kripet Skrevet 4. mars 2004 Skrevet 4. mars 2004 Har en ny windows 2000 maskin som endrer årstallet til 1993. Hva kan årsaken til dette være? Har tenkt å prøveå bytte bios batteri, men maksinen er helt ny.. Maskinen kjører et vedlikeholdssystem, der dato og årstall er ganske viktig for at registreringer skal bli korrekte.
Melfacion Skrevet 4. mars 2004 Skrevet 4. mars 2004 BIOS batteri kan være defekt selv om maskinen er ny, men da bør det vel være en garanti-sak? ( jeg jobber på pc-verksted til daglig, så jeg vet hva jeg snakker om )
chrisege Skrevet 4. mars 2004 Skrevet 4. mars 2004 Vil også tro det er BIOSbateriet, hva er årstallet i BIOSen?? Prøv å endre det til rett årstall, hva skjer når du da kutter strømmen??
OBServer Skrevet 5. mars 2004 Skrevet 5. mars 2004 Om det ikke er selve batteriet, er det jo en mulighet for at det er noe med festet eller resten av elektronikken koblet til det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå