Gå til innhold

CPU?? HVOR høy?


Ybbe

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De er like høye alle sammen fra AMD. Vet ikke nøyaktig hvor mange millimeter det er men bare sjekk mekaniske data spesifikasjoner på http://www.amd.com

 

:wink:

 

Jeg bare tuller. Hvis du vil vite hvor RASK prosessor du kan sette i det hovedkortet så sjekk på http://www.asus.com.tw . Det avhenger av hvilken revisjon du har av hovedkkortet og om du har oppdatert biosen eller ikke. Jeg tipper at det enten stopper på Athlon 1400 eller kan bruke selv dagens raskeste XP (2600+). Hvis det støtter XP-prosessorer så støtter det sikkert hele spekteret frem til AMD begynner med 166MHz FSB (DDR 333 FSB)

Skrevet

Må du ha hell og lykke på din vei.

Prøv å spørre din kompis som har mer peiling på data enn deg. Slik kan du komme fort igang og lære mye veldig fort.

Skrevet

Quote:


slaktaren skrev (2002-09-11 17:05):

Jeg har et Asus A7V133-C HK og lurer på hvor høy AMD-CPU jeg kan ha...Har 1.1 TB nå...trenger svar raskt


Du mener vel ikke 1.1GB?

Skrevet

Quote:


Den 2002-09-12 01:16, B|Real skrev:

Quote:


slaktaren skrev (2002-09-11 17:05):

Jeg har et Asus A7V133-C HK og lurer på hvor høy AMD-CPU jeg kan ha...Har 1.1 TB nå...trenger svar raskt


Du mener vel ikke 1.1
GB
?

 

 

Eller kanskje 1.1 Ghz

Skrevet

Quote:


Den 2002-09-11 19:04, minimum payne skrev:

jeg trenger venner, bor på strømmen.


 

Hehe :grin:

 

Du er vel ikke en kugutt også? (Ref Trond Viggo...)

 

Svar til den som starta denne tråden:

 

Kortet ditt støtter AMD Athlon XP prosessor hvis det er revisjon 1.05 eller nyere, og har BIOS 1008 eller senere. Hvis du ikke har denne BIOSen (se etter ett nummer på den første skjermen når du starter), så kan du laste ned en nyere BIOS fra nettet og oppgradere selv. Bare spør, så skal jeg forklare hvordan du gjør det / poste linker til det du trenger.

 

Jeg finner imidlertid ikke noen info om hvilken prosessor som er maks med dagens nyeste BIOS (1010), men regner med at du kan kjøpe opp til XP2600+

 

http://www.asus.com.tw/inside/Techref/athlonxp.htm

 

EDIT: Glemte litt, ja... :smile:

 

-KJ

 

_________________

http://www.fellowship.no/forum/

 

 

[ Denne Melding var redigert av: jevel på 2002-09-12 02:24 ]

Skrevet

Quote:


Den 2002-09-12 01:16, B|Real skrev:

Quote:


slaktaren skrev (2002-09-11 17:05):

Jeg har et Asus A7V133-C HK og lurer på hvor høy AMD-CPU jeg kan ha...Har 1.1 TB nå...trenger svar raskt


Du mener vel ikke 1.1
GB
?

 

nei...jeg mener kanskje 1.1 mhz TB=Thunder Bird

Skrevet

Quote:


Den 2002-09-12 07:54, Cursed skrev:

Quote:


Nei...jeg mener kanskje 1.1 mhz TB=Thunder Bird



 

 

den var en voldsomt treig prosessor!

 

Ikke rart han har lyst på ny.. :razz:

Skrevet

Quote:


Den 2002-09-12 07:44, slaktaren skrev:

ok takk for hjelpen...hva mener du med revisjon 1.05??? kan sende en forklaring i mail til meg???



 

Da må nesten du sende meg din mailadresse pr. pm.

 

-KJ

  • 1 måned senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...