Gå til innhold

Trenger forslag til navn


Popobawa

Anbefalte innlegg

Skrevet

Om noen få uker skal jeg åpne en internett cafe i Asia. Ved den anledning så trenger jeg et navn. Det skal registreres når jeg skal søke om business permit, som det så fint heter. Har grublet over dette lenge og kommer ikke på noe selv, derfor spør jeg her. Hadde vært fint hvis dere kunne tatt dette litt seriøst og ikke tulle så mye.

 

Så, kom med forslag folkens!

 

Hvis dette er feilpostet så beklager jeg så mye. Da får heller en moderator flytte denne.

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Så, kom med forslag folkens!

 

Kan være en ide å sjekke noen ord og uttrykk som befolkningen der bruker eller forbinder med et sånt sted - er det tenkt med servering eller bare litt snacks, rekvisita og spill, artikler, eller kun maskiner på dagtid evt. åpen 24/7? Sånt kan hintes om i navnet.

 

webinn24.com

wediweb.com

wedi24.com

farsibit.com

Skrevet

Det er et sted der folk kan spille, chatte, surfe osv også blir det salg av litt mat og snacks regner jeg med. Men Hovedsaklig så er det net cafe, internett og spill.

Skrevet

Hmm... Tenker du på domene eller navnet på cafèen?

Domeneforslag: playsurfenjoy.com chatsurfplay.com osv eller noe som forteller om det du driver med, slik som Zink sa hadde kanskje vært noe?

 

Lykke til med businessen da! ;)

Skrevet

jeg stemmer for et navn som ikke inneholder noe tall, forkortelser i form av "n" for and eller endelser på internettadresser som ".com". Det virker så plastikk.

 

Men det er meg :)

Skrevet (endret)
Hvor i Asia? Jeg håper virkelig du mener Asia som i verdensdelen, så jeg unngår å dumme meg ut.

7519019[/snapback]

 

Kom med forslag da?

Endret av Eulogy
Skrevet
Navn på sjappa, ikke domene.

aah, da så... men det blir kanskje et domene etterhvert?

 

Selv har jeg bare smal erfaring med filippinere som sjøfolk, og sånn sett kunne det passet med en Pilipino/ engelsk variant av "Surfebingen" :)

 

Kanskje noe mere urbant passer som "webcafé" e.l. - kan være fordel med lokal identitet for området også, f.eks. en bydel i Manila og "Hype Webcafé" (det blir "Hype" på folkemunne kanskje, og alle vet hvilken sjappe det gjelder).

 

Referanse til et landemerke i nærheten/ statuen av en krigshelt på torvet, en betydelig kulturpersonlighet eller asossiasjon til jomfru Maria. De er jo utrolig katolske der borte?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...