Gå til innhold
Spørsmål om helse? Still spørsmål anonymt her ×
Husk at de som svarer ikke nødvendigvis er helsefaglig personell. Ta kontakt med fastlege ved bekymringer!

Intravenøs væske på legevakten?


Gjest bbf20...013

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Legevakter har alle intravenøs væske av forskjellige slag, intravenøs antibiotika osv. Noen legekontorer har det også, om ikke alle.

Du kan også kjøpe intravenøs væske og væskeløsninger på apotek og ta det med til fastlegen din, men du skal for guds skyld ikke sette en IV selv. Det krever trening å treffe rett vene, og enda viktigere, å være sikker på at du ikke treffer noe annet.

Behov for intravenøs væske må vurderes i hvert enkelt tilfelle. Det er svært sjelden man gir dette på legevakt, men mindre du enten er i distriktet hvor det er langt til sykehus eller på en legevakt med observasjonspost/senger. Hvis man er såpass dårlig at man ikke får i seg noe vått, så blir man ofte innlagt sykehus eller KAD for slik behandling og oppfølging.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...