Gå til innhold

cd m/ brennesperre - kan jeg lage image (iso) ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vet ikke helt hvor denne posten hører best hjemme, så prøver meg her.

 

Hvis man kjøper et spill i butikken som er relativt nytt, og som derfor har en brenne sperre på seg, slik at det ikke er mulig å brenne dem, går det fortsatt ann å lage image av dem, for så å bruke deamon tools for å spille spillet? Eller vil dette heller ikke gå fordi det er noe av det samme som å kopiere cd-en til en ny cd?

 

På forhånd takk :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Å lage kopier av kopi-beskyttede CD-plater lar seg gjøre (brenning oså). Om det lar seg gjøre for deg, er avhengig av din maskinvare og hvilken kopibeskyttelse som er brukt.

 

Finn først ut hvilken kopibeskyttelse det er snakk om (du kan sjekke en CD for kopibeskyttelse med for eksempel Clony XXL eller A-Ray Scanner).

 

Deretter kan du bruke brenneprogrammet Alcohol 120% til å lage et image av CD'ene (programmet har forhåndsinnstilte profiler for hver enkelt kopibeskyttelse, velg den aktuelle), og brenne det ut på en CD (eller du kan mount'e imaget med Alcohol eller Daemon Tools).

 

Andre programmer som er laget for å kunne lage kopier av kopibeskyttede CD'er: CloneCD og BlindWrite.

 

Kopiebeskyttelse er avskyelig, FORLANG å kunne lage egne kopier av materiale dere selv har kjøpt og betalt for. Skriv under på kampanjen Consumers Against Copy Control.

Skrevet
Det er faktisk noe det ikke er lov å svare på. Men det er mulig.

Det er etter alt jeg vet fortsatt lov å kopiere egen original til eget bruk...

 

Tilbake til spørsmålet så vil det som sagt variere alt ettersom hvilken beskyttelse som er brukt.

 

En eventuell kopieringsbeskyttelse vil etter alt jeg vet fungere på samme måte på et image som ved kopiering til plate, fordi beskyttelsen trer i kraft når dataene leses fra originalskiva.

 

Uansett om du skulle få kopiert plata/laget image så vil ikke det nødvendigvis si at spillet fungerer uten videre for det.. Da må du nok ha en type crack (f.eks. no-cd el.l.

 

(Tar forbehold om at det er lov å diskutere dette ettersom det er snakk om "sikkerhetskopiering av egen original, til eget bruk")

Skrevet
Uansett om du skulle få kopiert plata/laget image så vil ikke det nødvendigvis si at spillet fungerer uten videre for det.. Da må du nok ha en type crack (f.eks. no-cd el.l.

Nei, om han klarer å omgå kopibeskyttelsen (og det er ALLTID mulig), trenger han ikke noen crack.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...