Gå til innhold

Mulig knappefri Revolution-kontroller (Rev)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Revolution-kontrolleren ryktes å være det mest revolusjonerende med neste generasjon konsoll fra Nintendo. Nå har selskapet hintet til at den kan bli fri for knapper og spaker.

 

Les mer

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hehe, kan bli spennende det! selv håper jeg den kommer i ett eller annet metall. er lei av plastikk "feelingen" som andre kontrollere gir. jeg håper på en metallbanan med gummiknapper som kan byttes etterhvert som de blir slitt:)

Skrevet

uten knapper og spaker...noen her som har sett filmen eXistenZ? kansje nintendo har henta inspirasjon fra kontrollene de hadde der :p

 

Kan være litt kjipt og lage dem organiske med dagen teknologi da :roll:

Skrevet

Får håpe de løser det på en fin måte, og håper at de absolutt ikke er nyskapende bare for å være nyskapende og ikke for å øke brukervennligheten.

Skrevet

Mulig det har å gjøre med at jeg akkurat har skaffa meg en DS, men en touchscreenting høres jo ikke usansynlig ut. Kanskje kombinert med bevegelses-sensorer, så du må sitte å riste på den?

Skrevet
Iwata sa aldri at den skulle bli knappefri. Bare mulig ha færre knapper. Overskriften deres lyver.  :whistle:

Det står ikke at den blir knappefri. Vi skriver at den _kanskje_ blir knappefri, på bakgrunn av hva Iwata har sagt. Hvis vi hadde skrevet "Knappefri Revolution-kontroller", så hadde jeg forstått reaksjonen din. Men vi skriver ikke det. :-)

Skrevet
Det står ikke at den blir knappefri. Vi skriver at den _kanskje_ blir knappefri, på bakgrunn av hva Iwata har sagt. Hvis vi hadde skrevet "Knappefri Revolution-kontroller", så hadde jeg forstått reaksjonen din. Men vi skriver ikke det. :-)

Ja, jeg går med på at jeg overreagerte :) Beklager for det. Men jeg syntes fremdeles det blir litt feil. Den kan jo ikke bli knappefri når den skal brukes til å spille NES/SNES/N64 spill. Med mindre den åpner for tankekraft..

Skrevet

Altså. Selvfølgelig kan den være knappefri. Om det er snakk om en "touchscreen" for eksempel. Hvor en N64-kontroller (eller hvilken som helst annen kontroller) blir prosjisert på touchscreenen på kontrolleren (sure, det er veldig fancy, men det er mulig.). Poenget mitt er at mulighetene er ganske store. Så man skal ikke -helt- utelukke en knappefri kontroller.

Skrevet

De eneste "knappene" jeg kan se for meg må "beholdes" er vel L, R og kanskje Z. Men det finnes løsninger på å få dette knappefritt også ;)

Skrevet
"There are too many buttons and sticks on controllers for novice players, which is likely to discourage them from ever playing games at all," he says. "We want the Revolution's controller to be relevant to everybody and we really want people to feel like they want to touch and play with it."

 

Eg ser for meg 2 scenarioer: Den har mindre knapper og greier enn Gamecube eller den har touch-knapper, uansett må dei ha nok knapper til at dei mest avanserte spela kan spelast på best mogleg vis. Å sitje med 4 piler, Start, Select, A og B kan ikkje gjere den så attraktiv.

 

Touch-knapper kan nok gje eit meir ekslusivt utseende, men at den blir meir brukarvennleg av den grunn er ingen selvfølge.

Skrevet

Det som er litt morsomt er at jeg alltid har syn(t)es at konsollkontrollere er kronglete, men at jeg skjønte det med en gang jeg selv fikk meg PS2. Det vil si, jeg har ikke spilt noen spill, men fikk fort dreisen på alt man gjør i SingStar, blant annet takket være forklaring nederst på skjermen.

Skrevet

Nå ble jeg ytterst spendt på hvordan kontrolleren kommer til å se ut, og hvilke funksjoner den kommer til å ha. Nintendo er jo de som har utviklet kontrollen slik man ser dem idag. De kom jo først med analogstikken, rumble-funksjon og D-Pad. Jeg tviler ikke på at de igjen kommer med noe nyskapende.

 

Jeg har også lest en del rundt på internett rundt spekulasjoner anngående de kommende kontrollene. Blant annet spekuleres det i følgende funksjoner:

 

Gyroskopiske kontroller: Dette vil vel egentlig si at kontrollene har sensorer som registrerer bevegelser du gjør. Altså om du beveger kontrollen oppover, sidelengseller nedover. Da kunne man jo tenke seg at man kunne styre fly/romskip i spill. Eller bruke denne metoden til å sikte? Uansett hørtes denne funksjonen for min del ganske spennende ut.

 

Touch-screen: Folk ble jo veldig overasket over hvordan DS hadde en touch-screen man kunne bruke til å styre ting i spillet. Nå er det mange som lurer om dette var en prøveperiode fra nintendo sin side i henhold til den nye kontrollen, og at man kanskje viul få tilgang til å styre ved hjelp av touchscreen og lingnende.

 

Varme i kontrollene: Det er også blitt nevnt dette med at kontrollene skal kunne varmes opp. Hvis man da for eksempel tar i en varm gjenstand i spillet, vil kontrollen plutselig blir ganske varm. Dette synes hvertfall jeg, at hørtes ut som en spennende funksjon. Dette vil involvere spilleren mer i spillet, og man ville få en mer virkelighetstro følelse.

 

Det er vel også nevnt en del andre funksjoner. Disse husker jeg dog ikke i farten. Skal se om jeg orker å finne noe ;) Jeg kan dog ikke garantere at noe av dette faktisk vil bli inkludert i kontrollen.

×
×
  • Opprett ny...