Gå til innhold

Den beste anti-reklame programvaren


Simen1

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg snakker ikke om popup-stoppere, men om reklame-fjernere. Jeg brukte tidligere den reklamefjerneren som ligger i Norton internet security 2003, men nå er brukeperioden ute og jeg kikker etter en ny. (helst gratis)

 

Reklamefjerneren til norton tok bort alle reklamebannere slik at websider laster kjappere uten å ta bilder som hører til artikler osv. Man kunne også velge å slå av eller på gif-animering og flash-animasjoner og lagre disse innstillingene for forskjellige domener slik at samme innstilling gjeldr for hele domenet bestandig. På denne måten slapp man etter hvert å tenke på reklamestopperen, og den gjorde akkurat som jeg ville.

 

Finnes det noen slik løsning som er gratis?

 

NB. Vennligst ikke diskuter i denne tråden hvorfor man bør se reklamen. (opprett ny tråd om dere absolutt vil diskutere det.)

Videoannonse
Annonse
Skrevet
firefox med adblock extension

Jøss, det viste jeg ikke til tross for at jeg er ivrig Firefox-bruker. Vet du hvor jeg kan finne den extension saken? URL?

 

Hvis den ikke funker så prøver jeg de andre forslagene.

Skrevet
Vet du hvor jeg kan finne den extension saken? URL?

du har sikkert allerede funnet den...den er jo på den offisielle firefox extensions sia. er bookmark til den som default også

 

adblock

Skrevet

Jeg synes firefox-extensionen som heter "adblock" fungerer dårlig. Dvs. 80% av reklamen slipper gjennom. Kanskje jeg gjør noe galt? Jeg har ikke lagt til noen manuelle filtere, kan det være årsaken? Evt. Hvordan gjør jeg det? Hvis dette viser seg å kreve mye konfigurasjon så vil jeg heller prøve en annen reklamefjerner.

Skrevet
Jeg synes firefox-extensionen som heter "adblock" fungerer dårlig. Dvs. 80% av reklamen slipper gjennom. Kanskje jeg gjør noe galt? Jeg har ikke lagt til noen manuelle filtere, kan det være årsaken? Evt. Hvordan gjør jeg det? Hvis dette viser seg å kreve mye konfigurasjon så vil jeg heller prøve en annen reklamefjerner.

Tro meg, den fungerer supert... litt info kan du finne her (der finner du også en utmerket liste som kan importeres) samt her.

Skrevet

Yess! :w00t: Nå fungerer det utmerket. En stikkprøve på www.vg.no ga meg bare en eneste liten banner langt nede på sida. Fikk fjernet den også ved å legge til */kampanje/* blandt filterene. Supert!

 

Tusen takk for hjelpen. :yes:

Skrevet
Spywareblaster har bla. "flash killer".

ANBEFALES!

Fantastisk .. ehh.. faktisk like fantastisk som alle de andre reklamestopperene jeg har testet. Har ennå ikke kommet over en uten falsh-stopper.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...