stylus Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Jeg vurderer sterkt ADSL, men har noen spørsmål. Valget står mellom Telenor og Tele2. Har i dag ISDN. Har noen av dere noe å si om Telenor ADSL og Tele2 ADSL? +/-? ISDN boksen står VELDIG langt unna (etasjer) rommet som PC'n står. Er dette uheldig? ADSL modem / Router forslag til typer / merker? Regner med at hvis jeg velger Telenor ADSL, kommer jeg til å velge tilbudet om rimelig WLAN (eller er ikke dette et rimelig tilbud?) Noe jeg må/bør tenke på vedr. modem hvis jeg velger tråløst? Veldig bra hvis noen kan svare meg på dette. Stylus
fomlepung Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Tele2 ADSL hadde jeg valgt uten å blunke framfor Telenor.
Anathema Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Velg for alle del ikke telenor... ADSL'n deres er treig!
reybr Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 ISDN boksen står VELDIG langt unna (etasjer) rommet som PC'n står. Er dette uheldig?ADSL modem / Router forslag til typer / merker? Regner med at hvis jeg velger Telenor ADSL, kommer jeg til å velge tilbudet om rimelig WLAN (eller er ikke dette et rimelig tilbud?) Noe jeg må/bør tenke på vedr. modem hvis jeg velger tråløst? Veldig bra hvis noen kan svare meg på dette. Stylus Kan du definere hva veldig langt unna er?. ADSL splitteren skal ihvertfall kobles opp før ISDN boksen. Jeg vil også anbefale at du plasserer ADSL modemet der istedenfor ved PCen. Er bedre med lang avstand mellom modem og PC enn modem og splitter. Når det gjelder modem, så har jeg prøvd både Ericsson modemet som Tele2 sender ut og Thomson modemet som Telenor sender ut og har egentlig ingenting å klage på noen av de. (Bruker i dag Thomson)
letmein Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Telenor har ikke limit på linja si lengre og de har høyere hastighet enn Tele2.
Koffe Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Treig? det vet jeg ikke. Jeg har høyere inn-speed en det jeg skal ha og de doblet jo hastigheten for ikke lenge siden.(jeg vet ikke om det gjalt alle abonnementer)
reybr Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Treig? det vet jeg ikke. Jeg har høyere inn-speed en det jeg skal ha og de doblet jo hastigheten for ikke lenge siden.(jeg vet ikke om det gjalt alle abonnementer) Det er på grunn av at innhastigheten på linjene har fått lagt inn en kompensasjon for blant annet overhead. En 704 linje er egentlig 834 (tror jeg husker ikke eksakt). En 1024 linje er egentlig 12xx. Men slik er det hos alle som bruker Telenor Networks som leverandør
mandela Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Telenor har ikke limit på linja si lengre og de har høyere hastighet enn Tele2. hos Tele2 derimot kan du koble til en switch på ericsson-modemet og kjøre mange pcer på nett samtidig (+ f.eks. trådløst tilgangspunkt)
net-rom Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Telenor har ikke limit på linja si lengre og de har høyere hastighet enn Tele2. hos Tele2 derimot kan du koble til en switch på ericsson-modemet og kjøre mange pcer på nett samtidig (+ f.eks. trådløst tilgangspunkt) Det kan du hos Telenor også. Dem leverer alle nye abb. med router. Stabiliteten hos de forskjellige leverandørene er nok ganske så likt, vil jeg tro. Spesielt siden de fleste bruker samme type teknologi i sentraler osv. Og mange levereandører bruker Telenor Networks på utstyr, altså det samme som Telenor har. Så hva man velger bør nok heller gå på pris, support og hastighet på abb. Vet det er å banne i kjørka, men det er mange som hater Telenor for at Telenor er store...og merkelig nok så er det de samme som hater Microsoft fordi Microsoft er store.....osv. Mitt tips. Lytt til nøytrale personer!
agvg Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Jeg vil også anbefale at du plasserer ADSL modemet der istedenfor ved PCen. Er bedre med lang avstand mellom modem og PC enn modem og splitter. Hvorfor? Hva er grunnen til dette rådet? Tråden mellom splitter og modem er jo bare en forlengelse av telefonlinjen.
fredriku Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 altså, selv har jeg Telenor og er storfornøyd. men virker som tele2 sine linjer er mer ustabile. selv har jeg fått 2mbit, og ser superfornøyd! ingenting å klage over. har hatt LAN her siden søndag nå, og har hatt endel nedetid innimellom. ca 1-2 min hver gang. men dette har kun skjedd nå. mye belastning på linja tror jeg.. men, uansett, jeg anbefaler telenor
net-rom Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Jeg vil også anbefale at du plasserer ADSL modemet der istedenfor ved PCen. Er bedre med lang avstand mellom modem og PC enn modem og splitter. Hvorfor? Hva er grunnen til dette rådet? Tråden mellom splitter og modem er jo bare en forlengelse av telefonlinjen. Splitter er et filter. Et filter vil begrense signalet og derfor så anbefales det ikke å ha for lang kabel der. Vet at noen har hatt mer enn 20 meter og det fungerer, men det er alikevel ingen god løsning. Telenor Networks garanterer ikke mer enn 5 meter ifra splitter til modem. Ifra modem til PC så er det cat 5. standarden som gjelder og da kan man fint ha over 100meter, sersom det er en cat. 5 kabel. Det er mange løsninger som fungerer, og som ikke anbefales. Det betyr ikke at de fungerer alle steder. Enkel regel....følg anbefalinger ifra ISP.
mandela Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Det kan du hos Telenor også. Dem leverer alle nye abb. med router. Leverer telenor ruter med mer enn 1 port nå?
herpel Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Jeg har Tele2 704/128. Deler mellom 2 PC'er, vet ikke hva som skjer men det er umulig å spille når begge PC'ene er på samtidig. Pingen spretter da opp i 450-600 har til og med vært oppe i 1200-og-noe i flere sekunder. Må være noe feil i sentralen eller i modemet (fikk Thomson Speedtouch) for dette skjer kun når begge er online samtidig. Har forsøkt alt!! Formatere, bytte nettverkskort, lage nye kabler, kjøpe en D-Link router... alt.... er så forbanna på Tele2 at jeg spyr!!! Kundeservicen er elendig! Har sendt sikkert 20 mail fra august da jeg ble koblet opp til nå i april. Noen mail gidder de ikke engang svare på! Men, til deres forsvar skal de ha at nedetid er ikke å finne, hvertfall ikke hvor jeg bor og pingen er super (når jeg er alene på nettet), samt at modemet faktisk er satt opp til downstream på 894kb. Det fant jeg ut da jeg kikket litt rundt i oppsettet av modemet. Så man får mer enn man betaler for hos de, det skal de ha Hadde det vært gratis å bytte leverandør så hadde jeg gjort det, men får leve med Tele2 inntil videre.
net-rom Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Det kan du hos Telenor også. Dem leverer alle nye abb. med router. Leverer telenor ruter med mer enn 1 port nå? Det er bare en utgang, men har man en hub elelr switch så kan man ha flere brukere. Er vel vanlig klasse C-nett så da er det jo 256 -2 -GW = 253 enheter Skal vel holde for de fleste, det. Da vil jeg tro at det er andre ting som setter begrensninga. Det dumme er jo selvfølgelig at det bare er en port, men en hub/switch koster jo ingenting lengre.
Erijk Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 det er fordi når begger er kobla opp mot internett, så deles linja på 2 og da synker hastigheten din
agvg Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Vet at noen har hatt mer enn 20 meter og det fungerer, men det er alikevel ingen god løsning. Telenor Networks garanterer ikke mer enn 5 meter ifra splitter til modem. Det må være kraftig demping i den splitteren og dårlig linje før dette skal være noe stort problem, grunnen til at det er mer praktisk og forlenge mellom splitter og modem er jo at ledningene i svært mange tilfeller allerede ligger i veggen som ledige par. selv montørene gjør jo dette selv på ganske lange linjer. Er det mest praktisk og gjøre det slik så er det jo bareog prøve, jeg har aldri vært borte i tilfeller hvor en slik løsning har skapt problemer.
herpel Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 det er fordi når begger er kobla opp mot internett, så deles linja på 2 og da synker hastigheten din Det er ikke selve hastigheten det er snakk om, men ping/latency. På hybelen i Trondheim delte vi 6 stykker på en 640/384 linje fra NGT. Null problem at jeg og 2 til spilte samtidig og de andre surfet vanlig på nettet. Men klart hvis de andre satt på DC var det noe annet! Pingen skal ikke sprette opp i 1200 bare for at den andre maskinen surfer inn på vg.no! Noe er feil.... og Tele2 gidder hvertfall ikke gjøre noe for å finne ut av hva...
rlz Skrevet 6. april 2004 Skrevet 6. april 2004 Velg for alle del ikke telenor... ADSL'n deres er treig! Hvordan kan du si dette? De har da raskere linjer enn Tele2 og jeg har aldri, ALDRI(!!!!) opplevd noe nedetid eller ustabilitet. Per kbps er de billigere enn Tele2. Jeg har aldri hatt noen som helst problemer med Telenor så du kan slutte med sånne håpløse kommentarer du sier bare for å "tøffe" deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå