alexf Skrevet 27. oktober 2004 Skrevet 27. oktober 2004 (endret) Sikter til en artikkel i vg. Gir menn 80% av skatteletten Menn mottar 80 prosent av skattelettelsene Per-Kristian Foss har gitt i toppskatt og på aksjeutbytte i løpet av sin tid som finansminister. - Foss er blind for damene. Dette er de velstående menns regjering. Den har ikke bare ført en usosial skattepolitikk, men også bidratt til å øke det økonomiske gapet mellom kvinner og menn, sier SVs Audun Lysbakken i finanskomiteen på Stortinget. - Når Regjeringen legger frem inntektsstatistikken over klasser, viser den at de fattige taper, og at de rike vinner. Dette viser også at de best betalte er menn, sier Lysbakken. Finansministeren selv har liten forståelse for at Audun Lysbakken og Long Litt Woon reagerer på skattelistetallene. - Alle grupper får skattelette for inneværende år, sier han. For Foss er det uaktuelt å gjøre forskjell på menn og kvinner i skattesystemet, slik at skjevhetene forsvinner. - Problemet er at kvinner i mange yrker betales for dårlig i forhold til menn, og at kvinner er for dårlig representert i ledende stillinger, men det kan ikke skattesystemet gjøre noe med, sier Foss. Lysbakken, som sitter i finanskomiteen på stortinget, bør få seg en rask innføring i prosentregning i praksis. - Eller foreslår Lysbakken av vi innfører en ny skatt i avgiftsnorge: Manneskatt - for deg som er mann! Endret 27. oktober 2004 av alexf
JBlack Skrevet 27. oktober 2004 Skrevet 27. oktober 2004 Logikk og konsekvenser og sånn er ikke så viktig for SV.
sumptrollet Skrevet 27. oktober 2004 Skrevet 27. oktober 2004 Dette innebærer jo at kvinner betaler mindre i skatt. Hvorfor ser vi ikke oppslag av typen "Kvinner snylter på velferdsstaten, menn betaler mest i skatt" el?
JBlack Skrevet 27. oktober 2004 Skrevet 27. oktober 2004 Dette innebærer jo at kvinner betaler mindre i skatt. Hvorfor ser vi ikke oppslag av typen "Kvinner snylter på velferdsstaten, menn betaler mest i skatt" el? Sanker ikke stemmer på slikt vettu.
alexf Skrevet 27. oktober 2004 Forfatter Skrevet 27. oktober 2004 Nettavisen kontrer. Ooops, they did it again! Bra av nettavisen! [Applaus]
farke Skrevet 27. oktober 2004 Skrevet 27. oktober 2004 Bare synd at Nettavisen kontrer mer av lyst til å drite ut VG enn å rette opp det skakkjørte inntrykket folk flest får etter å ha lest SVs løgner.
Zethyr Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Jeg har nå aldri hatt særlig stor respkt for SV's påstander, argumentasjon eller 'fakta', så dette overrasket meg ikke.
likferd Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Snakk om å skyte seg selv i foten. Tenker de ikke før de snakker?
dessessop Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Nettavisen kontrer. Ooops, they did it again! Bra av nettavisen! [Applaus] Jo da. Dei viser kor stor mangel på likestiling det er i dette landet. applaus for den.
Cera Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Nettavisen kontrer. Ooops, they did it again! Bra av nettavisen! [Applaus] Jo da. Dei viser kor stor mangel på likestiling det er i dette landet. applaus for den. Evt. at menn jobber mer. Setter familie foran sitt eget liv og jobber til de stuper (menn dør jo faktisk 5 år før kvinner i snitt). Dette innebærer jo at kvinner betaler mindre i skatt. Hvorfor ser vi ikke oppslag av typen "Kvinner snylter på velferdsstaten, menn betaler mest i skatt" el? Den var litt morsom :!: Kan tenke meg en slik overskrift hadde skapt rabalder...
dessessop Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Evt. at menn jobber mer. Setter familie foran sitt eget liv og jobber til de stuper (menn dør jo faktisk 5 år før kvinner i snitt). Har du noko bevis på at menn jobber meir?
alexf Skrevet 28. oktober 2004 Forfatter Skrevet 28. oktober 2004 Jo da. Dei viser kor stor mangel på likestiling det er i dette landet. Enda et feminist-kommunistisk likhetsideal? Ikke tilsøl likestilling med feministoppgulpet ditt. Fra gammelt av har menn ofte høyere utdannelse enn kvinner, og har følgelig mer inntekt. Denne trenden er heldigvis i ferd med å snu, og stadig flere kvinner velger høyere utdannelse. Spør en dame i 50-årene hva som var utdanningstrenden da hun var ung. Jeg er av den oppfattning at kompetanse skal avgjøre hvem som får jobben eller styrevervet, ikke om en er mann eller kvinne. applaus for den. Klapp. Klapp. Har du noko bevis på at menn jobber meir? Menn har vært mer karrierebevisste enn kvinner, men dette er i ferd med å utjevne seg.
Cera Skrevet 28. oktober 2004 Skrevet 28. oktober 2004 Evt. at menn jobber mer. Setter familie foran sitt eget liv og jobber til de stuper (menn dør jo faktisk 5 år før kvinner i snitt). Har du noko bevis på at menn jobber meir? Nå var det ikke meningen at innlegget mitt skulle oppfattes så veldig seriøst, men siden du spør: Statistisk sentralbyrå: Gjennomsnittlig antall arbeidstimer i uka for menn og kvinner er henholdvis 37,6 og 30,7.
Suppelars2k Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Skal man jevne ut økonomien sett i kvinner kontra menn-perspektivet, må mann gjøre det på lønnsnivå, ikke skatt.
sumptrollet Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 (endret) rai-rai Endret 29. oktober 2004 av sumptrollet
PlatinumFlyer Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Skal man jevne ut økonomien sett i kvinner kontra menn-perspektivet, må mann gjøre det på lønnsnivå, ikke skatt. HalTan har forstått noe!!
Zethyr Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Skal man jevne ut økonomien sett i kvinner kontra menn-perspektivet, må mann gjøre det på lønnsnivå, ikke skatt. Gjennomsnittlig antall arbeidstimer i uka for menn og kvinner er henholdvis 37,6 og 30,7.
Suppelars2k Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 Skal man jevne ut økonomien sett i kvinner kontra menn-perspektivet, må mann gjøre det på lønnsnivå, ikke skatt. Gjennomsnittlig antall arbeidstimer i uka for menn og kvinner er henholdvis 37,6 og 30,7. Forteller du meg at kvinner er like godt betalte per time som menn i f.eks næringslivet i Norge?
MrLee Skrevet 29. oktober 2004 Skrevet 29. oktober 2004 tror det er snakk om en skriveleif der du gitt... "Skal man jevne ut økonomien sett i kvinner kontra menn-perspektivet, må man gjøre det på lønnsnivå, ikke skatt." <- det høres iallefall mer fornuftig ut..
Anbefalte innlegg