phax Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 morn, ser at www.modnet.no selger xbox hovedkort til 695,- da begynnte jeg og lure litt, visst man har en harddisk, psu og dvd rom liggende kan man da bygge seg en xbox? trenger jo en modchip og et sånn kabinett også da, så er jo ikke noe penger og spare egnentlig, men virket litt morro og prøve. noen som har testet?
jh_ Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 Trenger vel en slags prosessor og noe ram også(?)
likferd Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 Tar jeg ikke helt feil er både cpu og ram loddet fast i xbox hovedkortene
phax Skrevet 19. oktober 2004 Forfatter Skrevet 19. oktober 2004 Tar jeg ikke helt feil er både cpu og ram loddet fast i xbox hovedkortene ja det var det jeg også syns å huske.. ser jo ut som det er kjøleribbe og vifte med på bildet der så.
PapaDon Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 (endret) se her, mulig det hjelper overklokking.no Endret 19. oktober 2004 av Pellepirat
Panter Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 (endret) ..begynnte jeg og lure litt, visst man har en harddisk, psu og dvd rom liggende kan man da bygge seg en xbox? trenger jo en modchip og et sånn Det vil jo gå på et vis, men med en pc-dvdrom får du ikke spilt originale xboxspill. Psu er også spesiell og du må evt modde en pc-psu. Kontrollportene er usb, men de er fysisk litt annerledes så du må fikse litt der også. Hva med power og ejectknappene, de er også annerledes.. Kjøp en xbox du :-) Edit, om du kjøper et tomt kabinett som du linker til så får du vel de siste punktene.. Endret 19. oktober 2004 av Panter
phax Skrevet 19. oktober 2004 Forfatter Skrevet 19. oktober 2004 Det vil jo gå på et vis, men med en pc-dvdrom får du ikke spilt originale xboxspill. jaja, ikke så nøye. trenger egentlig ikke dvd rom, forutenom under innstallasjon av hdd. men man må kanskje ha noe koblet til for og ikke få "greenscreen" under oppstart. fant og ut at det var mye styr med diverse innganger, så et kabinett er vel og foretrekke. er jo selvsagt enklest og bare kjøpe en boks men tenk så kjedelig da..
Panter Skrevet 19. oktober 2004 Skrevet 19. oktober 2004 Er jo mye du kan gjøre med en Xbox da, alt fra det rent visuelle, til å legge til utganger som optisk ut, s-video osv, lcd, usbhub, leds osv osv.. Nok å henge fingrene i :-)
JoaJoa Skrevet 20. oktober 2004 Skrevet 20. oktober 2004 Grunnen for at de selger løse hovedkort er vel for dem som har prøvd å moddet xboxen sin, og fucka hovedkortet vil jeg tru....
Bytex Skrevet 20. oktober 2004 Skrevet 20. oktober 2004 Da tror jeg heller det er lurere å kjøpe Xbox, og så ta ut innmaten som den er, og sette inn i Tower etc. enn å prøve å bygge en selv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå