prisklasse med de dyre modellene til Panasonic og Leica.

Skrevet
Stilig! Men hvor god er oppløsningen på skjermen? Det er viktig når du skal bruke den som søker når du tar macrobilder!

9397508[/snapback]

I følge dpreview er den på 2,5" og 207.000 bildepunkter, samme som L1.

 

Det er vel sånn ca. 300x230 piksler hvis skjermen er i 4:3-format, noe jeg antar den er.

Skrevet

Det råder stor enighet på forumet på dpreview om at kameraet er kraftig overpriset. Det flytter endel grenser for funksjonalitet, men blir sammenlignet med E-410 på grunn av sensoren, og L10 ligger i en helt annen prisklasse.

Skrevet

Veil. pris er ca $1300, så overrasket over at dette blir "bare" 12000 etter moms. Tigangen er jo fortsatt vanlig på slike produkter.

 

Hvis ikke det er akam som har oversatt prisen fra engelsk, da.

Skrevet
Veil. pris er ca $1300, så overrasket over at dette blir "bare" 12000 etter moms. Tigangen er jo fortsatt vanlig på slike produkter.

 

Hvis ikke det er akam som har oversatt prisen fra engelsk, da.

Joda, men det hender også at noen importører overrasker. Nikon brukte ikke 10-gangen på D300, der var det ca $1800 veil. i USA, mens norsk pris ble 15000.
×
×
  • Opprett ny...