Gå til innhold

Tre ganger 955X


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvorfor er ikke alle kortene klokket likt?? Det er vel ikke noe stort problem å sette alle til 204mhz fsb? ytelsessammenligningene fremstår for meg som helt uten mening siden du tester helt forskjellige oppsett...

Gjest Slettet-rXRozPkg
Skrevet

God artikkel, men jeg fant to leifer.

 

MSI-siden:

# Brakett med to FireWire-kontakter

# Brankett med to USB 2.0-kontakter

 

Overklokkingssiden:

Med en multiplikator på 14x og 266 MHz QDR havnet vi på 3,73 MHz.

Skrevet

Litt off topic muligens,men hvorfor har ikke alle kort som lages slike sataporter som disse har, de er jo mye bedre/stødigere enn de som er på feks 939 kortene.

Det eneste 939 kortet jeg har sett med slike er Asus sitt premium kort, det har 4 slike + 4 av den "gamle " typen . :hmm:

Skrevet

Synd dere ikke fikk testet Gigabyte sitt kort også. (8I955X royal) Føler dog at jeg valgte rett, masse I/O og strømstabilisator. (U-PLUS DPS)

Skrevet

Har nå testet Asus kortet i flere omganger... Tror det var prosessoren som var flaskehalsen i denne testen... Muligens også minnet.. Hovedkortet har jeg overhodet ikke noe tro på at det var..

Skrevet
Hva er den flate røde porten under parallellporten?

http://www.hardware.no/tester/hovedkort/95...test/asus_2.jpg

5052874[/snapback]

 

Er nok Ekstern sata kontakt. :thumbup:

5052970[/snapback]

 

Er det noen forskjell på en ekstern sata-kontakt, og en vanlig s-ata-kontakt? Mitt A8N-premium har også mulighet for "ekstern" sata, dvs at man kan installere en brakett i bakkant, som har sata-kontakter. Vil denne funke på akkurat samme måte som en ekstern stata-kontakt?

 

AtW

Gjest Slettet+9018234
Skrevet (endret)

E-SATA:

esata-logo.jpg

"eSATA provides more performance than existing solutions and is hot pluggable.

 

* Key benefits of eSATA:Up to 6 times faster than existing external storage solutions: USB 2.0, & 1394

* Robust and user friendly external connection

* High performance, cost effective expansion storage

* Up to 2 meter shielded cables and connectors

"

 

SATA og E-SATA plugger:

esata-plugs.jpg

 

"Here is the external single lane connector. The external cable connector is a shielded version of the connector specificed in SATA 1.0a with these basic differences:

 

• The External connector has no “L” shaped key, and the guide features are vertically offset and reduced in size. This prevents the use of unshielded internal cables in external applications."

 

Les alt her: http://www.sata-io.org/esata.asp

 

mvh .Guru

Endret av Slettet+9018234

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...