Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Koble "rem" fra en forsterker, til sikringsboksen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Er det noen som vet om jeg kan koble en "rem" fra en forsterker til en kontakt i sikringsboksen for at forsterkeren skal skru seg av og på når tenningen er av eller på? 

Vurderte å koble til på sigatettenneren, men virker som den ALLTID er på.. vil gjerne at den følger tenninga, så batteriet ikke tappes.. (vet ikke hvor mye strøm den trekker fra rem) 

Har en passat b5😊

Er ganske grønn når det kommer til dette😅

Gjerne still spørsmål hvis dere lurer på noe, så skal jeg prøve å svare for meg.

Takk for svar på forhånd 😁

IMG20250712155822.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det vanligste er at ‘REM’-ledningen (remote/trigger wire) får 12V styrestrøm fra spilleren (radioen/head unit). Når denne skrus på, sender den strøm til forsterkeren som da aktiveres. Dette er som regel en blå ledning med hvit eller grå stripe.

Noen velger å koble ‘REM’ via en sikring som bare er aktiv med tenning, men dette anbefales kun dersom spilleren ikke har egen remote-utgang, eller ved spesielle behov .

Viktig: REM-ledningen sender kun et svakt styringssignal, ikke strøm til å drive utstyr som forsterkeren din. Den må kobles riktig, ellers kan du få støy eller skade spilleren din.

 

Hva slags spiller har du i bilen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...