raym123 Skrevet 22. januar 2005 Skrevet 22. januar 2005 hei Etter jeg formaterte nå så skulle pcen starte på nytt for og legge inn windows men den starta på nytt og det sto jeg hadde oprativ feil. Satt i en annen harrdisk men maskinen greier ikke legge inn xp på den.Står bare xp kan ikke innstalere på denne partisjonen Hva gjør jeg? Takker for svar
ExTerminator Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Pass på og formatere disken i NTFS. Formaterer du den til FAT kan ikke windows installeres.
Gronz Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Pass på og formatere disken i NTFS. Formaterer du den til FAT kan ikke windows installeres. Windows XP kan fint installeres på Fat32-disker, så det er ikke det som er problemet.
ExTerminator Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Pass på og formatere disken i NTFS. Formaterer du den til FAT kan ikke windows installeres. Windows XP kan fint installeres på Fat32-disker, så det er ikke det som er problemet. Windows XP kan ikke lage FAT32 disker over 32MB, for og få det til og funke må man trikse litt. Men skal ikke gå inn på det nå.
TCi Skrevet 23. januar 2005 Skrevet 23. januar 2005 Windows XP kan ikke lage FAT32 disker over 32MB, for og få det til og funke må man trikse litt. Men skal ikke gå inn på det nå. Tror nok du har en skrivefeil her. Windows XP støtter partisjoner helt opp til 32GB og ikke MB. FAT32 supports drives up to 2 terabytes in size. NOTE: Microsoft Windows 2000 only supports FAT32 partitions up to a size of 32 GB. http://support.microsoft.com/kb/q154997/
Foxtrot Skrevet 24. januar 2005 Skrevet 24. januar 2005 Hva er da poenget med å formatere i FAT32 når fordelene er så mye større i NTFS?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå