Gå til innhold

Klokka i XP er mongo!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Klokka fungere bare sånn halveis og hvis jeg da stiller den og datoen er rett (enten ved manuell instilling eller ved sånn internett-oppdatering), så vil den på et par timer gå fra å være 14.46 til å være. 14.49.

 

og den andre greia er at hvis jeg skrur av pc'en og senere på igjen så har ikke klokka gått et minutt en gang. og da har som regel pc'en vært av i 12 timer.

på den andre pc'en som står her i huset så rusler og går den uansett hva slags tilstand pc'en er i.

 

men den på min pc har alltid vært sånn og jeg holder på å bli gal av den avogtil selv om det bare er en fille ting egentlig.

men det har nesten ført til for sene innleveringer og den fornemmelsen om at man har litt bedre tid en man egentlig har.

 

 

 

 

finnes det noen løsning på mitt lille teite problem?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er noe galt med hovedkortet ditt,

dette har ingenting med Windows å gjøre egentlig.

Alle datamaskiner har en innebygd klokke, som holdes igang med et klokkebatteri på hovedkortet.

 

Jeg tror ikke det er så mye du kan gjøre, evt. kontakte de som har laget hovedkortet.

Skrevet (endret)

Da ville CMOS blitt resatt hver gang han skrudde av PC-en, og han ville fått en meldign hvor det stod noe lignende "CMOS CRC Check error! Press any key to load defaults"

Endret av GeirGrusom
Skrevet

Det kan hende det er noe galt med Chipset driverne også. En bruke rpå jobben hadde den samme problemstillingen og da den nyeste utgaven av chipset driverne ble installert opphørte problemet.

Skrevet
Er sikkert Biosbatteriet som er gåent ;) Bytt det..

7842778[/snapback]

Det er det garantert ikke. Batteriet har ingen påvirkning på klokka i Windows, bortsett fra sette klokka når du booter.

Skrevet

men har dere noen løsning på det?

 

det er en bærbar pc det er snakk om så det er ikke så lett å bare bytt en el hvis det er det det er snakk om

Skrevet
men har dere noen løsning på det?

 

det er en bærbar pc det er snakk om så det er ikke så lett å bare bytt en el hvis det er det det er snakk om

7856101[/snapback]

 

prøvd å opdaterte chipsetdriverne?

Skrevet
men har dere noen løsning på det?

 

det er en bærbar pc det er snakk om så det er ikke så lett å bare bytt en el hvis det er det det er snakk om

7856101[/snapback]

 

prøvd å opdaterte chipsetdriverne?

7856124[/snapback]

 

åssen gjør jeg det?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...