Krapylet Skrevet 19. mai 2005 Skrevet 19. mai 2005 kva er det beste, enklaste og kjappaste programmet for utrulling av programvare. Har brukt gohst. synest dette er for tungvidt. Har sett på altiris, vurderer dette, og det ser ut som ei god løysing vurderer også RIS Nokon som har innspel? tips. eller betre løysinger?
Thlom Skrevet 19. mai 2005 Skrevet 19. mai 2005 På min tidligere arbeidsplass brukte vi Snow Distribution til utrulling av programvare. Det fungerte ypperlig. Du kan jo ta en titt selv.
Krapylet Skrevet 19. mai 2005 Forfatter Skrevet 19. mai 2005 etter det eg las der. ligna det veldig på Altiris. Kan denne rulle ut opperativsystem? Mvh håkon
joachimsandvik Skrevet 19. mai 2005 Skrevet 19. mai 2005 Hva er det du skal rulle ut? programpakker eller OS? Jeg har gått fra Ghost til altiris og tilbake til ghost. Kjører i dag ghost og er svært fornøyd med det. Ved os utrulling hadde vi problemer med altiris at den rett og slett ikke gikk fort nok. lå på ca 100mb/min, med ghost ligger vi på ca 3-400mb/min. Vi drev tidligere å distribuerte pakker til brukerne, men de siste par årene så har jeg heller oppdatert imagene, også dumpet de ut en kveld. Er mye bedre når alle brukerne har samme software.
Krapylet Skrevet 20. mai 2005 Forfatter Skrevet 20. mai 2005 begge deler. men det er bærbare maskiner vi skal bruke dette til i huvudsak. kor lenge tok det å rulle ut os til ein pc?
joachimsandvik Skrevet 20. mai 2005 Skrevet 20. mai 2005 Vår XP image som vi bruker i dag er på ca 3gb komprimert med "fast" ghost compression. En utrulling av det tar ca 15min, hvorav 10 min er selve ghostingen, og ca 5 min på å melde pc'ene inn i domene og endre ip og slikt. Vi har alltids pc'er ståendes så jeg bare byttet pc'en til brukerne om det skjer noe. Er det mindre kritisk så schedulerer jeg en ghost ut på kvelden, og brukeren har "ny" pc når han kommer på morran.
StianK Skrevet 23. mai 2005 Skrevet 23. mai 2005 For meg så har ghost alltid fungert raskest, hel lab(=30 stk.) med pcer klare til bruk(med windows xp-image) på 15 min(~10min kopiering, ~5 min post-sysprep) er overlegent allt annet jeg har prøvd, og AI-pakker fungerer veldig bra og går veldig raskt å få ut til klientene. Men skulle jeg valgt noe til min egen bedrift hadde jeg nok gått for RIS og software dist. som ligger i windows server, litt tregere men man slipper ghost lisensen.
Powerade Skrevet 30. mai 2005 Skrevet 30. mai 2005 Vist du har IBM pc'er kan du jo bruke IBM director. Eller syns nok jeg også ghost er enklest vist du ikke har IBM.
Krapylet Skrevet 30. mai 2005 Forfatter Skrevet 30. mai 2005 har ibm ja. er IBM driector eit bra alternativ? har du erfaringer med altiris?
Squeegie Skrevet 16. juni 2005 Skrevet 16. juni 2005 ghost er vel raskest, men har du mye forskjellige maskiner i parken vil jeg anbefale A) om du har mye programvare i tillegg: Altiris B) stort sett OS og scripts: RIS
Krapylet Skrevet 17. juni 2005 Forfatter Skrevet 17. juni 2005 Det vart vist Altiris vi gjekk for, er kjemprfornøgde. Et veldig bra verktøy.
Grant_Lee Skrevet 28. juni 2005 Skrevet 28. juni 2005 Hei, Sjekk ut svenske Zipper (http://www.zipper.se/). De har komplette løsninger for dette. Mvh. Grant_Lee
ZyberZone Skrevet 15. juni 2006 Skrevet 15. juni 2006 Jeg sitter med omtrent samme problemstillingen, og har valgt å prøve forskjellige løsninger for å se om jeg finner noe som passer meg. Vil gjerne prøve Altiris, men finner ikke noen prøveversjon, eller demo av denne (så som jeg har gjort med en del andre). Finnes dette? Ser at denne tråden er ca 1 år gammel. Finnes det bedre løsninger idag, enn for 1 år siden? Takk
Perazzi Skrevet 15. juni 2006 Skrevet 15. juni 2006 Jeg bruker Norton Ghost, er veldig godt fornøyd. IBM har også en løsning innebygd (Rescue & Recovery), fungerer selvsagt bare på IBM maskiner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå