vannslangen Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 Heisann :!: Vet ikke helt om dette er under det rette emnet. Men vil ha en stuepc for å kople til lcd-tv. Er barebone det samme som stuepc? Hilsen en som er rimelig blank på stuepc. Ps: Det jeg vil bruke den til, er mediasenter og internett. Den må ha trådløs nettverk. Anbefalinger..?
kvase Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 kan sikert brukes til det ja. men andbefaler slike ting som dette. http://www.microplex.no/category.aspx?cat=434&mcat=c434
VikinGz Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 Du kan egentlig bruke hva som helst til stuepc. Men selvsagt, desto mindre størelse desto lettere og plassere =)
General Musa Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 Bruker selv en barebone som stuepc, fungerer helt utmerket egentlig! veldig greit, er mindre enn de stuepc kabinettene som er der ute så får bedre plass under tv`n.... men bare pass på å få en barebone som kan vekkes til live av fjernkontroll:) Musa
Sceolan Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 Bruker selv en barebone som stuepc, fungerer helt utmerket egentlig! veldig greit, er mindre enn de stuepc kabinettene som er der ute så får bedre plass under tv`n.... men bare pass på å få en barebone som kan vekkes til live av fjernkontroll:) Musa 8661088[/snapback] Ja, for det er jævlig surt å måtte reise seg for å slå på maskinen :!: Hehe.
janerikl Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 anbefaler deg minst mulig vifte og en stille PSU(veldig viktig:P).
Sceolan Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 anbefaler deg minst mulig vifte og en stille PSU(veldig viktig:P). 8661181[/snapback] Ja, selv har jeg en NorthQ 400W i min HTPC, den er ikke så ille, men den høres. Har hørt Seasonic S12 430W skal være veldig stille, noen som kan bekrefte det, eventuellt noen som har andre alternativer? :-) Så vidt jeg kan skjønne er det bedre med en PSU med en veldig stille vifte istedet for en som er helt vifteløs..., for å få litt sirkulasjon. Men dette blir kanskje litt "off-topic"...
JohndoeMAKT Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 Emnetittelen i denne tråden er lite beskrivende for trådens innhold og det er derfor ingen god emnetittel. Jo bedre og mer beskrivende emnetittelen er, jo lettere er det for andre å skjønne trådens innhold og det vil være lettere å treffe den riktige forumbrukeren med det rette svaret. Ber deg derfor om å endre emnetittel slik at du unngår at en moderator stenger tråden. Vennligst forsøk å ha dette i tankene neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler. Bruk -knappen i første post for å endre emnetittelen. (Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Ikke kommenter dette innlegget, men gjerne dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet..)
JohndoeMAKT Skrevet 21. mai 2007 Skrevet 21. mai 2007 En barebone var orginalt en halvferdig maskin, og ofte en kombinasjon av hovedkort, kabinett og PSU. Selv om dette fortsatt stemmer er ordet drevet over til å være synonymt med en liten maskin, hvor det mer korrekte navnet er SFF. (Small form factor) Dersom den vanlige definisjonen av ordet er brukt er ikke en barebone en stue-PC, men den er gjerne så liten at den kan brukes som en slik uten å krasje for mye med stuas dekor. Dersom den IMO mer korrekte definisjonen av en barebone er brukt vil du kunne kjøpe en stue-PC-barebone på samme måte som dette er en barebone server, for det vil bare bety en stue-PC hvor med grunnkomponentene hvor resten er strippet til beinet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå