Amdy Skrevet 28. desember 2004 Skrevet 28. desember 2004 (endret) Har fått ny 200 Gb hdd. Har flasha bios. Og finner nå 200Gb i bios. Men finner ikke hdd i partition magic 8.0. Fant den med 131 Gb før jeg flasha bios. Tips? Endret 28. desember 2004 av Amdy
CaZpeR Skrevet 28. desember 2004 Skrevet 28. desember 2004 Denne stenges vel snart... http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=165302
ØysteinI Skrevet 28. desember 2004 Skrevet 28. desember 2004 Denne stenges vel snart... http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=165302 Ro ned nå ... tråden handler ikke om at en 200GB disk blir oppdaget som 137GB. Den handler om en 200GB disk som blir oppdaget i BIOS, men ikke av Partition Magic 8.0. Det nytter lite å bare lese "137GB" og så automatisk anta at det er Windows og 137GB-issuet Til trådstarter: Hvis du bruker Partition Manager'n i Windows da? ( Høyreknapp på "Min Datamaskin" og velg "Egenskaper"/"Properties" -> "Disk Manager" / xxx ?
CaZpeR Skrevet 28. desember 2004 Skrevet 28. desember 2004 Denne stenges vel snart... http://forum.hardware.no/index.php?showtopic=165302 Ro ned nå ... tråden handler ikke om at en 200GB disk blir oppdaget som 137GB. Den handler om en 200GB disk som blir oppdaget i BIOS, men ikke av Partition Magic 8.0. Det nytter lite å bare lese "137GB" og så automatisk anta at det er Windows og 137GB-issuet Til trådstarter: Hvis du bruker Partition Manager'n i Windows da? ( Høyreknapp på "Min Datamaskin" og velg "Egenskaper"/"Properties" -> "Disk Manager" / xxx ? Tenkte kanskje at det kunne funke etter at windows var fixed. Mente ikke å være så veldig triggerhappy
Amdy Skrevet 29. desember 2004 Forfatter Skrevet 29. desember 2004 Til trådstarter: Hvis du bruker Partition Manager'n i Windows da? ( Høyreknapp på "Min Datamaskin" og velg "Egenskaper"/"Properties" -> "Disk Manager" / xxx ? Jepp. Finner ikke hdd der heller. har xp sp 2. Og editert regedit fila uten hell.
snole Skrevet 29. desember 2004 Skrevet 29. desember 2004 WD'er er kjent for å ikke bli funnet av maskinen hvis de står alene på IDE kabel og jumperen står i master (hvilket den ikke skal gjøre hvis disken er alene på bussen).
Moosehead Skrevet 29. desember 2004 Skrevet 29. desember 2004 WD'er er kjent for å ikke bli funnet av maskinen hvis de står alene på IDE kabel og jumperen står i master (hvilket den ikke skal gjøre hvis disken er alene på bussen). Stemmer det. Må stå som "Single". Men nyere disker (ATA-100) bør vel uansett stå på "Cable select"?
snole Skrevet 29. desember 2004 Skrevet 29. desember 2004 Hvorfor det? Kjører master/slave settings på alle mine WD'er.
Amdy Skrevet 29. desember 2004 Forfatter Skrevet 29. desember 2004 Satte den fra Master til cable select. Finner den fortsatt ikke.
Moosehead Skrevet 30. desember 2004 Skrevet 30. desember 2004 Hvorfor det? Kjører master/slave settings på alle mine WD'er. Vet ikke helt, mener det ble anbefalt da jeg kjøpte nye disker. Jeg har ihvertfall brukt "Cable select" på mine Seagate disker, og syns det funker bra. Da blir master/slave bestemt av posisjonen på kabelen, så slipper jeg å endre på jumperene. Til trådstarter: Hvis du bruker "Cable select" med én disk må den stå ytterst på kabelen for å bli master. Har du prøvd å sette jumperen på "Single drive"?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå