NorsknRev Skrevet 31. desember 2024 Skrevet 31. desember 2024 Er det noen som har prøvd dette? Virker det, og i tilfelle: hvilken norsk operatør har du? Bruker du av din norske data/tale/sms-kvote. Jeg spør fordi en amerikansk operatør ikke belaster for roaming når du er på et utenlandsk trådløst nett. Det blir spennende å høre!
Kynxx Skrevet 31. desember 2024 Skrevet 31. desember 2024 Jeg har opplevd flere ganger at jeg kan bruke WiFi tale med ice på Kiel ferga og i Tyskland. Nå er dette en stund siden, skal forsøke til sommeren i Sverige og Danmark. Det skal sies at jeg har hatt med to telefoner med ice abonnement der jeg har delt WiFi fra tvilling sim, i Tyskland. Da har jeg fått WiFi tale. Mulig det har noe med norsk ip adresse å gjøre?
NorsknRev Skrevet 31. desember 2024 Forfatter Skrevet 31. desember 2024 Det er akkurat det. ICE må skjønne på en eller annen måte at du er i utlandet, og tilpasse takseringen til det.
Kynxx Skrevet 31. desember 2024 Skrevet 31. desember 2024 Jeg forsøkte å ringe ut med WiFi tale på Color Lines WiFi nett, og ble ikke taksert i 2022 iallfall. Da unngår man Telenors nett på båten. Og WiFi er allerede betalt for. Så.. Altså jeg vet ikke jeg. 😅
mandela Skrevet 7. januar Skrevet 7. januar Har testet både med Telenor og Telia i flere land i Norden og Europa i det siste, ingen registrering på vowifi. 1
Kynxx Skrevet 12 timer siden Skrevet 12 timer siden Blåser litt liv i tråden her igjen. I går reiste jeg med Stena Lines båt Jutlandica mellom Göteborg og Fredrikshavn. Der opplevde jeg å ha WiFi tale da jeg koblet meg på skipets WiFi nett, da landbaserte mobilnettene ikke var tilgjengelig. Er nå i Danmark og har per nå ikke opplevd WiFi tale verken via WiFi nettet i huset jeg befinner meg, eller om jeg deler WiFi nett fra en av mine enheter med norsk simkort. Skal trikse og ordne litt utover dagen og se om jeg får til noe.
Kynxx Skrevet 2 timer siden Skrevet 2 timer siden (endret) Ingen Norske operatører støtter WiFi tale utenlands. Det har noe med routing av samtaler til 110, 112 og 113 og gjøre. Samtidig bruker jeg nå bare 4G og 5G i Danmark f.eks. voLTE fungerer helt greit. Jeg ser Telio har en app man kan bruke til å ringe hjem med, men da må man ha et abonnement og i tillegg betale 19,-/mnd å ha appen på tlf. Da kan man heller bare bruke messenger eller andre apper til å ringe hjem med... Jeg ser også Happybytes har blitt ganske så godt priset på bruk i utlandet utenfor EU/EØS. Bare sone 4 som koster flesk og ene nyren. Endret 2 timer siden av Kynxx
Gargantua Skrevet 1 time siden Skrevet 1 time siden Hvorfor ikke ringe med tredjepartsapp som WhatsApp eller Messenger? Og slå av mobildata? Da går jo bare signalene over WiFi og internett. Gratis og like bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå