Gå til innhold

Enermax infinity vs tt toughpower 850, hvilken?


Gjest medlem-82119

Anbefalte innlegg

Gjest medlem-82119
Skrevet (endret)

Er på jakt etter en stabil psu med masse kraft og høye strømressurser tilgjengelige.

Prisen er ikke så veldig viktig, men greit om den er under 2000,-

 

Har sett endel på Thermaltake sin thoughpower 850 W:

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=329026

 

Den har fått veldig god kritikk i mange tester, bl.a denne:

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=358&type=expert&pid=1

 

Det eneste den får kritikk for (av noen) er at den mangler 8 pin pci-e strømutgang, som enermax infiniti har.

 

Har i det siste sett mer på Enermax infinity 720W:

 

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=330959

 

Den får også gode kritikker.

Den har et feilindikatorsystem som varsler med lyd og lys hvis feil oppstår.

I tillegg har den 8 pins pci-e utgang.

Den er ca. 500,- dyrere enn tt, har mye lavere mtbf (100000, mot tt sine 120000), og kun 3 års garanti mot tt sine 5 år.

 

Her er en test:

 

http://www.xsreviews.co.uk/reviews/power-s...nfiniti-720w/1/

 

Er disse gode, hvem er best og fines det andre som er å anbefale?

Kunne tenkt meg fra ca. 700 w og oppover, nok strøm på 12V`ene og god sikkerhet samt stabil.

tt har jeg lest mye negativt om, men toughpower serien skal være veldig bra, ifølge tester og bruker tilbakemeldinger.

Enermax blir ofte regnet som bedre en tt, men koster mye mer og man får mindre effekt og tilkoblingsmuligheter for pengene.

Er 8 pins pci-e så viktig at det i seg selv er grunn nok til å velge enermax?

 

Ser også at psu`ene er sertifisert for enten sli eller crossfire, vil det si at det ikke er mulig å bruke psu`er om hverandre uanhengig om man skulle få sli eller crossfire?

:hmm:

Endret av medlem-82119
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har brukt Enermax PSUer siden de begynte å produsere dem og har aldri hatt ett eneste problem. I forhold til specs og byggekvalitet finnes det meg bekjent helt enkelt ikke bedre strømforsyninger.

 

Når det er sagt så er helt sikkert ToughPower PSUen glimrende og du skal ha en særdeles heftig maskin om den ikke skulle holde (SLI++, 10-15 harddisker, etc, etc). Når det gjelder 8-pins kontakt så vil det neppe være et problem å kjøpe en overgang når/hvis du trenger det.

  • 2 måneder senere...
Skrevet

Crossair har fått veldig mye positiv omtale da. De har vel en 700W de og. De skal vist ha sykt høy strømtilgang på 12 volten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...