Gå til innhold

Eurovision Song Contest 2007


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Helsinki_ESC_2007.png

 

Da er årets musikalske høydepunkt over oss igjen! Ja, jeg er sånn halvveis ironisk når jeg sier det. Personlig har Eurovision fascinert meg lenge, det er noe spesielt med en blanding av ytterst merkelige sanger, snåle kostymer og storpolitikk. I kveld er det semifinale hvor 28 land skal forsøke å kvalifisere seg til lørdagens finale. Norge er en av disse landene, og vi må komme blant de ti beste for å gå videre.

 

Jeg har ikke hørt så mange av sangene selv. Jeg har dog lagt merke til at Storbritannia nok en gang presterer å sende et horribelt bidrag (kan høres her) og at øst-europeerne nok en gang koker i hop mye rart. Norge sitt bidrag er et sted mellom veldig dårlig og grusomt og jeg tviler på om vi har noen særlig sjanse i en eventuell finale.

 

Kveldens semifinale starter klokken 21.00 på NRK1. Måtte de minst dårlige sangene gå videre.

 

Noen linker:

Wikipedia: Eurovision Song Contest 2007

Stemmeblokker: Eurovision voting alliances

Endret av Katalysator
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er jo langt mellom hver gode (eller skal vi si "fengende"?) sang i denne konkurransen. Starten på denne semifinalen har imidlertid vært beyond ræva. Halvparten av sangene mangler ordentlig melodi og tilløp til interessante sanger (som Moldova) blir ødelagt av dårlig produksjon og tvilsom vokal.

Skrevet

Otto Jespersen mobba Guri Schanke for at etternavnet hennes kom til å bli uttalt "skanky" på engelsk. Og nå går det rykter om at noen har knipsa bilde av dama uten truse?

 

Heldig med den!

Gjest Slettet-xZFMnIz6
Skrevet

Helt enig, han er jo selve MGP-stemmen!

 

Synd at Guri Schanke ikke gikk videre...

Alle som gikk videre fra semi-finalen var øst-euopeiske land!

Skrevet

Øst-europa har domintert MGP i mange år. Det er synd, men de er en skokk med naboland der nede som stemmer på hverandre. :(

Dumt at Guri ikke gikk videre, blir ikke det samme å se på på lørdag uten å ha et Norge å heie på. Vet ikke om jeg gidder å se på heller.

Skrevet

Jeg syns det var en stor lettelse for landet at frøken Schanke ikke gikk videre, jeg mener: Hva faen gjør en spanskinspirert (og språklig om jeg ikke husker feil) låt fra _Norge_ der? Det blir helt uten mål og mening, og slik jeg ser på det gir det egentelig andre land intrykk av at vi har så lite kultur å vifte med at vi må stjele andres.

Skrevet

Tro de må legge om GP for å få interessen opp her i vest-europa.

Vi har for få land til å konkurrere med øst europa.

Men det kan godt bli en vest europeisk vinner siden det bare er

6 vest europeiske land igjen.

Da vil alle land i vest stemme på disse.

Mens øst E vil fordele sine stemmer på sine 18.

(Hvis jeg har telt riktig)

Så da tipper jeg Sverige eller Spania vinner i år.

Skrevet

Finland vant jo i fjor, så det tyder jo på at det går an å bryte den patriotiske politikken der nede, uten at jeg helt vet hva jeg mener med patriotisk politikk. På samme måte som vi alltid gir 10/12 til Sverige.

Skrevet

For de av oss som føler det ikke blir det samme uten Jostein Pedersens kommentering, så kan det jo hjelpe litt å lese at han har gitt sin kommentar til samtlige låter som var i kveld, gjennom sin blogg på VG Nett, som du finner her. :wee:

Skrevet (endret)

Alle var flink å synge. Men de beste er vell selfølgelig (etter min mening) er:

 

Georgia <3

 

Russland <3 (som kommer på lørdag, men var så spent at jeg bare lastet ned melodien)

 

Estonia var også veldig bra.. Og Portugal hadde vanvittig søt synger :)

 

Go! Georgia Go!

 

Go! Russland Go!

 

EDIT: feil i tekst

Endret av Leasch

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...