Penneknekt Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Holder nå på å gjøre meg kjent med Opera, men det ser ikke ut til at jeg får åpnet epostkontoen min hos GMail. Er det i det hele tatt mulig? Leste en annen post på forumet der det sto følgende: hmm, opera har ikke noen problemer med gmail lenger. gmail har lanser pop for en stund siden, bare aktiviser det i gmail Stemmer dette, og om så er tilfelle, hvordan fikser jeg det? Bruker Opera 7.54, ikke den nyeste betaen.
kvikks Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Bruk Opera 7.6 Preview 4; http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=74496
Penneknekt Skrevet 6. desember 2004 Forfatter Skrevet 6. desember 2004 Hm. Er det mulig å lese GMail uten å bytte til den nye betaen? GMail fungerer fint i Firefox, og jeg kommer seriøst til å vurdere denne dersom det ikke lar seg gjøre å åpne mailen min i Opera. Liker Opera bedre, men har motforestillinger mot å bruke en beta.
kvikks Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Preview'en er glimrende, mye mye bedre enn 7.54.. Har brukt den siden p2 og har sjeldent problem med noen websider!
Gunnar_ Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Jeg har brukt Preview 3 i en uke nå, og det krasjer 10-15 ganger i døgnet. 7.21 som jeg har brukt lenge har krasjet mindre toalt det siste året. Håper at denne Preview 4 er bedre. Antikapitalist: lag heller en knapp som åpner gmail i iexplore.
Duke Soforth Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Antikapitalist: lag heller en knapp som åpner gmail i iexplore. Fy og fy!!! *smekk på fingrene* (og om du ikke forstår hvorfor, så har det allerede vært nevnt en browser som er litt mer politisk korrekt og som fungerer problemfritt i gmail)
Penneknekt Skrevet 6. desember 2004 Forfatter Skrevet 6. desember 2004 Som sagt så har jeg motforestillinger (muligens ubergrunnede, men dog) mot å bruke en beta. Jeg skal prøve den og gjøre meg opp en mening. Uansett; takk for svar alle sammen.
Gunnar_ Skrevet 6. desember 2004 Skrevet 6. desember 2004 Antikapitalist: lag heller en knapp som åpner gmail i iexplore. Fy og fy!!! *smekk på fingrene* (og om du ikke forstår hvorfor, så har det allerede vært nevnt en browser som er litt mer politisk korrekt og som fungerer problemfritt i gmail) Jojo, men det er jo greit at den starter en gang dette århundret. FF er jo enda tregere å starte opp enn Opera, mens IE har allerede kjørt seg tungt inn i minnet og starter på to strakser.
Duke Soforth Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Jojo, men det er jo greit at den starter en gang dette århundret. FF er jo enda tregere å starte opp enn Opera, mens IE har allerede kjørt seg tungt inn i minnet og starter på to strakser. Var det alvorlig ment? En interessant kritikk... Kan ikke selv si jeg merker forskjell på oppstartstiden til Firefox og Opera her. Begge programmene bruker kanskje et lite sekund lenger tid enn IE. Men det er klart, et sekund skal man virkelig ikke kimse av... det kan jo være alt som skiller liv og død i enkelte situasjoner!
Gunnar_ Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Opera bruker ca 4 sekunder å starte opp her, FF bruker 6 og iexplore er oppe før jeg har trykt enter knappen helt ned.
ilex Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 (endret) IE er tregere i oppstarten enn Opera hos meg, og da har jeg en haug med sider oppe i Opera. vi snakker forresten under 1 sec. på Opera. Endret 7. desember 2004 av ilex
Penneknekt Skrevet 7. desember 2004 Forfatter Skrevet 7. desember 2004 Men det er altså ingen måte å åpne GMail på i Opera, foruten å bruke Preview?
el_cash Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Men det er altså ingen måte å åpne GMail på i Opera, foruten å bruke Preview? svar: nei! men som mange andre her kan jeg virkelig anbefale opera 7.6 selv om det er preview-versjon. har ikke hatt noen problemer, selv ikke med preview 3 som Gunnar_ har hatt slitt med... helt stabilt og problemfritt. hvis du likevel skulle ha problemer med 7.6 så er det jo bare å fortsette å bruke versjon 7.54 - husk at de vil installere seg i forskjellige mapper, så du risikerer ingenting slikt sett. dermed kan du bruke begge versjoner samtidig eller teste ut 7.6 for så å fjerne den hvis du er misfornøyd. verre er det ikke.
kvikks Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Vil som el_cash anbefale preview, har ikkje hatt store problemer selv. Enkelte sider med Java kan klikke, men det har skjedd 3-4 gang de siste 14 dagene.
Penneknekt Skrevet 7. desember 2004 Forfatter Skrevet 7. desember 2004 Vel, jeg får se. For øyeblikket kjører jeg Firefox, men jeg likte Opera bedre. Vet du når den ferdige versjonen av Opera 7.6 skal lanseres, sånn omtrent?
AndyG Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Vet du når den ferdige versjonen av Opera 7.6 skal lanseres, sånn omtrent? Opera har selv sagt at v7.6 skal lanseres i slutten av år 2004. Noe mer er ikke kunngjort. Gleder meg
pekle Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Berre ein tilleggsopplysning - gmail støttar no POP, slik at du kan bruke e-post klienten i Opera 7.54 (eller andre e-postprogram) til å aksessere gmail-kontoen din. Dersom du vil bruke web-gmail må du nok vente på 7.60. (forresten, Gmail er og i beta, så du burde kanskje ha motforestillingar der og )
Penneknekt Skrevet 7. desember 2004 Forfatter Skrevet 7. desember 2004 Virkelig? Jeg bruker nemlig POP-funksjonen til å videresende mailen min til Mozilla Thunderbird. Men dette fungerer altså i Opera også? Da skal jeg seriøst vurdere å bytte tilbake. Takk for opplysningen! Og når det gjelder GMail, så burde jeg kanskje ha motforestillinger der også.
pekle Skrevet 7. desember 2004 Skrevet 7. desember 2004 Jepp. Funkar fint med 7.54 her iallfall (ikkje at eg har brukt det så lenge, men har både fått og sendt mail)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå