Gå til innhold

DØD over MTV


b-real

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bare HATER MTV.

Når de endelig klarer å nominere band som System Of A Down og KoRn som nominerte til beste Hard rock, så klarer de meg for h3lvette og kåre "LINKIN PARK" som vinneren.

 

DEt fjortisbannet som er så DRIT og Limp Bizkit-wannabeez som det går ann å få det (ikke at limp er noe bra da)

 

 

 

JEG HATER MTV!"#%!"%!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Quote:


Kebab GUD skrev (2002-11-14 23:16):

er det flere en meg som har en dejavo (eller no) følse nå?



 

Ja.

 

Men jeg gir ****. Tar ikke MTV så seriøst lenger. Makan til dobbeltmoralister skal du lete lenge etter! Og ikke har de peiling på musikk heller. Vinneren er den/de som har blitt spillt mest på MTV. Og som sagt, MTV har ikke peil.

Skrevet

Herregud, jeg hadde vært glad hadde jeg sett SOaD mer enn 0 ganger jeg.

 

*whine* bortskjemte unger.

 

 

.ååååååånei! De 10000000 kanalene viser ikke AKKURAT det jeg vil! ÅNEI SYTE SYTE!

Skrevet

hmmm... dere er klar over at det er fansen som bestemer hvem som skal vinnne, ikke MTV. Også fansen som stemmer på hvem som skal bli nominert. MTV er markedsstyret som det meste andre her i verden.

 

Ikke det at jeg ikke er delvis enig, men da får dere heller irritere dere over alle fjortissene som har stemt og at fansen til de dere mener burde ha vunnet ikke stemte.

Skrevet

Vell de spiller endel bra musikk.

Iallefall i det siste.

 

Er kanskje fordi det er litt mer folk som ser på det på skolen og stemmer fram bra musikk.

 

Hørte vell et par Helloween sanger og andre gode sanger i går. :smile:

Så det er ikke bare dårlig musikk,

Skrevet

Noen som har sett Music Awards her eller? Å FYTTI HE|VETE!

Det er noe av det verste SØPPELET jeg har sett EVER!

 

Men men.. Gi prisen til Nickleback, Creed, Three Doors Down osv. De er jo sååå flinke!

Skrevet

Vell nikkelback er Trash

Creed har 2bra sanger

Three doors down har jo endel bra da.

 

Så det er ikke alt du nevner der som er trash.

Skrevet

Det er mye bra musikk på Superock på mandager!

 

Ellers er det mest drit på MTV, men de må jo apille det som er populært (men det er vel igrunn det de spiller på MTV som er populært...).

Skrevet

hehe, de spiller det plateselskapene betaler dem for å spille. Pluss at de trekker litt i en retning mot den seermassen de ønsker å tiltrekke. Men MTV var mye mer variert for 15 år siden enn det er i dag.

Skrevet

Liker ikke SOAD jeg.

Digget dem før ,men nå er det bare bråk i mine ører.

 

Er mere: Rolig musikk her i gården nå.

/me har ikke hatt MTV siden han var 13år.

Skrevet

Mine tanker:

 

- Alle de nominerte nu-metal band som spiller stort sett samme type musikk? Hvorfor så snevert utvalg?

 

- har denne awarden noe status i det hele tatt? Selv bryr jeg meg mindre, både fordi de som nominerer tydeligvis er totalt inkompentente og fordi jeg kan høre den musikken *jeg* liker uansett :smile:

 

Eneste jeg finner litt interesant med awards er at store og små sjangre har en grammy, unntatt punk. Hvorfor?

 

Når det gjelder MTV, savner unplugged jeg :smile:

Skrevet

Quote:


Anders Leipsland skrev (2002-11-15 18:42):

Mine tanker:


- Alle de nominerte nu-metal band som spiller stort sett samme type musikk? Hvorfor så snevert utvalg?


 

SOAD og KoRn er ikke nu-metal. Og de som var nominert spiller helt forskjellig musikk. men de som skiller seg ut er såklart KoRn og SOAD. Det er musikere med ett budskap, skikkelig musikk og gode tekster. Linkin Park er manufactured og sellouts som ikke har peiling på det de driver med.

Quote:


- har denne awarden noe status i det hele tatt? Selv bryr jeg meg mindre, både fordi de som nominerer tydeligvis er totalt inkompentente og fordi jeg kan høre den musikken *jeg* liker uansett :smile:


For meg har den ingen status. Jeg gir en lang ****, men synes synd i de som faktisk liker den musikken som blir nominert og vinner :razz:

Skrevet

Quote:


Den 2002-11-15 19:14, skrev olsen:


SOAD og KoRn er ikke nu-metal. Og de som var nominert spiller helt forskjellig musikk.


 

Ikke enig i noen av utsagna, korn er klarest nu metal av de, men også SOAD passer inn i den båsen. Hvorvidt dem er gode musikere eller ikke har ikke noe med om dem er nu eller ikke.

 

Selvsagt er det forskjeller mellom banda, men de nominerte er ikke fryktelig langt vekk fra hverandre. Det er en grunn til at AMG nevner Limp Bizkit som "similar artists" for alle de nominerte. For å si det slik: Dimmu, Opeth og Rhapsody skiller seg klarer fra hverandre enn Linkin Park og KoRn :wink:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...